Middeleeuwen

Middle Ages

 


PARADOX Achterom 3- 3841 CJ Harderwijk 0341-4410790 / 06-21857401

 paradox@planet.nl


Bestellingen bij voorkeur schriftelijk of via e-mail. Wilt u uw postadres vermelden. Met de boeken wordt een rekening meegestuurd. Vriendelijk verzoek te betalen binnen 14 dagen. De portokosten (TNT) zijn voor rekening van de koper. Elke zending kan binnen veertien dagen geretourneerd worden.

Bestellingen: paradox@planet.nl

 

Orders by letter or by e-mail. Please write your postal adress.

Payment: bank transfer, credit cards via Paypal: www.paypal.com

Information/orders: paradox@planet.nl

1.                  Ami et Amile. Chanson de geste. Paris: Honoré Champion, 1985. 79 p. Broché Traduite en Français moderne par Joël Blanchard et Michel Quereuil (3115)    €10.00

2.                  Beatrijs. Een middeleeuwsche legende. Maastricht: Stols, (1937). 61 p. Linnen met s.o.  Kleine vlekje op stofomslag. Houtsneden V. Suyvaert. (Van Dijk 392) (1008)     €10.00

3.                  Middeleeuwsche liedekens. Maastricht: Stols, 1935. 85 p. Linnen met s.o. Omslag gevlekt. Linnen verkleurd. Met 40 houtsneden van V. Stuyvaert (9647)  €12.50

4.                  Das Weisse Buch. Die älteste Chronik die das Werden der Eidgenossenschaft erzählt in Originaltext und Übertragung neu herausgegeben. Zürich: Albert Züst, 1939. 2. Aufl. 78 S. Ppbd.  (11364)   €12.50

5.                  Adam, Bernd. Katechetische Vaterunserauslegungen. Texte und Untersuchungen zu deutschsprachigen Auslegungen des 14. und 15. Jahrhunderts. München: Artemis, 1976. 1. Aufl. VIII, 267 S. Lwd. MTU 55 (5055) €20.00

6.                  Aken, Hein van. Van den coninc Saladijn ende van Hughen van Tabaryen. Leiden: Brill, 1950. 28 p. Pbck. P. de Keyser (ed.). Textus Minorus XV (8442)     €6.50

7.                  Aken, Hein van. Vierde Martijn. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 163 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken 31. W.E. Hegman (ed.) (4758)       €7.50

8.                  Aken, Heinric van - Eelco Verwijs (ed.). Die Rose. Met de fragmenten der tweede vertaling. Utrecht: H&S, 1976. Reprint. XXIV, 260 p. Pbck. Ongewijzigde herdruk naar de uitgave van 1868 (7552)         €25.00

9.                  Akker, Wiljan van den e.a. (eds.). Truwanten. Een toneeltekst uit Handschrift-Van Hulthem. Brussel-Utrecht: Universitaire Pers, 1976. VIII, 124 p. Pbck. Ruygh-Bewerp V (5957)  €7.50

10.              Akker, Wiljan van den e.a. (eds.). Truwanten. Een toneeltekst uit Handschrift-Van Hulthem. Groningen: Wolters, 1978. 2e herz.dr. 149 p. Pbck. De Nieuwe Taalgids Cahiers 6 (7553) €10.00

11.              Alberdingk Thijm J.A. (naverteld door). De vier heemskinderen. Amsterdam: Veen, z.j.. 159 p. Pocket. Gemoderniseerd door J.J. Blessinga (7701) €5.00

12.              Aler, J.M.M., A.M.E. Draak e.a.  Huwelijkstrouw en echtbreuk in de roman van Tristan en Isolde
. Amsterdam: Meulenhoff, 1957. 56 p. Pbck.  (10711)    €8.50

13.              Allard, E. Een grammaticaal onderzoek van het proza van Hadewych. Nijmegen: KUN, 1937. VI, 180 p. Papieren omslag.  (5489)    €15.00

14.              Anrooij, Wim van e.a. Als t'Antwerpen in die stad. Jan van Boendale en de literaire cultuur van zijn tijd. Amsterdam: Prometheus, 2002. 1e dr. 205 p. Pbck.  (6240)      €10.00

15.              Antonissen, Rob (ed.). Het abel spel Vanden winter end vanden somer. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel, 1946. 96 p. Karton. Klassieke Galerij (8580) €5.00

16.              Arendt, Gerard-H. Die satirische Struktur des mittelniederländische Tierepos "Van den Vos Reynaerde" Köln: 1965. 1. Aufl. XX, 306, XXXV S. Brosch. Obenseite + Band fleckig. Inaugural-Dissertation (4546)         €35.00

17.              Ashe, Geoffrey (ed.). The Quest for Arthur's Britain. Paladin, 1971. 238 p. Pbck.  (10671)   €7.50

18.              Asselbergs, W.J.A.M. Nijmeegse colleges. Zwolle: Tjeenk Willink, 1967. 323 p. Linnen.  (8447)       €7.50

19.              Asselbergs, W.J.M.A. & A.P. Huysman (eds.). Het spel vanden heiligen sacramente vander Nyeuwervaert. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955 . 270 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken 14. Aantekeningen in potlood (978)  €17.50

20.              Asselbergs, Willem. De stijl van Elkerlijk. Zwolle: Tjeenk Willink, 1968. 35 p. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 19A (10097)      €5.00

21.              Assenede, Diederic van. Floris ende Blancefloer. Zwolle: Tjeenk Willink, 1964. 2e dr. 174 p. Pbck met omslag. J.J. Mak (ed.) (8994)        €8.50

22.              Autenboer, E. van. Volksfeesten en rederijkers te Mechelen (1400-1600). Gent: Koninklijke Vlaamse Academie, 1962. 296 p. Pbck. Omslag verkleurd.  (11249)        €22.50

23.              Baaij, A.M. Jhesus Collacien. Een laatmiddeleeuwse prekenbundel uit de kringen der tertiarissen + Varianten. Zwolle: Tjeenk Willink, 1962. VI, 311 p. Pbck. Zonder het 2e deel: Varianten.  (6650)         €15.00

24.              Baar, A.H. van den. A Russian church Slavonic kannonik (1332 - 1332). A comparative textual and structural study  including an analysis of the Russian computus (Scaliger 38B, Leyden University Library). The Hague: Mouton, 1968. First edition. 308 p. Paper. Proefschrift (3456)     €20.00

25.              Baehr, Rudolf (ed.). Der provenzalische Minnesang. Ein Querschnitt durch die neuere Forschungsdiskussion. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1967. 1. Aufl. XII, 532 S. Lwd. Wege der Forschung VI (3214)      €20.00

26.              Barack, K.A. (Heraus.). Des Teufels Netz. Satirisch-didactisches Gedicht aus der ersten Hälfte des fünfzehnten Jahrhunderts. Amsterdam: Rodopi, 1968. Nachdruck. IV, 467 S. Lwd.  (4191)   €35.00

27.              Bec, Pierre (ed. + trad.). Anthologie de la prose occitane du Moyen Age. Vol I. Aubanel, 1977. 254 p. Broché  (6620)        €10.00

28.              Beex, H. (bewerkt door). Mirakelen der zoete vrouwen. Bussum: Brandt, 1946. 46 p. Pbck. Guirlande no. 3 (7070)       €10.00

29.              Béguin, Albert & Yves Bonnefoy (éds.). La Quête du Graal. Paris: Du Seuil, 1965. 316 p. Broché  (9443)         €7.50

30.              Benecke, G.F. &  C. Borchling. Wörterbuch zu Hartmann's Iwein. Leipzig: Dieterich, 1901. 3. Aufl. X, 313 S. Hlwd. (nicht original)  (6857)     €35.00

31.              Berg, Evert van den & Bart Besamusca (red.). De epische wereld. Middelnederlandse Karelromans in wisselend perspectief. Muiderberg: Coutinho, 1992. 141 p. Pbck.  (10296)     €12.50

32.              Berge-Bolten, E.A.M. ten e.v.a. Reinaert de Vos. De overlevering van de Middelnederlandse letterkunde, Een reeks kleine tentoonstellingen ingericht (... ) Instituut De Vooys. Utrecht: RUU, 1972. 1e dr. 83 p. Gestencild. Naar de letter 5 (4420) €12.50

33.              Bergh, H. van den. Cecco an de anti-Beatrice. Groningen: Wolters, 1963. 21 p. Geniet. Rede (8597)         €4.00

34.              Bergh, L.Ph.C. van den (ed.). Geestelijke gedichten van Jacob van Maerlant en anderen uit de 13de en 14de eeuw. Dordrecht: Blussé en Van Braam, 1841. 241 p. Karton, rug gerepareerd met rode tape. Aantekeningen in pen (19e eeuwse hand?) Nieuwe Werken van de Mij. der Ned. Letterkunde te Leiden V. deel II. stuk (6251)  €50.00

35.              Bergmann, Friedrich Wilhelm. Edda-Gedichte der nordischen Heldensage. Kritisch ergestellt, übersetzt und erklärt. Strassburg: Trübner, 1897. VIII, 384 S. Brosch. Rücken besch.  (5215)        €12.50

36.              Bergsma, J. Bijdrage tot de wordingsgeschiedenis en de critiek der Middelnederlandsche Brandaen-teksten. Groningen: Wolters, 1887. 1e dr. VI, 126 p. Pbck. Omslag beschadigd, rug gerepareerd met plakband. Proefschrift (7539)        €40.00

37.              Beuken, W.H. Ruusbroek en de middeleeuwse mystiek. Utrecht: Spectrum, 1946. 1e dr. 118 p. Halflinnen.  (5116) €7.50

38.              Beuken, W.H. Die waerachtige ende een seer wonderlijcke historie van Mariken van Nieuwmeghen. Zutphen: Thieme, (1931). 93 p. Pbck.  (8583)    €2.00

39.              (Ruusbroec). Beuken, W.H. (ed.). Ruusbroec de wonderbare. Bloemlezing met fragmenten in de oorspronkelijke tekst, met inleiding en aantekeningen. Culemborg: Tjeenk Willink, 1970. 1e dr. 206 p. Pbck.  (979)  €6.75

40.              Beuken, W.H. (ed.). Vanden levene ons Heren. Zwolle: Tjeenk Willink, 1968. 165, 228 p. Kunstleer. 2 delen in 2 bnd. Een 'herbezinning' op het proefschrift van 1928 (1006) €25.00

41.              Beuken, W.H. (ed.). Vanden levene ons Heren. Bloemlezing uit het Middeleeuwse gedicht. Zutphen: Thieme, 1955. 2e herz.dr. 64 p. Pbck. KLP 169 (6725)    €5.00

42.              Blommaert, Ph. & C.P. Serrure (eds.). De Grimbergsche oorlog. Ridderdicht uit de XIVe eeuw. Gent: Drukkery van C. Annoot-Braeckman, 1852/54. VI, 264, (IV), XVII, 389 p. + 13 litho's op elk 6 wapens (gevlekt, vnl. in de marge). Halfleer, scharnier + bovenzijde rug beschadigd, zonder functionele schade aan de band. Hoeken van het schutblad + eerste pp. in de hoeken verkleurd (ca. 1 mm). Overigens zeer fris exemplaar. 100 exemplaren 'voor den koophandel bestemd'.  Zeldzaam. (Maetschappy der Vlaemsche bibliophilen 2e serie, nr. 14) DBNL: Blommaerts zo bevlogen - en daarmee zelden objectief historiografische -geschiedkundige geschriften raakten al snel in de vergetelheid. Maar zijn tekstedities bleven lange tijd in gebruik. Dat neemt echter niet weg dat er al vanaf het eind van de negentiende eeuw veel kritiek op zijn uitgaven is: hij heeft woorden in de handschriften volkomen verkeerd gelezen, emendeert naar de smaak van latere generaties te weinig of onjuist en geeft met verkeerde interpunctie blijk van onvolledig begrip van de teksten. Desondanks was men gedurende meer dan een eeuw voor veel teksten aangewezen op Blommaerts edities. Pas nu in 1999 het gehele handschrift-Van Hulthem is uitgegeven, zijn nagenoeg alle door Blommaert gepubliceerde teksten beschikbaar in nieuwere edities. Slechts een heel enkele tekst (onder andere de Dietsche Lucidarius en de Grimbergsche oorlog) vormt daarop een uitzondering. (6589)    €600.00

43.              Boer, C. de. Bédiers theorie over de oorsprong van het Franse "chanson de geste"na vijf en twintig jaren. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1938. 71 p. Pbck. Mededelingen KNAW, NR I-6 (10670)      €7.50

44.              Boer, C. de. Over een Middeleeuws-Franse prozabewerking van Ovidiud' "Ars Amatoria" Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1956. 38 p. Pbck.  (8408)     €8.50

45.              Boeren, P.C. Hadewych en heer Hendrik van Breda. Leiden: Brill, 1962. 47 p. Pbck.  (7918)  €7.50

46.              Bolten, A.E.M. e.a. Mariken van Nieumeghen. Utrecht: De Vooys, 1968. 48 p. Pbck. Naar de letter 1 (10989)        €7.50

47.              Bolten, A.E.M. e.a. Van Sente Brandane. Utrecht: De Vooys, 1968. 58 p. Pbck. Naar de letter 2 (10890)         €10.00

48.              Bolten, A.E.M. e.v.a. Jacob van Maerlant's Der Naturen Bloeme. De overlevering van de Middelnederlandse letterkunde, Een reeks kleine tentoonstellingen ingericht (... ) Instituut De Vooys. Utrecht: RUU, 1970. 1e dr. 75 p. 4to. Pbck. Naar de letter 4 (4421)    €7.50

49.              Boogaard, Nico H.J. Autour de 1300. Etudes philologie et de littératures médiévales. Amsterdam: Rodopi, 1985. First edition. XXIV, 260 p. Broché Préface de Paul Zumthor (980)         €13.50

50.              Boon, Pieter. Spiegel der armen sündigen Seele (Ulm: Cunrad Dinckmut 1484). Textausgabe mit einem Glossar, einer Einführung und Beobachtung zum Sprachgebrauch. Amsterdam: Rodopi, 1984. 1. Aufl. XII, 10, (LXXI), 101 S. Brosch. Quellen und Forschungen zur Erbauungsliteratur des späten Mittelalters und die frühen Neuzeit VIII (5040)       €25.00

51.              Bosch, J. Reinaert-perspectief. Kampen: Kok, 1972. 1e dr. 51 p. Pbck.  (7009)         €8.50

52.              Botermans, A.J. (ed). Die hystorie van die seuen wijse mannen van romen. Tekst (Herdruk naar het eenig bekende exemplaar der edition princeps, Ao. 1479, berustende in de Bibliotheva Academiae Georgiae Augustae te Göttingen.). Haarlem: Bohn, 1898. Reprint. XIV, 176, XIX p. Perkament. Naar ed. 1479 (Gouda, Gheraert de Leeu). Fraaie facsimile. Inleiding (= dissertatie) ontbreekt. (2121)       €25.00

53.              Bouman, A.C. (ed.). Ferguut. Zwolle: Tjeenk Willink, 1962. 224 p. Pbck.  (1329)       €5.00

54.              Boutet, Dominique. Jehan de Lanson. Technique et esthétique de la chanson de geste au XIIIe siècle. Paris: Pens, 1988. First edition. 274 p. Broché  (2964)   €20.00

55.              Braekman, W.L. (ed.). Fortune-telling by The Casting of Dice. Brussel: UFSIA, 1981. 46 p. Pbck. Mediaval an Renaissance texts and studies 4 (8412)         €15.00

56.              Bremmer, Rolf H. The Fyve Wyttes. A late middle English devotional treatise. Edited from BL MS Harley 2398, with an introduction, comentary and glossary. Amsterdam: Rodopi, 1987. First edition. CVI, 129 p. Pbck. Proefschrift (7258)    €12.50

57.              Brettschneider, Helmut. Der Anseïs de Cartage und Die Seconda Spagna. Halle: Niemeyer, 1937. 1. Aufl. XII, 187 S. Brosch.  (4268) €17.50

58.              Brill, W.G. (ed.). Rijmkroniek van Melis Stoke. Utrecht: H&S, 1983. Reprint. XCVII, 290, 380, IV p, Linnen met s.o. Herdruk van de uitgave van 1885 (5330)         €50.00

59.              Broek, M.A. van den & G.J. Jaspers (Hrsg.). Amsterdamer Beiträge zur älteren Germanistik. Band 20: In diutscher Diute. Festschrift für Anthonÿ van der Lee zum sechzigsten Geburtstag. Amsterdam: Rodopi, 1983. 1. Aufl.  (4444)         €15.00

60.              Broek, Marinus Albertus van den (Ed.). Der Spiegel des Sünders. Ein katechetischer Traktat des fünfzehnten Jahrhunderts. Amsterdam: Rodopi, 1976. 1. Aufl. XIV, 291 S. Brosch. Proefschrift. Quellen und Forschungen zur Erbauungsliteratur des späten Mittelalters und die frühen Neuzeit XI (5041)         €25.00

61.              Brook, G.L. (ed.). Selections from Lawmon's Brut. Oxford: Clarendon, 1963. XXI, 160 p. Cloth with d.j.  (4399) €15.00

62.              Buijtenen, M.P. van (et al). Middeleeuwse Friese huwelijkstoespraken in Bazel. Leiden: 1959. 66 p. Pbck. Overdruk (1297)      €10.00

63.              Buma, W.J. (ed.). Aldfryske houlikstaspraken. Mei ynlieding, oantekeningen, nammelist, wurdboek en in Ingelske gearfetting. Assen: Van Gorcum, 1957. VIII, 129 p. Linnen.  (10040) €20.00

64.              Buma, Wybren Jan. Die Brokmer Rechtshandschriften. Groningen: RUG, 1949. X, 307 p. Pbck. Proefschrift (10297)        €20.00

65.              Bumke, Joachim. Hoofse cultuur. Literatuur en samenleving in de volle Middeleeuwen. Utrecht: Spectrum, 1989. 811 p. Pbck. 2 vols.  (9446) €7.50

66.              Burdach, Konrad. Der Gral. Forschungen über seinen Ursprung und seinen Zusammenhang mit der Longinuslegende. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1974. Neudruck. XXVII, 580 S. Kunststoffebd.  Nachdruck der 1938 erschienenen Ausgabe. Mit einem Vorwort zum Neudruck von Johannes Rathofer (8453)   €15.00

67.              Buuren, A.M.J. van et al (eds.). Tussentijds. Bundel studies aangeboden aan W.P. Gerritsen ter gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag. Utrecht: H&S, 1985. 1e dr. 374 p. Pbck.  (2996) €10.00

68.              Buuren-Veenenbos, C.C. (ed.). The Buke of the Sevyne Sagis. A Middle Scots version of The Seven Sages of Rome, Edited from the Asloan Manuscript (NLS Acc. 4233), c. 1515. Leiden: RUL, 1982. First edition. XII, 463 p. Pbck.  (7161)   €25.00

69.              Cambon, Glaudo. Dante's Craft. Studies in language and style. Minneapolis: University Press, 1969. First edition. XII, 215 p. Cloth with d.j.  (4005) €12.50

70.              Chambers, R.W. On the continuity of English prose from Alfred to More and his school. An extract from the introduction to Nicholas Harpsfield's life of Sir Thomas More edited by E.V. Hitchcock and R.W. Cahmbers. Oxford: University Press, 1957. 130 p. Cloth.  (7214)         €15.00

71.              Chaucer, Geoffrey. Troilus en Criseyde. Gedichten door Geoffrey Chaucer omstreeks 1385 en nu verdietst door Adriaan J. Barnouw. Haarlem: Tjeenk Willink, 1955. XVI, 304 p. Linnen met (licht beschadigd) s.o.  (6082) €10.00

72.              Claus, Paul. Rhythmil und Metrik in Sebastian Brants Narrenschiff. Strassburg: Trübner, 1911. 1. Aufl. VIII, 120 S. Brosch.  (4006) €15.00

73.              Colmjon, Gerben (ed.). That thusendigste jâr. Oudsaksisiche kroniek. Den Haag: Mouton, 1957. 292 p. Linnen.  (4813)        €12.50

74.              Colonna - Casella. Francesco Colonna. Biografia e opere. Padova: Antenore, 1959. XXXVII, 158, X, 321 p. Pbck. 2 vols.  (10864)    €40.00

75.              Conley, John et al. The mirror of Everyman's salvation. A prose translation of the original Everyman. Amsterdam: Rodopi, 1985. First edition. 101 p. Pbck.  (3659)    €12.50

76.              Daniëls, L.M.Fr. Meester Dirc van Delf. Zijn persoon en werk. Nijmegen: Dekker & Van de Vegt en J.W. van Leeuwen, 1932. 248 p. Pbck (omslag netjes gerepareerd)  (8530) €15.00

77.              Debaene, L. (ed.). Mariken van Nieumegen. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958 . 98 p. Pbck.  (1010)       €4.50

78.              Degroote, G. (ed.). Blijde Inkomst. Vlaams-Bourgondische gedichten. Amsterdam: WB, 1950. XXXVIII, 20 p. Karton. Klassieke Galerij 59 (6490)       €3.50

79.              Degroote, Gilbert. Oude klanken/ Nieuwe accenten. De kunst van de rederijkers. Leiden: Sijthoff, 1969. 1e dr. 139 p. Pbck.  (7579) €7.50

80.              Dembowski, Peter F. (ed.). Ami et Amile. Chanson de geste. Paris: Champion, 1987. XVI, 130 p. Broché  (6617) €7.50

81.              Demyttenaere, A. e.a. Literatuur en samenleving in de middeleeuwen. Wassenaar: Servire, 1976. 1e dr. 117 p. Pbck.  (6343) €10.00

82.              Deschamps, J. Middelnederlandse handschriften uit Europese en Amerikaanse bibliotheken. Catalogus van de tentoonstelling ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Zuidnederlandse maatschappij voor Taal- en Letterkunde en Geschiedenis, 1970. Leiden: Brill, 1970. 1e dr. XX, 306 p. 74 illustraties. Pbck.  (1188)    €17.50

83.              Deschamps, J. e.a. Jan van Ruusbroec 1293-1381. Tentoonstellingscatalogus. Brussel: KB, 1981. XII, 538 p. Pbck, als bijlage een chronologische tabel en drie kaarten in map.  (10579)    €25.00

84.              Detollenaere, F. De schildering van den mensch in de oudijslandse familiesaga. Leuven: De Vlaamsche Drukkerij, 1942. 162 p. Pbck.  (9236)       €20.00

85.              Dijk, H. van e.a. (red.). Klein kapitaal uit het handschrift-Van Hulthem. Zeventien teksten uit Hs. Brussel, K.B., 15.589-623 uitgegeven en ingeleid door neerlandici, verbonden aan tien universiteiten in Nederland en België. Hilversum: Verloren, 1992. 192 p. Pbck, kleine vochtvlekjes in hoek p. 1 - 6  (10415)         €10.00

86.              Draak, A.M.E. Onderzoekingen over de roman van Walewein. (Met aanvullend hoofdstuk over "Het walewein onderzoek sinds 1936"). Groningen: Broekhuis, 1975. 2e uitgebreide dr. VIII, 248 p. Linnen. Uitgebreide herdruk van ed. 1936 (2624)  €17.50

87.              Draak, Maartje. A Leyden Boethius-fragment with Old-Irish glosses. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1948. 13 p. + illustration. Stapled. Mededelingen KNAW NR, 11-3 (8383)        €4.50

88.              Draak, Maartje (ed.). Palet van Middelnederlandse epiek. Den Haag: Nijhoff, 1980. 2e dr. 228 p. Pbck.  (2319) €5.00

89.              Dufournet, Jean (ed.). Aucassin et Nicolette. Paris: Flammarion, 1984. 192 p. Broché  (6624)        €7.50

90.              Duinhoven, A.M. Bijdragen tot de reconstructie van de Karel ende Elegast. Deel I. Assen: Van Gorcum, 1975. 1e dr. XIV, 503 p. Pbck. Proefschrift (6999)         €20.00

91.              Duinhoven, A.M. Bijdragen tot de reconstructie van de Karel ende Elegast. Deel I + II. Assen/Groningen: Van Gorcum/Wolters, 1975/1981. XIV, 503, XIV, 587 p. 2 delen in 2 banden.  (10228)        €50.00

92.              Duinhoven, A.M. Lees, maar raak! Middelnederlandse tekstinterpretatie. Muiderberg: Coutinho, 1986. 1e dr. 149 p. Pbck.  (5315)     €10.00

93.              Duinhoven, A.M. (ed.). Karel ende Elegast. Diplomatische uitgave van de Middelnederlandse teksten en de tekst uit de Karlmeinet-compilatie. Zwolle: Tjeenk Willink, 1969. 80 + 61 p. 4to. Kunstleer + Karton (inlay)  (1492)         €10.00

94.              Duinhoven, A.M. (ed.). Karel ende Elegast. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1982. 138 p. Pbck.  (7571)      €8.50

95.              Dumbacher, Cornel. Bulwers Roman Harold, the last of the saxon kings. Eine Quellenuntersuchung. Heidelberg: Carl Winter, 1911. 1. Aufl. VIII, 134 S. Brosch.  (4008)     €15.00

96.              (Palerne). Dunn, Charles W. The Foundling and the Werwolf. A literary-historical study of Guillaume de Palerne. Toronto: University of Toronto Press, 1960. First printing. VIII, 158 p. Cloth.   (12)         €15.00

97.              Dürmüller, Urs. Narrative Possibilities of the tail-rime romance. Bern: Francke, 1975. First edition. VIII, 245 p. Pbck.  (4382) €16.00

98.              Eberhard, Oscar. Der Bauernaufstand vom Jahre 1381 in der englischen Poesie. Heidelberg: Carl Winter, 1917. 1. Aufl. VIII, 136 S. Brosch.  (7566)          €20.00

99.              Eckerth, W. (Herausg.). Das Waltherlied, Gedicht in mittelhochdeutsche Sprache. Mit einem Anhange über die Schriftdenkmale zur Walthersage und die Walthersage. Halle: Niemeyer, 1909. 2. verm. Aufl. IV, 195 S. Brosch. 1. S. Wasserfleck.  (3994) €20.00

100.          Endepols, H.J.E. (vert. + inl.). Hrotsvitha van Gandersheim leesdrama's. Utrecht: Spectrum, 1950. LXXX, 163 p. Linnen. Sticker op voorplat, enige bibliotheekstempels. Monumenta Christiana, Bibliotheek van christelijke klassieken. Tweede reeks: Geschriften uit de middeleeuwen en uit de nieuwe tijd. Deel I (3633) €12.50

101.          Engelbregt, J.H.A. Het Utrechts Psalterium. Een eeuw wetenschappelijke bestudering (1860- 1960). Utrecht: RUU, 1964. VIII, 176, (8) p.   (10293)   €20.00

102.          Engelsman, Bartholomeus (ed.). Van de werelt ende van de materialike lichamen des hemels. Het achtste boek van Bartholomeus Anglicus' De proprietatibus rerum in een Middelnederlandse vertaling. Uitgegeven naar de druk van Jacob Bellaert, Haarlem 24 dec.1485 door I.M. Gondrie. Utrecht: De Vooys, 1981. VII, 162 p. Pbck. 2 vols. Ruygh-Bewerp XI (10480)    €17.50

103.          Enklaar, D.Th. Lezende in buurmans hof. Literair-historische opstellen. Zwolle: Tjeenk Willink, 1956. 110 p. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 3 (6096)     €6.50

104.          Enklaar, D.Th. Uit Uilenspiegel's Kring. Assen: Van Gorcum, 1940. 1e dr. 130 p. Pbck. Onderkant rug beschadigd.  (1092) €12.50

105.          Erbe, Theodor. Die Locrinesage und die Quellen des pseudo-shakespeareschen Locrine. Halle: Niemeyer, 1904. 1. Aufl. 74 S. Brosch.  (6526)         €12.50

106.          Es, G.A. van (ed.). De jeeste van Walewein en het schaakbord van Penninc en Pieter Vostaert. Arthur-epos uit het begin van de 13e eeuw. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957. 637 p. Pbck. 2 delen in 2 banden.  (6377) €25.00

107.          Es, G.A. van (ed.) - Penninc en Vostaert. Roman van Walewein. Culemborg: Tjeenk Willink, 1976. 331 p. Pbck. Aantek. in potlood. Dit is een heruitgave van G.A. van Es: De jeeste van Walewein en het schaakbor van Penninc en Pieter Vostaert. Deel 1. Deel 2 is niet heruitgegeven "Daar een (volledige) herdruk niet binnen de mogelijkheden ligt" (Lees: te duur is) (7560)     €15.00

108.          Ettmüller, L. (ed.). Engla And Seaxna, Scôpas And Bôceras. Anglosaxonum poëtae atque scriptores prosaici, quorum partim integra opera, partim laca selecta. Amsterdam: Rodopi, 1966. Reprint. XXIV, 304 p. Cloth. Reprint of 1850. (15)       €50.00

109.          Eykman, Karel & Fred Lodder. Van de man die graag dronk en andere middelnederlandse komische verhalen. Amsterdam: Prometheus, 2002. 216 p. Linnen met s.o.  (11005)     €12.50

110.          Fallersleben, Hoffman von. Uebersicht der mittelniederländischen Dichtung. Hannover: Rümpler, 1857. 2. Aufl. XII, 136 p. Brosch. Rücke repariert.  (1011) €18.00

111.          Freitag, Otto. Die sogenannte Chronik von Weihenstephan. Ein Beitrag zur Karlssage. Halle: Niemeyer, 1905. 1. Aufl. XII, 181 S. Brosch.  (3992) €17.50

112.          Gallée, J.H. Bijdrage tot de geschiedenis der dramatische vertooningen in de Nederlanden gedurende de Middeleeuwen. Haarlem: Kruseman, 1873. IV, 13 p. Halflinnen.  (9890) €20.00

113.          Gandersheim, Hrosvitha van. Leesdrama's. Utrecht: Spectrum, 1950. LXXIX, 164 p. Linnen met s.o. Vertaald en ingeleid door H.J.E. Endepols. Monumenta Christiana, Bibliotheek van Christelijke Klassieken, Tweede reeks: geschriften uit de middeleeuwen en uit de nieuwe tijd, Deel I (10713)         €12.50

114.          Gerritsen, W.P. Een school spierinkjes. Kleine opstellen over Middelnederlandse artes-literatuur. Hilversum: Verloren, 1991. 1e dr. 192 p. Pbck.  (7010)   €15.00

115.          Gerritsen, W.P. Vier inleidende colleges over Middelnederlandse literatuur. Utrecht: De Vooys, 1976. III, 61 p. Pbck.  (10784) €10.00

116.          Gerritsen, W.P. Die Wrake van Ragisel. Onderzoekingen over de Middelnederlandse bewerkingen van de Vengeance Raguidel, gevold door een uitgave van de Wrake-teksten. Assen: Van Gorcum, 1963. 1e dr. XIV, 485 p. 2 vols. Pbck. Proefschrift (1093)       €25.00

117.          Gerritsen, W.P. Die Wrake van Ragisel. Onderzoekingen over de Middelnederlandse bewerkingen van de Vengeance Raguidel, gevold door een uitgave van de Wrake-teksten. Assen: Van Gorcum, 1963. 1e dr. XIV, 485 p. 2 vols. Linnen met s.o. Ook als proefschrift (11042)         €35.00

118.          Gerritsen, W.P. e.a. Het liedboek van Marigen Remen. Utrecht: 1966. LXXXIV, 107 p. Pbck. 4to (A4) Ruygh-Bewerp I (8250)       €20.00

119.          Gessler, J. & J.F. Niermeyer. Florilegium Chronicorum Neerlandicorum. Een keuze uit de Latijnse kronieken van Noord- en Zuid-Nederland van de tiende tot de vijftiende eeuw. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1948. 288 p. Linnen.  (5094)        €12.50

120.          Getzuhn, Kurt. Untersuchungen zum Sprachgebrauch und Wortschatz der Klage. Heidelberg: Carl Winter, 1914. 1. Aufl. 171 S. Brosch.  (4257)       €22.50

121.          Geyl, P. (transl.). A beautiful play of Lancelot of Denmark. How he fell in love with a lady who waited upon his mother. The Hague: Nijhoff, 1924. X, 49 p. Half Cloth. Spine damaged.  (8651)     €10.00

122.          Gierden, Karlheinz. Das altfranzösische Alexiuslied der Handschrift L. Eine Interpretation unter dem Gesichtspunkt von Trauer und Freude. Meisenheim: Anto Hain, 1967. 1. Aufl. 181 S. Brosch.  (4007)         €15.00

123.          Ginneken, Jac. van (éd.). Trois textes pré-kempistes du premier livre de l'imitation. À l'occasion de l'anniversaire sexcentenaire de Gérard Groote 1340-1940. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1940. 1e dr. 156 p. Broché  (3928)        €15.00

124.          Göller, Karl Heinz. König Arthur in der englischen Literatur des späten Mittelalters. Göttingen: Vandenhoeck & Ruprecht, 1963. 1. Aufl. IV, 201 S. Broschiert.  (3656)          €15.00

125.          Gondrie, Irma (et al). Eyn corte decleringhe deser spere. Utrecht: Instituut De Vooys, 1983. 1e dr. VIII, 175 p. 2 vols. Pbck. 4to. Ruygh-Bewerp XV (2489)        €20.00

126.          Goslinga, A. (ed.). Van den borchgrave van Couchi. Fragment uit Atrecht. Leiden: Brill, 1949. 35 p. Pbck. Textus Minores VIII (8574)  €7.50

127.          Graaf, Kees de. Flandrijs. Fragmenten van een Middelnederlands riddergedicht. Groningen: Wolters, 1980. XIV, 378 p. Linnen met s.o.  (10131)       €15.00

128.          Graft, C.C. van de (ed.). Middelnederlandse historieliederen. Arnhem: Gysberts & Van Loon, 1968. Reprint. IV, 252 p. Linnen. Herdruk uitgave 1904 (7000) €15.00

129.          Graft, Catharina van de (ed.). Een boecxken gemaket ende bescreven van suster Bertken die lvij iaren besloten heeft gheseten tot Utrecht in die buerkercke. Naar de eerste uitgave van Jan Berntsz. Utrecht 1516. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955. 121 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken nr. 9 (4757)         €10.00

130.          Graft, D. Catharina van de (ed.). Marialegenden. Amsterdam: Van Looy, 1918. X, 62 p. Karton. Verkleurd.  (1183)    €15.00

131.          Grosheide, F.W. (ed.). Some early lists of the books of the New Testament. Leiden: Brill, 1948. 24 p. Pbck. Textus Minorus I (8593)       €12.50

132.          Gruys, J.A. (ed.). Thodori Canteri Episrolæ. Brieven (1570-1614) van Dirck Koster over klassieke en middeleeuwse teksten in handschrift en druk. Amsterdam: A D & L, 1997. XII, 385 p. Pbck.  (10424)         €32.50

133.          Guidot, Bernard & Jean Subrenat (trad.). Aliscans. Paris: Champion, 1993. 236 p. Broché Traduit en français moderne (10889)   €10.00

134.          Günther, Heinrich. Die christliche Legende des Abendlandes. Heidelberg: Carl Winter, 1910. 1. Aufl. VIII, 246 S. Brosch.  (4400)       €20.00

135.          Haan, Corrie de. Dichten in stijl. Duitse kleuring in Middelnederlandse teksten. Amsterdam: Prometheus, 1999. 1e dr. 235 p. Pbck.  (7425)  €10.00

136.          Haan, M.J.M. Enige aspecten van de tekstkritiek van Middelnederlandse teksten. Leiden: RUL, 1973. 1e dr. XV, 103 p. Pbck. Proefschrift (997)     €15.00

137.          Haan, M.J.M. de et al (eds.). Roman van den riddere metter mouwen. Utrecht: H&S, 1983. 1e dr. 227 p. Pbck.  (2960) €15.00

138.          Hadewijch. Brieven. I. Tekst en commentaar. II. Inleiding. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, (1947). 349, 143 p. Linnen met s.o. 2 delen in 2 banden. Uitgegeven door J. Van Mierlo (4861)       €45.00

139.          Hadewijch. Brieven. I. Tekst en commentaar. II. Inleiding. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, (1947). 349, 143 p. Ingenaaid. 2 delen in 2 banden. Uitgegeven door J. Van Mierlo (6472)    €45.00

140.          Hadewijch. Mengeldichten. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, (1952). XXXIII, 205 p. Linnen met s.o. Uitgegeven door J. Van Mierlo (5508)       €45.00

141.          Hâfiz, Chems ed dîn Mohammed. Les poêmes érotiques ou Ghazels. Tome premier. Paris: Geuthner, 1927. XXXVIII, 278 p. Broché Trad. par Arthur Guy (7117)      €15.00

142.          Hall, Joseph (ed.). Layamon's Brut, selections. Oxford: Clarendon, 1924. First edition. XX, 150 p. Cloth. Small damage.  (994)         €11.25

143.          Hallaert, M.-R. (ed.). The 'Sekenesse of wymmen'. A middle English treatise on diseases in women. Brussel: UFSAL, 1982. 147 p. Pbck. Mediaval an Renaissance texts and studies 8 (8410)     €22.50

144.          Ham, J. van. Beschouwingen over de literaire betekenis de Laxdoela Saga. Amsterdam: Holland, 1932. 1e dr. VI, 170 p. Pbck. Proefwerk (7012)      €20.00

145.          Harderwyk, Isak van. Verslag van een handschrift, bevattende Jacob van Maerlants Nederduitsche prozaische bijbelvertalingen. Met aanteekeningen en bijlagen. Den Haag: Immerzeel, 1831. 1e dr. IV, 74 p. Karton.  (2122)    €30.00

146.          Hartl, Eduard. Die Textgeschichte des Wolframschen Parzival. 1. Abteilung: Die Wiener Mischhandschriftgruppe *W. Berlin: Walter de Gruyter, 1928. 1. Aufl. XXIII, 164 S. Brosch. Rucken beschädigt.  (4266)  €15.00

147.          Hartung, Oskar. Die deutschen Altertrümer des Nibelungenlides der Kudrun. Göthen: Schulze, 1894. 1. Aufl. VIII, 552 p. Brosch.  (1013)   €30.00

148.          Heeroma, H. (ed.). Fragmenten van De Tweede Rose. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 1e dr. 191 p. Karton. Zwolse Drukken en Herdrukken 33 (992)   €7.50

149.          Heeroma, K. De andere Reinaert. Den Haag: Bert Bakker, 1970. 1e dr. 262 p. Linnen met s.o.  (2101)         €10.00

150.          Heeroma, K. Maerlants Torec als 'Sleutelroman'. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1973. First edition. 79 p. Pbck.  (1014)      €12.50

151.          Heeroma, K. Moriaen, Lantsloot en Elegast. Luisterend gelezen. Leiden: Brill, 1973. Off-print. 185 p. Paper. Overdruk uit TNTL LXXXIX (1181)  €12.50

152.          Heeroma, K. Spelend met de spelgenoten. Middelnederlandse leesavonturen. Den Haag: Bert Bakker, 1969. 276 p. Pbck.  Rug leesvouwen.  (7690)      €5.00

153.          Heeroma, K. (ed.). Florigout. Fragmenten van een 14de-eeuws ridderverhaal. Leiden: Brill, 1962. VIII, 51 p. Pbck.  (5936)      €10.00

154.          Hegman, W.E. (ed.). Esopet. Een middelnederlandse fabelbundel. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel, 1955. XXVI, 77 p. Pbck. Klassieke Galerij 104 (8584)        €2.50

155.          Henning, Rudolf. Nibelungenstudien. Strassburg: Trübner, 1883. 1. Aufl. XII, 330 S. Brosch.  (4269)         €20.00

156.          Hermesdorf, B.H.D. Recht en taal te hoofde. Opstellen over de ontmoeting tussen middelnederlandse letteren en oudvaderlands recht. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955. 1e dr. 390 p. Linnen.  (4711)          €7.50

157.          Hildegaersbergh, Willem van. Gedichten. (Vanwege de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde). Den Haag: Nijhoff, 1870. 1e dr. XXVII, 331 p. Halfleer, scharnieren zwak, hoeken gedeukt. W. Bisschop & E. Verwijs (eds.) (4809)         €25.00

158.          Hoebeke, Marcel (ed.). Het spel van de V vroede ende van de V dwaeze maegden. Zwolle: Tjeenk Willink, 1959. 1e dr. 155 p. Pbck met omslag.  (5088)    €10.00

159.          Hoebeke, Marcel (ed.). Het spel van de V vroede ende van de V dwaeze maegden. Zwolle: Tjeenk Willink, 1979. 2e dr. 155 p. Pbck.  (7335)  €7.50

160.          Hogenelst, Dini. Sproken en sprekers. Inleiding op en repertorium van de Middelnederlandse sproke. Amsterdam: Prometheus, 1997. 303, 277 p. Pbck. 2 vols.  (8508)       €27.50

161.          Hogenhout, J. De geschiedenis van Torec en Miraude. Een onderzoek naar de oorsprong en de ontwikkeling van een Arthurroman. Leiden: RUL, 1976. 1e dr. VI, 162 p. Pbck. Proefschrift (2485)         €25.00

162.          Hohmann, Thomas (Hg.). Heinrichs von Langenstein 'Unterscheidung der Geister', Lateinisch und Deutsch. Texte und Untersuchungen zu Übersetzungsliteratur aus der Wiener Schule. München: Artemis, 1977. 1. Aufl. VIII, 332 S. Lwd. MTU 63 (5060)   €50.00

163.          Holthausen, F. (Hrsg.). Beowulf. I. Teil: Texte und Namenverzeichnis. II: Einleitung, Glossar und Anmerkungen. Heidelberg: Carl Winter, 1919/1921. 5./4. Aufl. XII, 129, XXXIV, 201 S. + 4 Abb. Brosch. Umschl. beschädigt. Notizen.  (7212)       €10.00

164.          (Roovere). Hoog, G.C. van 't. Anthonis de Roovere. Amsterdam: Emmering, 1918. 1e dr. XV, 268 p. Linnen. Proefschrift. Volgens Mak (1955) getuigt dit werk meer van schrijverstalent dan van wetenschappelijkheid (1466)         €20.00

165.          Houts, Elisabeth M.C. van. Gesta Normannorum Ducum. Een studie over de handschriften, de tekst, het geschiedwerk en het genre. Groningen: RUG, 1982. VIII, 309 p. Pbck.  (9237) €15.00

166.          Höver, Werner von (Ed.). Theologia Mystica in altbairischer Übertragung. Bernhard von Clairvaux, Bonaventura, Hugo von Balma, Jean Gerson, Bern hard von Waging und andere. Studiën zum Übersetzungswerk eines Tegernseer Anonymus aus der Mitte des 15. Jahrhunderts. München: Beck, 1971. 1. Aufl. XII, 296 S. Lwd. MTU 36 (5036)    €25.00

167.          Huber, P. Michael. Johannes Monachus Liber de Miraculis. Ein neuer Beitrag zur mittelalterlichen Mönchsliteratur. Heidelberg: Carl Winter, 1913. 1. Aufl. XXXI, 144 S. Brosch. Sammlung mittellateinischer Text 7 (4014)          €20.00

168.          Huizenga, E. e.a. (ed.). Een wereld van kennis. Bloemlezing uit de artesliteratuur. Hilversum: Verloren, 2002. 237 p. Pbck.  (10164)         €12.50

169.          Hüsken, W.N.M. Noyt meerder vreucht. Compositie en structuur van het komische toneel en de Nederlanden voor de Renaissance. Deventer: Sub Rosa, 1987. 1e dr. 308 p. Pbck. Proefschrift (7307)         €17.50

170.          Huygens, R.B.C. (ed.). Reynardus Vulpes. De Latijnse Reynaert-Vertaling van Balduinus Iuvenis. Zwolle: Tjeenk Willink, 1968. 190 p. Kunstleer.  (4707)    €25.00

171.          Illing, Kurt (Ed.). Alberts des Großen 'Super Missam'-Traktat im mittelhochdeutschen Übertragungen. Untersuchungen und Texte. München: Beck, 1975. 1. Aufl. X, 265 S. Lwd. MTU 53 (5035)   €25.00

172.          Jansen-Sieben, R. (ed.). De pseudo-hippokratische Iatromathematika in vier Middelnederlandse versies. Brussel: UFSIA, 1983. 74 p. Pbck. Mediaval an Renaissance texts and studies 11 (8413)     €15.00

173.          Jansen-Sieben, Ria (ed.). De Borchgravinne van Vergi. Utrecht: H&S, 1985. 3e verm.dr. 93 p. Pbck. Met een letterkundige uitleiding door F.P. van Oostrom (3567)        €12.50

174.          Jansen-Sieben, Ria (ed.). De Borchgravinne van Vergi. Utrecht: H&S, 1979. 2e dr. 83 p. Pbck.  (8457)         €10.00

175.          Jiriczek, Otto L. Die deutsche Heldensage. Berlin: Göschen, 1913. 4. Aufl. 216 p. Lwd.  (993)        €9.00

176.          Johansson, Bertil. Religion and Superstition in the plays of Ben Jonson and Thomas Middleton. Upsala: Lundequistska, 1950. First edition. 339 p. Paper. Cover damaged.  (3103)      €20.00

177.          Jonckbloet, M.W.J.A. Étude sur le Roman de Renart. Groningen: Wolters, 1963. VI, 405 p. Toile.  (10423)         €65.00

178.          Jonckbloet, W.J.A. Geschiedenis der Middennederlandsche letterkunde. Amsterdam: Van Kampen, 1851-1855. XVI, 414, 478, 652 p. 3 delen in 3 banden. Halfleer.  (9853)      €75.00

179.          Jonckheere, Karel (hertaald door). Beatrijs. Antwerpen: Manteau, 1980. 108 p. Pbck.  (8623)        €8.50

180.          Jonckheere, Karel (hertaald door). Van den Vos Reynaerde. Brussel: Manteau, 1978. 1e dr. 313 p. Pbck. Inleiding: Maurits Gysseling (8513) €15.00

181.          Jong, J.C.W.C. de. Hartmann van Aue als Moralist in seinen Artusepen. Amsterdam: Van Soest, 1964. 1. Aufl. 168 S. Brosch. Proefschrift (3905)    €12.50

182.          Jongen, L.E.I.M. Van Achilles tellen langhe. Onderzoekingen over Maerlants bewerking van Statius' Achilleis in de Historie van Troyen. Deventer: Sub Rosa, 1988. 258 p. Pbck. Proefschrift (10454)         €17.50

183.          (Haan). Jongen, Ludo et al (eds.). De letter doet de geest leven. Bundel opstellen aangeboden aan Max de Haan. Leiden: RUL, 1980. 1e dr. 203 p. Pbck. Uit de inhoud: N. Voorwinden: Orale dichtkunst en schriftelijke literatuur omstreeks 1200; B. van Slem: Ridders te Amsterdam in de "Vroege Renaissance"; H. de Kooker: Zetten per vorm in de noordelijke Nederlanden in de zeventiende eeuw (3199)         €10.00

184.          Jongen, ludo & Paul Verhuyck. De achterkant van de Ronde Tafel. De anonieme Oudfranse lais uit de 12e en 13e eeuw vertaald en toegelicht. Deventer: Sub Rosa, 1985. 148 p. Pbck.  (8517)         €15.00

185.          Jonkers, M.C.J.M. Reynardus en Reynaert. Verkenningen rond de Reynaert-receptie in de Reynardus Vulpes van Balduines, nomine Iuvenis. Groningen: RUG, 1985. 1e dr. XXXVII, 422 p. Pbck. Proefschrift (6723) €30.00

186.          Joubert, Jean (éd.). Fabliaux et contes du Moyen Ages. Paris: Le Livre de Poche, 1987. 224 p. Broché  (7704) €5.00

187.          Kalff, G. Het lied in de Middeleeuwen. Arnhem: Van Loon, 1972. Reprint. IV, 760 p. Cloth. Onveranderde nadruk van de uitgave van 1884 (1287)    €25.00

188.          Kalff, G. Middelnederlandsche epische fragmenten. Arnhem: Gysberts & Van Loon, 1967. Reprint. VIII, 296 p. Linnen. Reprint van 1886 (982)      €10.00

189.          Kammen, Louise van (ed.). De abele spelen. Naar het hulthemse handschrift. Amsterdam: Athenaeum, 1969. 252 p. Linnen. Aantek. in potlood.  (7569) €10.00

190.          Kane, George. Middle English literature. A critical study of the romances,the Religious Lyrics, Piers Plowman. London: Methuen, 1951. First edition. XII 252 p. Cloth.  (1440)      €12.50

191.          Kazemier, G. (ed.). Beatrijs. Zutphen: Thieme, (1970). 114 p. Pbck. KLP 184 (7044)  €7.50

192.          Keinz, Friedrich. Meier Helmbrecht und seine Heimat. München: Fleischmann, 1865. 1e dr. 99 S. + 1 Ill. Pappe. Rücke besch.  (1015)        €22.50

193.          Ker, W.P. Epic and romance. Essays on medieval literature. New York: Dover, 1957. Reprint. XXIV, 398 p. Pbck. Reprint of the edition of 1908 (3657)         €15.00

194.          Kerner, Max (Heraus.). "... eine finstere und fast unglaubliche Gesichte?" Mediävistische Notizen zu Umberto Ecos Mönchsroman De Name der Rose. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1987. 1. Aufl. VIII, 222 S. Kart.  (3661)      €12.50

195.          Kettmann, Gerhard (Hrsg.). Frúhneuhochdeutsche Texte. Leipzig: VEB, 1971. 1. Aufl. 304 S. Lwd.  (5161) €12.50

196.          Keyser, Paul de (ed.). De Borchgravinne van Vergi. Antwerpen: De Nederlandsche Boekjandel, 1943. 91 p. Karton. Klassieke Galerij 10 (8458)       €5.00

197.          Kloeke, G.G. (ed.). Karel ende Elegast. Diplomatische uitgave naar de incunabel A van de KB. Leiden: Brill, 1948. 57 p. Pbck. Textus Minores VI (8573) €7.50

198.          Klose, Martin. Der Roman von Claris und Laris. In seinen Beziehungen zur altfranzösischen Artusepik de XII. und XIII. Jahrhunderts, unter besonderer Berücksichtigung der Werke Crestiens von Troyes. Halle: Niemeyer, 1916. 1. Aufl. XIX, 320 S. Brosch.  (3904)     €17.50

199.          Knuttel, J.A.N. Het geestelijk lied in de Nederlanden van voor de kerkhervorming. Rotterdam: Brusse, 1906. 1e dr. XVI, 543 p. Omslag beschadigd.  (5605)     €15.00

200.          Knuvelder, Gerard. Van zwervers en vagebonden. Opstellen over middeleeuws 'uitschot'. Helmond: z.j.. 79 p. Halflinnen met. s.o.  (8249)   €7.50

201.          Kock, Ernst A. (ed.). Three Middle-English versions of the Rule of St. Benet. And two contemporary rituals for the ordination of nuns. London: Kegan Paul, 1902. First edition. LI, 221 p. Paper. Small damage at back.  (3913)      €30.00

202.          Komrij, Gerrit (bewerkt door). De abele spelen. Den Haag: SDU, 1989. 1e dr. 351 p. Linnen met s.o. (licht beschadigd)  (3653) €10.00

203.          Krabbes, Theodor. Die Frau im altfranzoesischen Karls-Epos. Marburg: Elwert'sche, 1884. 1. Aufl. 84 S. Brosch.  (4385)       €20.00

204.          Kraus, Carl von. Des Minnesangs Frühling. Leipzig: Hirzel, 1964. XX, 309 S. Lwd.  (5217)     €7.50

205.          Kristophson, Jürgen. Zwei volkstümliche wissenschaftliche Handschriften aus Dalmatien. Edition und sprachliche Beschreibung. Amsterdam: Hakkert, 1970. 330 S. Lwd.  (6904)    €45.00

206.          (Berghe). Kruyskamp, C. (ed.). Dichten en spelen van Jan van den Berghe. Den Haag: Nijhoff, 1950. 1e dr. XXXI, 151 p. Paper.  (1018)     €15.00

207.          Kruyter, C.W. de (ed.). Die riddere metter mouwen. Ms. The Hague, Royal Library 129 A 10 fol. 167-177verso abd the fragment Brussels, Royal Library IV 818. Leiden: Rhine, 1975. XXV, 40 p. Pbck. 4to.  (6023) €18.50

208.          Kukenheim, L. & H. Roussel. Guide de la litterature Française du Moyen Age. Leiden: UPL, 1963. Third edition. XIV, 223 p. Toile.  (1019)  €11.25

209.          Künszberg, E. von. Bilder aus der Heidelberger Handschrift. Eingeleitet und erläutert. Leipzig: Insel, o.J.. 32 S. + 30 Abb.   (10892)   €6.50

210.          La Halle, Adam de. Le jeu de la Feuillée. Paris: Flammarion, 1989. 247 p. Broché Jean Dufournet (éd.) (9442) €10.00

211.          Lachmann, Karl. Wolfram von Eschenbach. Berlin: Walter de Gruyter, 1965. Reprint. LXXII, 640 S. Lwd. Unveränderte photomechanische Nachdruck der Ausg. 1926. (Vorrede von Eduard Hartl, Lieder, Parzival, Titurel, Willehalm) (3747)    €15.00

212.          Lachmann, Karl (Herausg.). Der Nibelunge Noth und die Klage. Nach der ältesten überlieferung mit Bezeichnungen des Unechten und mit den Abweicheichungen der gemeinen Lesart. Berlin: Walter de Gruyter, 1960. 6. Aufl. XXV, 372 S. Brosch.  (3982)       €15.00

213.          Langfors, Arthur (éd). Histoire de l'Abbaye de Fécamp. En vers Français du XIIIe siècle. Helsinki: Academiae Scientiarium, 1928. 282 p. Broché. Dos abîmé Publiée avec une introduction et un glossaire (3975) €35.00

214.          Leendertz, P. Middelnederlandsche Dramatische Poëzie. Leiden: Sijthoff, 1899-1907. 1e dr. 696, (VI), CCXVII p. Halflinnen (niet origineel, originele omslagen opgeplakt)  (5337)      €50.00

215.          Lemaire, Ria. Passions et positions. Contribution à une sémiotique du dujet dans la poésie lyrique médiévale en langues romanes. Amsterdam: Rodopi, 1988. 351 p. Broché  (4565)     €15.00

216.          Lieftinck, G.I. Problemen met betrekking tot het Zutphens-Groningse Maerlant-handschrift
. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1959. 36 p. Pbck. Mededelingen KNAW NR deel 22, no. 2 (10316)         €8.50

217.          Lieres und Wilkau, Marianne von. Sprachformeln in der mittelhochdeutschen Lyrik bis zu Walther von der Vogelweide. München: Beck, 1965. 1. Aufl. X, 225 S. Brosch. MTU 9 (5054)   €20.00

218.          Loey, A. van (ed.). De borchgravinne van Vergi. diplomatische uitgave naar het Hulthemse handschrift. Leiden: Brill, 1949. 41 p. Pbck. Textus Minores IX (8575)         €7.50

219.          Lommatzsch, Erhard. Gautier de Coincy als Satiriker. Halle: Niemeyer, 1913. 1. Aufl. X, 123 S. Brosch.  (4101) €20.00

220.          Looij van der Leeuw, A.E.C. van der. Bijdrage tot de geschiedenis van het natuurgevoel in de middeleeuwsche Nederlanden. Utrecht: Oosthoek, 1910. 1e dr. 154 p. + XII p. afb. (in mapje). Papieren omsl. Rug beschadigd, gerepareerd. Proefschrift (4810)  €45.00

221.          Loomis, Roger Sherman & Laura Hibbard Loomis (eds.). Medieval romances. New York: Modern Library Colege Editions, 1957. XI, 426 p. Pbck.  (7561)   €7.50

222.          Ludwig, Werner. Untersuchungen über den Entwicklung und die Funktion des Dialogs in der isländischen Saga. Halle: Niemeyer, 1934. 1. Ausg. X, 114 S. Brosch.  (3978)        €20.00

223.          Luginbühl, Emil. Studien zu Notkers Übersetzungskunst. Zürich: Universität, 1933. 1. Aufl. 139 S.  Brosch. Rücken besch. Abhandlung (5522)          €25.00

224.          Lulofs, F. Nu gaet reynaert al huten spele. Over commentaar en interpretatie. Amsterdam: Tespa, 1974. 1e dr. 292 p. Pbck.  (2997) €15.00

225.          Lulofs, F. (ed.). Beatrijs. Zwolle: Tjeenk Willink, 1963. 130 p. Pbck met omslag.  (6156)      €10.00

226.          Lulofs, F. (ed.). Van den vos Reynaerde. De tekst kritisch uitgegeven, met woordverklaring, commentaar en tekstkritische aantekeningen. Groningen: Wolters, 1983. 1e dr. 326 p. Pbck.  (3669)      €15.00

227.          Lumby, J. Rawson (ed.). Be Domes Daege. De Die Judicii. An old English version of the Latin poem ascribed to Bede. Oxford: University Press, 1964. Reprint. VIII, 87 p. Cloth. First published 1876 (7215)         €20.00

228.          Maelsaeke, D. van (ed.). Renout van Montalbaen. Amsterdam: WB, 1966. 133 p. Pbck. Klassieke Galerij 156 (3109)    €5.00

229.          Maerlant, Jacob van. Amijs ende Amelis. Een middeleeuwse vriendschapssage. Zwolle: Tjeenk Willink, 1954. 73 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken 13. J.J. Mak (ed.). Naar de berijming van Jacob van Maerlant tezamen met zijn Latijnse bron (6148)   €10.00

230.          Maerlant, Jacob van. Keurgedichten uit zijn Godsdienstige lyriek. Antwerpen: De Nederlandsche Beokhandel, 1947. 110 p. Papieren omslag. Paul De Keyser (ed.). Klassieke Galerij 29 (6489)          €5.00

231.          Maerlant, Jacob  van / Verwijs, Eelco (ed.). Wapenen Martijn. Met de vervolgen. Leiden: Brill, 1857. XLX, 184 p. Linnen (niet origineel)  (11263)      €25.00

232.          Maeyer, Al. de & Rob. Roemants (eds.). Esmoreit. Eerste integrale reproductie van het handschrift naar de tekst in typografie, voorafgegaan door een bondige inwijding en een uitvoerige analytische bibliografie en gevolgd door ophelderende aantekeningen bij de oorspronkelijke tekst. Antwerpen: De Vlijt, (1948). 1e dr. 96, XXXV p. Halflinnen + 23 p. Papier (=Aantekeningen bij de tekst)  (1861)   €7.50

233.          Mak, J.J. De Rederijkers. Amsterdam: Van Kampen, 1944. 1e dr. 184 p. Halflinnen. Patria XXXIV (6336)         €7.50

234.          Mak, J.J. Uyt ionsten versaemt. Retoricale studiën 1946-1956. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957. 1e dr. 256 p. Linnen.  (6242)        €10.00

235.          Mak, J.J. Uyt ionsten versaemt. Retoricale studiën 1946-1956. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957. 1e dr. 256 p. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 6 (6464)        €7.50

236.          Mak, J.J. (ed.). Die eerste bliscap van Maria. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel, 1949. XX, 109 p. Pbck. Klassieke Galerij 49 (7606)          €5.00

237.          Man, D. de. Hier beginnen sommige stichtige punten van onsen oelden zusteren. Naar het te Arnhem berustende handschrift. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1919. XCIV, 258 p. Pbck.  (6020)    €20.00

238.          Massmann, H.F. (Heraus.). Das Zeitbuch des Eike von Repgow. In ürsprunglich niederdeutsche Sprache und in früher lateinischer Übersetzung. Amsterdam: Rodopi, 1969. Nachdruck. X, 753 S. Lwd. (beschädigt) Nach der Ausgabe 1857 (4190)       €40.00

239.          Maximilianus, P. (ed.). De Middelnederlandse vertalingen van het Stabat Mater. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957. 160 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken18 (4723)     €12.50

240.          Meertens, P.J. (ed.). Het Esbatement van den Appelboom. Zwolle: Tjeenk Willink, 1965. 53 p. Pbck.  (6155) €7.50

241.          Meesters, Rob (ed.). Roman van Heinric en Margriete van Limborch. Uitgegeven volgens het Brusselse handschrift. 1951. LXXX, 147 p. + 40 p. (=Aantekeningen). Pbck. 4to.  (6064)         €30.00

242.          Meijboom, Adriaan (Herausg.). Die Pilgerfahrt des träumenden Mönchs. Nach der Kölner Handschrift. Bonn: Schroeder, 1926. VI, 388 S. Brosch.  (3976)        €40.00

243.          Meijering, H.D. Oudfriese kronieken uit het handschrift Leeuwarden RA Schw. 3992. Amsterdam: VU, 1986. 1e dr. 189, 230 p. Pbck. 4to (A4)  (3123)  €25.00

244.          Memmer, Adolf. Die altfranzösische Bertasage und das Volksmärchen. Halle: Niemeyer, 1935. 1. Aufl. XVI, 245 S. Brosch.  (4022)       €30.00

245.          Menhardt, Hermann (Ausg.). Das St. Trudperter Hohe Lied. Einleitung/Kritische Ausgabe. Halle: Niemeyer, 1934. VIII, 307 S. + 2 Abb. 2 Bnd.  (3977)         €30.00

246.          Mertens, Th. Hendrik Mande (? - 1431). Teksthistorische en literairhistorische studies. Nijmegen: KUN, 1986. 1e dr. XII, 488 p. Pbck. Proefschrift (7358)         €25.00

247.          Michels, L.C. Filologische opstellen. Deel I: Stoffen uit de Middeleeuwen; Deel II: Stoffen uit de 16e en 17e eeuw. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957/58. 1e dr. 249, 386 p. 2 delen in 2 bdn. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 2 + 8 (1021)       €7.50

248.          Mierlo, J. van. Beknopte geschiedenis van de oud- en Middelnederlandsche letterkunde. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1954. 6e verb. dr. XV, 259 p. Linnen met s.o.  (8328)          €10.00

249.          Mierlo, J. van. De prioriteit van Elckerlijc tegenover Everyman gehandhaafd. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1948. 1e dr. 107 p. Papier.  (2569)  €3.50

250.          Mierlo, J. van. Elckerlijc. Nieuwe bijdragen met geëmendeerde uitgave. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1949. 1e dr. 139 p. Ingenaaid.  (3995)       €10.00

251.          Mierlo, J. van. Het Roelantslied. Met inleiding en aanteekeningen. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1935. 142 p. Pbck. Overdruk uit de Verslagen en Mededelingen der Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde (10790)       €25.00

252.          Mierlo, J. van. Sprokkelingen op het gebied der Middelnederlandse poëzie. (2e reeks). Gent: Erasmus, 1950. 1e dr. 173 p. Pbck.  (3023)  €12.50

253.          Mierlo, J. van. Sprokkelingen op het gebied der Middelnederlandse poëzie. (1e reeks). Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1948. 1e dr. 112 p. Pbck.  (5313)        €12.50

254.          Mierlo, J. van (ed.). Geestelijke epiek der Middeleeuwen. Brussel: Standaard-Boekhandel, 1939. 1e dr. XVIII, 296 p. Halfleer.  (2995)       €5.00

255.          (Maerlant). Mierlo, J. van (ed.). Uit de strophische gedichten van Jacob van Maerlant. Zwolle: Tjeenk Willink, 1954. 1e dr. 179 p. Papier.  (2022)         €7.50

256.          Mittler, Mauritius (herausg.). Libellus detranslatione sancti Annonis archiepiscopi et miracula sancti Annonis liber primus et secundus. Bericht über die Translation des heiligen Erzbischofs Anno und annonische Mirakelberichte (Siegburger Mirakelbuch) Buch I und II. Lateinisch - Deutsch. Siegburg: Respublica-Verlag, 1966. VIII, 141 S. Brosch.  (4153)    €20.00

257.          Moller, H.W.E. (ed.). Karel ende Elegast. Tilburg: Kempen, z.j.. 5e dr. 72 p. Ingenaaid.  (3673)      €6.50

258.          Moltzer, H.E. (ed.). Levens en legenden van heiligen. Eerste gedeelte: Brandaen en Panthalioen. Groningen: Wolters, 1891. XVI, 71 p. Papieren omslag. Onderzijde rug licht beschadigd. Bibliotheek van Middelnederlandsche Letterkunde. Niet verder gepubliceerd (6665)      €13.50

259.          Moolenbroek, Jaap van & Maaike Mulder. Scolastica willic ontbinden. Over de 'Rijmbijbel' van Jacob van Maerlant. Hilversum: Verloren, 1991. 148 p. Pbck.  (10426)      €15.00

260.          Mulders, J.A. The Cordyal by Anthony Woodville, Earl Rivers. Edited from M 38 A1, The museum Meermanno Westeenianum The Hague. With notes on mss., early editions, authorship and language. Nijmegen: Centrale Drukkerij, n.d.. LXXXVII, 252 p. Pbck.  (7182)       €20.00

261.          Mulertt, Werner. Studiën zu den letzten Büchern des Amadisromans. Halle: Niemeyer, 1923. 1. Aufl. X, 113 S. Brosch.
 Fleckig.  (4017)      €12.50

262.          Müllenhoff, Karl (Hrsg.). Kudrun. Die echten Theile des Gedichtes, mit einer kritischen Einleitung. Kiel: Schwerssche Buchhandlung, 1845. IV, 192 S. Hlwd. Vorsatzblätter fleckig.  (6479)   €25.00

263.          Muller, S. (ed.). De borchgravinne van Vergi. Middelnederlandsch gedicht. Leiden: Brill, 1873. VI, 33 p. Papieren omslag beschadigd.  (8293)       €10.00

264.          Naumann, Hans. Frühgermanisches Dichterbuch. Zeugnisse und Texte für Übungen und Vorlesungen über ältere germanische Poesie. Berlin: Walter de Gruyter, 1931. 1. Aufl. IV, 138 S. Lwd.  (3855) €15.00

265.          Nazareth, Beatrijs van. Van seuen manieren van heiliger minnen. Uitgegeven naar het Brusselse handschrift. Zutphen: Thieme, 1970. 1e dr. 56 p. Pbck. W.J. Vekeman & J.J.Th.M. Tersteeg (eds.). KLP 188 (2958)    €7.50

266.          Nelli, René (ed.). La poésie Occitane. Edition bilingue. Paris: Seghers, 1979. 3e éd. 366 p. Broché  (4497)         €7.50

267.          Nellmann, Eberhard. Wolframs Erzähltechnik. Untersuchungen zur Funktion des Erzählers. Wiesbaden: Steiner, 1973. 1. Aufl. XII, 208 S. Brosch. Rücken besch.  (4383)       €10.00

268.          Neuschäfer, Dietrich. Das Anegenge. Textkritische Studien, Diplomatischer Abdruck, Kritische Ausgabe, Anmerkungen zum Text. München: Fink, 1966. 1. Ausg. 298 S. Lwd.  (4010)  €45.00

269.          Nimwegen, Arjan van (vertaling). Over de Vos Reinaert door Willem (die Madoc maakte) gevolgd door Reinaerts geschiedenis waarin zijn latere lotgevallen zijn opgetekend. Utrecht: Spectrum, 1984. 311 p. Pocket. Rug leesvouw.  (8289)      €10.00

270.          Noomen, W. La traduction de la Chronographia Johannis de Beka. Amsterdam: UvA, 1954. LXVIII, 208 p. Broché Proefschrift (Thése) (6684) €15.00

271.          Notermans, Jef (ed.) - Veldeken. Hendrik van Veldeken 25 minneliederen. Gorinchem: Noorduijn, 1966. 52 p. Pbck.  (6804)      €3.00

272.          Okken, Lambertus (Übersetzung). König Rother. Bilthoven: Selbstverlag, 1992. IV, 53 S. Brosch. Übersetservorlage: Rother herausgegeben von Jan de Vries (1922) (7133)     €15.00

273.          Oostrom, F.P. van. Beatrijs en Tweefasenstructuur. Over de betrekkelijkeheid van wereldlijke en geestelijke cultuur in de Middeleeuwen. Utrecht: H&S, 1983. 27 p. Pbck. Rede (10715)       €6.50

274.          Oostrom, F.P. van en Frank Willaert. De studie van de Middelnederlandse letterkunde: stand en toekomst. Symposium Antwerpen 22-24 september 1988. Hilversum: Verloren, 1989. 269 p. Pbck.  (9896) €17.50

275.          Oostrom, Frits van. Maerlants wereld. Amsterdam: Prometheus, 1996. 1e dr. 487 p. Pbck.  (995)         €10.00

276.          Oostrom, Frits van (ed.). Arturistiek in artikelen. Een bundel fotomechanisch herdrukte studies over Middelnederlandse Arturromans. Utrecht: H&S, 1978. 382 p. Pbck. Met een bibliografie van de Middelnederlandse Arturistiek sinds 1945 (10414) €15.00

277.          Oskamp, H.P.A. (ed.). De reis van Sente Brandane. Naar het Comburgsche handschrift. Zutphen: Thieme, 1971. 130 p. Pbck. KLP 189 (7046)        €10.00

278.          Overdiep, G.S. (ed.). Ferguut. Leiden: Sijthoff, (1924). CXXXIII, 176 p. Linnen, niet origineel in 2 banden. Bewerking van editie Verwijs/Verdam (6239)     €12.50

279.          Overdiep, G.S. (ed.). Fragmenten van de Roman van Walewein. Zwolle: Tjeenk Willink, 1950. 165 p. Pbck.  (7564) €10.00

280.          Paardekooper-Van Buuren, H. & M. Gysseling (eds.). Moriaen. Zutphen: Thieme, 1970. 225 p. Pbck. KLP183 (7045)         €12.50

281.          Paepe, D. de. Hadewijch, stofische gedichten. Grondige studie van een Middelnederlandse auteur. Gent: Wetenschappelijke uitgeverij, 1974. 1e dr. 94, 40 p. Pbck .  (5342)     €17.50

282.          Paepe, N. de. Ik zag nooit zo roden mond. Leiden: Sijthoff, 1970. 1e dr. 128 p. Pbck.  (5085)         €12.50

283.          Paetz, Hermann. Über das gegenseitige Verhältnis der venetianischen, der franko-italienischen und der französisichen gereimten Fassungen des Bueve de Hantone. Halle: Niemeyer, 1913. 1. Aufl. IV, 133 S. Brosch. Beihefte zur Zeitschrift für romanische Philologie, 50. Heft (4414)      €15.00

284.          Paff, William J. The geographical names in the Pidriks Saga. A study in germanic heroic legend. Den Haag: Mouton, 1959. 1. Aufl. 238 p. Lwd.  (1022)         €22.50

285.          Papp, Edgar. Die altdeutsche Exodus. Untersuchungen und kritischer Text. München: Fink, 1968. 1. Aufl. 221 S. Lwd.  (4020) €40.00

286.          Peeters, L. Historische und literarische Studien zum dritten Teil des Kudrunepos. Meppel: Boom, 1968. First edition. VIII, 258 p. Pbck.  (1024)    €13.50

287.          Pennink, R. (ed.). Twee uit het Latijn vertaalde Middelnederlandse novellen. 1. Pseudo-Petrarca, Teghen die strael der minnen. 2. Petrarca, Hystorie van Griseldis. Met Latijnse teksten. Zwolle: Tjeenk Willink, 1965. 174 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken nr. 43 (5909)         €12.50

288.          Perrier, J.-L. (ed.). Le Charroi de Nimes. Chanson de geste du XIIe siècle. Paris: Champion, 1982. VIII, 80 p. Broché  (6626) €7.50

289.          Persijn, A.J. De dietse vertaling der "Scala sacre communionis" van Ioannes Mauburnus. Groningen: RUG, 1960. 224 + 34 (bijlage) p. Pbck. Proefschrift (9885)     €20.00

290.          Persijn, A.J. Wessel Gansfort. De Oratione Dominica in een dietse bewerking. Assen: Van Gorcum, 1964. 1e dr. 178 p. Linnen met s.o.  (4207)       €20.00

291.          Pfannmüller, Ludwig. Frauenlobs Marienleich. Strassburg: Trübner, 1913. 1. Aufl. IX, 133 S. Brosch. Frauenlob = Heinrich von Meissen (4213)  €25.00

292.          Plate, R. Geschichte der gotische Literatur. Berlin: Dümmlers, 1931. First edition. 83 p. Paper. Name cut out of first page (1025)      €11.25

293.          Pleij, Herman. Dromen van Cocagne. Middeleeuwse fantasieën over het volmaakte leven. Amsterdam: Prometheus, 1997. 543 p. Pbck.  (11082) €12.50

294.          Pleij, Herman. Het gilde van de Blauwe Schuit. Literatuur, volksfeest en burgermoraal in de late middeleeuwen. Amsterdam: Meulenhoff, 1979. 1e dr. 309 p. Pbck. Enige aantek. in potlood.  (5067)         €17.50

295.          Pleij, Herman. Kleuren van de Middeleeuwen. Bloemendaal: Aramith, 1994. 86 p. Pbck.  (10336)     €5.00

296.          Pleij, Herman (ed.). De blauwe schuit. Muiderberg: Coutinho, 1979. 1e dr. 94 p. Pbck.  (3131)         €10.00

297.          Plessow, Gustav (Herausg.). Des Haushälters Erzählung aus den Canterbury Gesichten Gottfried Chaucers. Berlin: Walter de Gruyter, 1929. IX, 170 S. Lwd.  (3979)     €15.00

298.          Pollmann, Jop (Verz.). Van tweeërlei minne. Den Haag: Nijhoff, 1981. 2e dr. 172 p. Pbck.  (3566)   €5.00

299.          Potter, Dirc. Der minnen loep - Derde boek. Utrecht: De Vooys, 1983. VI, 158 p. Pbck. Wil Bisschops e.a. (eds.). Ruygh-Bewerp XIII (10932) €15.00

300.          Raaf, K.H. de (ed.). Den spyeghel der salicheyt van Elckerlijc. Groningen: Noordhoff, 1897. VIII, 93 p. Linnen. Proefschrift (6714)  €17.50

301.          Rabe, Jürgen. Die Sprache der Berliner Nibelungenlied-Handschrift (Ms. germ. Fol. 474). Göppingen: Kümmerle, 1972. 1. Aufl. VII, 278 S. Brosch. Dissertation (2568)         €20.00

302.          Raedt, Jan de (=P.J. Meertens). Middeleeuwsche geestelijke poëzie. Amsterdam: Contact, (1944). 116 p. Karton. Houtgravures: Pam G. Rueter. De Jong 685 (5408)       €10.00

303.          Raedt, Jan de (=P.J. Meertens). Middeleeuwsche wereldlijke poëzie. Amsterdam: Contact, (1944). 112 p. Karton. Houtgravures: Pam G. Rueter. De Jong 686 (5407)       €10.00

304.          Ramsey, Lee. C. Chivalric Romances. Popular Literature in Medieval England. Blomingham: Indiana University Press, 1983. First edition. X, 245 p. Cloth with d.j.   (747)   €15.00

305.          Reinle, Adolf u.a. (Heraus.). Variorvm mvnera florvm. Latinität als prägende Kraft mittelalterlicher Kultur. Festschrift für Han F. Haefele. Sigmaringen: Thorbecke, 1985. 1. Aufl. XIV, 384 S. Lwd. mit Umschlag.  (3710) €20.00

306.          Rémi, Philippe de. Le roman de Jehan et Blonde. Paris: Champion, 1987. 109 p. Broché Traduit en français moderne (10988)     €10.00

307.          Resoort, Rob (ed.). Robrecht de duyvel. Muiderberg: Coutinho, 1980. 151 p. Pbck.  (8305)  €10.00

308.          Reynaert, J. (ed.). Jan Praets Palament van Omoed ende Hovardije. Met een inleiding tot de 'Speghel der Wijsheit'. Nijmegen: Alfa, 1983. VI, 131 p. Pbck.  (6376) €20.00

309.          Reypens, L. Uren met Ruusbroec. Baarn: Hollandia, z.j.. 188 p. Linnen.  (10818)       €7.50

310.          Richter, Dieter. Die deutsche Überlieferung der Predigten Berthilds von Regensburg. Untersuchungen zur geistlichen Literatuur des Spätmittelalters. München: Beck, 1969. 1. Aufl. XI, 305 S. Lwd. MTU 21 (5057)         €25.00

311.          Riet, Frank G. van der. Le théatre profane sérieux. En langue flamande au moyen age. Den Haag: Nijhoff, 1936. 153 p. Broché. Dos abîmé  (4811)   €80.00

312.          Roemans, Rob. & H. van Assche. Theophilus. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel, 1960. XX, 80 p. Pbck.  (8461) €7.50

313.          Rogier, L.J. (ed.). Spel vanden Heiligen Sacramente. Blaricum: De Waelburgh, (1928). 148 p. Ingenaaid.  (3557) €7.50

314.          Rombouts, E. e.a. (eds.). Ferguut. Culemborg: Tjeenk Willink, 1976. 240 p. Pbck.  (5344)    €15.00

315.          Roovere, Anthonis de. De Gedichten. Naar alle tot dusver bekende handschriften en oude drukken. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955. 414 p. Linnen. Uitgegeven door J.J. Mak (983)   €22.50

316.          Roques, Mario (ed.) / Crétien de Troyes. Les romans de Chrétiens de Troyes. IV Le Chevalier au Lion (Yvain). Paris: Champion, 1980. XXX, 266 p. Broché  (6616)     €10.00

317.          Ruusbroec, Jan van. Werken. Naar het standaardhandschrift van Groenedaal uitgegeven door het Ruusbroecgenootschap. Mechelen/Amsterdam: Het Kompas/De Spieghel, 1932-1934. 1e dr. XLVII, 263, XCII, 382, LXXII, 324, XXXII, 320 p. Linnen. 4 delen.  (1185)    €50.00

318.          Ruusbroec, Jan van. Werken. Naar het standaardhandschrift van Groenedaal uitgegeven door het Ruusbroecgenootschap. Mechelen/Amsterdam: Het Kompas/De Spieghel, 1944-1948. 2e herz. en verb. dr. XLII, 262, XCII, 382, LXIV, 324, LXVII,  3O4 p. Linnen (verkleurd). 4 delen.  (10778)      €85.00

319.          Ruusbroec, Johannes / Frans Erens (vertaling). Het sieraad der geestelijke bruiloft. Amsterdam: Nederlandsche Bibliotheek, 1917. XVIII, 224 p. Halflinnen.  (8465)       €10.00

320.          Sajavaara, Kari. The Middle English translation of Robert Grossete's Chateau d'Amour. Helsinki: Société Néophilologique, 1967. 434 p. Pbck.  (9284)        €30.00

321.          Sargent, Barbara Nelson. Le livre du roy Rambaux de Frise. Grins: Frysk Ynstitût, 1963. 79 p. Folio. Broché  (1301)        €20.00

322.          Sauer-Geppert, W.-I. Wörterbuch zum St. Trudperter hohen Lied. Ein Beitrag zur Sprache der mittelalterlichen Mystik. Berlin: Walter de Gruyter, 1972. 1. Aufl. XXV, 239 S. Lwd.  (4267)  €30.00

323.          Schaar, Claes. Some types of narrative in Chaucer's poetry. Lund: Gleerup, 1954. First edition. 293 p. Sewed.  (3743)       €15.00

324.          Schanze, Heinz. Die Überlieferung von Wolframs Willehalm. München: Fink, 1966. 1. Aufl. 184 S. Lwd.  (4004) €15.00

325.          Schlauch, Margaret. English medieval literature. and its social foundations. London: Oxford University Press, 1967. Reprint. XIII, 366 p. Cloth with d.j.  (4025) €15.00

326.          Schnell, Bernhard (Ed.). Thomas Peuthner 'Büchlein von der Liebhabung Gottes'. Edition und Untersuchungen. München: Artemis, 1984. 1. Aufl. VIII, 427 S. Lwd. (Falte) MTU 81 (5034) €25.00

327.          Schnyder, Hans. Die Wiederbelebung des Mittelalters im humoristischen Abbild. Antiromantische Strömungen in der englischen Literatur. Bern: Francke, 1956. 1. Aufl. 148 S. Brosch.  (27)  €22.50

328.          Schönbach, Anton E. Über Hartmann von Aue. Drei Bücher Untersuchungen. Graz: Leuschner & Lubensky, 1894. VIII, 502 S. Hlwd (nicht original)  (8373)        €20.00

329.          Schönfelder, Albert. Isengrimus. Das flämische Tierepos aus dem Lateinische verdeutscht. Münster: Böhlau, 1955. 1. Aufl. X, 160 S. Brosch.  (3911)  €20.00

330.          Schönfelder, Albert. Isengrimus. Das flämische Tierepos aus dem Lateinische verdeutscht. Münster: Böhlau, 1955. 1. Aufl. X, 160 S. Lwd mit Umschl.  (3912)         €22.50

331.          Schröber, Ingeborg. Wikingische und spielmännische Elemente im zweiten Teile des Gudrunliedes. Halle: Niemeyer, 1934. 1. Aufl. XXIV, 111 S. Brosch.  (3981)   €12.50

332.          Schröder, Werner (Heraus.). Der nibelunge Liet und diu Klage. Die Donaueschinger Handschrift 63 (Laßberg 174). Mit einem forschungsgeschichtlichen Beitrag zu ihrer Bedeutung für Überlieferung und Textgesichte des Epos. Köln: Böhlau, 1969. 1. Aufl. L, (230) p. Lwd.  Deutsche Texte in Handschriften 3. Faksimile (4208)       €20.00

333.          Schülke, Ulrich. Konrads Büchlein von der geistlichen Gemahelschaft. Untersuchungen und Text. München: Beck, 1970. 1. Aufl. X, 291 S. Lwd. MTU 31 (5039)   €25.00

334.          Seggelen, Andreas Johannes Maria van. Het leidboek vna Liisbet Ghoeyuaers. Zwolle: Tjeenk Willink, 1966. 1e dr. 214 p. + Losse bijlagen. Pbck.  (7290)       €15.00

335.          Simrock, Karl (ed.). Das Nibelungenlied. Alt- und Neudeusch. Leipzig: Tempel, n.d.. 358, 382 p. 2 vols. Lwd.  (1029)  €35.00

336.          Singer, Samuel. Die mittelalterliche Literatur der deutschen Schweiz. Leipzig: Von Huber, 1930. 1. Aufl. 208 S. Brosch.  (7529)       €10.00

337.          Singer, Samuel. Wolfram und der Gral. Neue Parzival-Studien. Bern: Lang, 1939. 1. Aufl.  47 S. Brosch.  (4384) €10.00

338.          Smet, G. de. J. van Mierlo en het Veldekeprobleem. Groningen: Wolters, 1963. 1e dr. 23 p. Geniet.  (2131) €3.00

339.          Smits van Waesberghe, Jos. Muziek en drama in de Middeleeuwen. Amsterdam: Bigot & Van Rossum, z.j.. 2e dr. 110 p. Karton.  (5998)        €10.00

340.          Smits van Waesberghe, Jos. Muziek en drama in de Middeleeuwen. Amsterdam: Bigot & Van Rossum, z.j.. 110 p. Karton.  (10887)      €7.50

341.          Snellen, Joh. (ed.). Een boecxken gemaket van suster Bertken die LVII iaren beslotenheeft gheseten tot Utrecht in dye Buerkercke. Naar den Leidschen druk van Jan Seversen. Utrecht: Oosthoek, 1924. XXVIII, 80 p. Pbck. Omslag + enige pp. gevlekt.  (7304)  €10.00

342.          Snellen, Joh. (ed.). Een boecxken gemaket van suster Bertken die LVII iaren besloten heeft gheseten tot Utrecht in dye Buerkercke. Naar den Leidschen druk van Jan Seversen. Utrecht: Oosthoek, 1924. XXVIII, 80 p. Pbck.  (10130) €20.00

343.          Sparnaay, H. Zur Sprache und Literatur des Mittelalters. Verzamelde opstellen ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag aan de schrijver aangeboden. Groningen: Wolters, 1961. 1. Aufl. 270 p. Lwd.  (1031)         €15.00

344.          Speenhoff-Smulders, A. Uit het biënboec. Verzamelde exempelen. Utrecht: Spectrum, z.j.. 3e dr. 94 p. Linnen.  (3672)        €12.50

345.          Stamm, Friedrich Ludwig & Mortiz Heyne. Ulfilas. Oder die uns erhaltenen Denkmäler der gotischen Sprache. Paderborn: Schöningh, 1896. 9. Aufl. XV, 443 S. Hlwd. Rücken repariert. Moritz Heine: Text und Wörterbuch. Ferdinand Wrede: Grammatik (7132) €10.00

346.          Stange, Carl. Beatrice in Dantes Jugenddichtung. Göttingen: Musterschmidt, 1959. 1. Aufl. 363 S. Lwd.  (4024) €15.00

347.          Stange, Manfred. Reinmars Lyrik. Forschungskrittik und Überlegungen zu einem neuen Verständnis Reinmars des Alten. Amsterdam: Rodopi, 1977. 1. Aufl. X, 166 p. Pbck.  (3268)        €15.00

348.          Stanley, Eric Gerald (ed.). The Owl and the Nigtingale. Manchester: University Press, 1981. VI, 210 p. Pbck.  (4640) €12.50

349.          Steenbergen, G.Jo (ed.). Den Spiegel der Zaligheid van Elkerlijk. Zwolle: Tjeenk Willink, 1956. 66 p. Pbck.  (6168) €7.50

350.          Stefenelli, Arnulf. Der Synonymenreichtum der altfranzösischen Dichtersprache. Wien: Böhlaus, 1967. 1. Aufl. 327 S. Brosch.  (7372)          €25.00

351.          Stellinga, G. (ed.). De ridderroman 'Karel en Elegast'. Zutphen: Thieme, 1970. 114 p. Pbck. Omslag gevlekt. KLP 132 (3110)      €5.00

352.          Stellinga, G. (ed.). "Gloriant van Bruyswijc" en de sotternie "De Buskenblazer"na volghende. Culemborg: Tjeenk Willink, 1976. 114 p. Pbck.  (7562) €7.50

353.          Stellinga, G. (ed.). Het abel spel van "Lanseloet van Denemerken"en de sotternie "Die Hexe" Gorinchem: Noorduijn, 1962. 69 p. Pbck.  (8582)        €4.00

354.          Stellinga, G. (ed.). Het abel spel Vanden winter end vanden somer. Zutphen: Thieme, z.j.. 94 p. Pbck. KLP 175 (7567)        €4.50

355.          Steward, James (ed.). The Kingis Quair of James Steward. London: Heinemann, 1973. 161 p. Cloth. Matthew McDiarmid (ed.) (7213)    €12.50

356.          Storost, Joachim. Studien zur Alexandersage in der älteren italienischen Literatur. Untersuchungen und Texte. Halle: Niemeyer, 1935. 1. Aufl. X, 330 S. Brosch.  (4021)         €20.00

357.          Streuvels, Stijn. Reinaert de Vos. Amsterdam: Mij. voor Goedkoope Lectuur, (1910). 2e herz.dr. 222 p. Linnen. Vlekjes op rug.  (7619)      €10.00

358.          Stuip, R.E.V. & C. Vellekoop (red.). Middeleeuwers over vrouwen. Deel 1. Utrecht: H&S, 1985. 208 p. Pbck.  (10677)        €7.50

359.          Stuip, R.E.V. en C. Vellekoop. Visioenen. Utrecht: H&S, 1986. 243 p. Pbck. Utrechtse bijdragen tot de mediëvistiek VI (9893)        €10.00

360.          Stuiveling, Garmt. Esopet. Facsimile-uitgave naar het enig bewaard gebleven handschrift. Amsterdam: Herzberger, 1965. VI, 72, VI, 102 p. Karton.  (10384)    €20.00

361.          Stuiveling, Garmt (ed.). Van den lande van our zee. Facsimile-uitgave naar het enig bewaard gebleven handschrift. Amsterdam: Herzberger, 1966. 1e dr. 52 + 40 p. Papieren omsl. 4to. 2 vols.  (2240)         €17.50

362.          Stutterheim, C.F.P. (ed.). Twee onbekende tafelspelen. Amsterdam: Paris, 1946. 1e dr. 43 p. Papieren omsl.  (4516) €10.00

363.          Sweet, Henry. First Middle English Primer: Extracts from the Ancren Riwle and Ormulum. Oxford: Clarendon, 1909. Second edition. VII, 100 p. Cloth.  (9645)      €8.50

364.          Szirmai, Julia C. La Bible anonyme du Ms. Paris N.f.fr. 763. Édition critique. Amsterdam: Rodopi, 1985. 399 p. Broché Proefschrift (1034)  €20.00

365.          Taylor, B. An introduction to medieval romance. London: Cranton, 1930. First edition. X, 268 p. Cloth.  (4206) €12.50

366.          Tersteeg, J.J.Th.M. & P.E.L. Verkuyl. Ic ga daer ic hebbe te doene. Opstellen aangeboden aan prof.dr. F. Lulofs ter gelegenheid van zijn afscheid. Groningen: Wolters, 1984. 1e dr. 235 p. Pbck.  (7314)         €15.00

367.          Tilander, Gunnar (ed.). Vidal Mayor, Tradución Aragonesa de la Obra in excelsis dei thesauris de Vidal de Cenellas. Lund: Hakan Ohlssons, 1956. 108, XXXII, 542, 342 p. 3 vols. Broché I: Introcucción y reproducción de las miniaturas del manuscrito Perrins 112; II: Texto; III: Vocabulario (4166)         €150.00

368.          Tinbergen, D.C. Nederlandse literatuur in de Middeleeuwen. Den Haag: Servire, 1942. 125 p. Halflinnen.  (6945) €8.50

369.          Tinbergen, D.C. & L.M. van Dis (ed.). Vanden Vos Reinaerde. Groningen: Wolters, 1953. 13e dr. 212 p. Halflinnen.  (8462)    €6.50

370.          Tinbergen, D.C. + L.M.  van Dis (eds.). Van den Vos Reinaerde. Groningen: Wolters, 1969. 19e dr. 228 p. Pbck.  (8290) €5.00

371.          Toorn, M.C. van den. Ethics and moral in Icelandic saga literature. Assen: Van Gorcum, 1955. First edition. VIII, 153 p. Pbck. Proefschrift (4709)     €22.50

372.          Touber, A.H. Rhetorik und Form im Deutschen Minnesang. Utrecht: RUU, 1964. VIII, 150 p. Pbck. Proefschrift (9891)   €15.00

373.          Unger, Helda (Ed.). Geistlicher Herzen Bavngart. Ein mittelhochdeutsches Buch religiöser Unterweisung aus dem Augsburger Franziskanerkreis des 13. Jahrhunderts. München: Beck, 1969. 1. Aufl. X, 492 S. Lwd. MTU 24 (5037) €30.00

374.          Vance, Eugene. Mervelous signals. Poetics and sign theory in the Middle Ages. Lincoln: University Press, 1986. XVIII, 365 p. Pbck.  (8110)  €15.00

375.          Vekeman, H.W.J. Het visioenenboek van Hadewijch. Uitgegeven naar handschrift 941 van de Bibliotheek der Rijksuniversiteit te Gent. Nijmegen: Dekker & Van der Vegt, 1980. XIV, 252 p. Pbck.  (5343)         €15.00

376.          Vekeman, H.W.J. (inleiding + vertaling). Willem Madok. Amsterdam: Bert Bakker, 1977. 164 p. Pbck. Omslag gevlekt.  (10267)    €10.00

377.          Venlo, Simon van. Boexken van der officien ofte dienst der missen. Antwerpen: De Schutter, 1982. 82, 133 p. 2 delen in 2 banden. Imitatieperkament. In cassette. Deel 1: facsimile van de Antwerpse incunabel uit 1481, deel 2: Commentaar met woordverklaring. Uitgegeven door Ludo Simons, inleidingen van Jos Andriessen, Elly Cockx-Indestege en Hendrik D.L.Vervliet (11074)      €30.00

378.          Verdam, J. (ed.). Oude en nieuwe fragmenten van den Middelnederlandschen Aiol. Leiden: Brill, 1883. IV, 79 p. Halflinnen (niet origineel) Overdruk uit TNTL (7541)         €20.00

379.          Verdam, J. (ed.). Seghelijn van Jherusalem naar het Berlijnsche handschrift en den ouden druk. Leiden: Brill, 1878. XII, 184 p. Pbck. Rug gerepareerd met plakband.  (7540)    €25.00

380.          Verdam, J.  (ed.) - Maerlant. Episodes uit Maerlant's Historie van Troyen. Naar het te Wissen gevonden handschrift. Groningen: Wolters, 1873. II, 352 p. Halflinnen. BML 10 - 12 (6902)      €30.00

381.          Verdam, J.  (ed.) - Maerlant. Episodes uit Maerlant's Historie van Troyen. Naar het te Wissen gevonden handschrift. Groningen: Wolters, 1873. II, 352 p. Pbck. BML 10 - 12 (11262)  €20.00

382.          Verdam, J. (samenstelling). Rapiarys een boec van goeden poencten. 's-Gravenhage: Vereeniging Joan Blau, 1930. (80 p. ) Papieren omslag, rug verkleurd. 150 exx. Initialen, titels en houtsneden van L. Oswald Wenckenbach. Met de aankondigingsbrochure (4. p) 365 Middelnederlandsche spreekwoorden.  4e uitgave van de Vereeniging. (11241)    €50.00

383.          Verhofstede, A.L. e.a. Mariken van Nieumeghen. Reproductie van de post-incunabel. Antwerpen: De Vlijt, 1951. 2e dr. LXXV, 134 p. Halflinnen.  (5995)      €7.50

384.          Vermeeren, P.J.H. De Bibliotheca Neerlandica Manuscripta van Willem de Vreese. Utrecht: De Lanteern, 1953. 1e dr. XIV, 243 p. Pbck. Proefschrift (4812)         €30.00

385.          Vermeersch, A.P.L. De taalschat van het laat-middelnederlandse "Kuerbouc van Werveke". Gent: Koninklijke Vlaamse Academie, 1962. IV, 149 p. Pbck.  (11276) €12.50

386.          Vermeulen, Yves G. 'Tot profijt en genoegen'. Motiveringen voor de produktie van nederlandstalige gedrukte teksten 1477-1540. Amsterdam: UvA, 1986. X, 307 p. Pbck. Proefschrift (10647)  €22.50

387.          Verwijs, Eelco. Bloemlezing uit de Middelnederlandsche dichters. Zutphen: Thieme, 1892. 3e/2e.dr. VI, 207, VIII, 230, VI, 215, 503 p. 4 delen in 2 banden. Linnen.  (2050)    €18.00

388.          Vielhauer, Inge (Übertragen und eingeleitet von). Amis und Amiles. Geschichte einer Freundschaft am Hofe Karls des Grossen. Altfranzösisches epos. Amsterdam: Castrum Peregrini Presse, 1979. 110 S. Brosch.  (11001)      €15.00

389.          Visser, Marie S. De figuur van de vrouw in de troubadourslyriek. Een studie over de hoofse liefde. Leiden: RUL, 1950. 1e dr. 156 p. Pbck. Proefschrift (1913)        €20.00

390.          Vloten, J. van (ed.) - Maelant. Kleine gedichten van Jacob van Maerlant. Haarlem: De Graaff, 1878. 112 p. Papieren omslag. Rug gerepareerd.  (6798)     €10.00

391.          Vogt, Friedrich (ed.). Des Minnesangs Frühling. Mit Bezeichnungen der Abweichungen von Lachmann und Haupt unter Beifügung ihrer Anmerkungen. Leipzig: Hirzel, 1911. XV, 455 S. Lwd. Neu bearbeitet von F.V. (1036) €30.00

392.          Vreese, Willem de. Over handschriften en handschrifkunde. Tien codicologische studiën. Zwolle: Tjeenk Willink, 1962. 1e dr. XI, 204 p. Linnen.  (5265)    €15.00

393.          Vreese, Willem de (ed.). Die eerste bliscap van Maria. Den Haag: Nijhoff, 1931. XXXII, 186 p. Papieren omslag.  (1184)       €12.50

394.          Vriesland, Victor E. van (ed.). Mensen als wij. Vertaalde middeleeuwse poëzie. Amsterdam: Meulenhoff, n.d.. VII, 176 p. Pbck.  (1331)      €6.75

395.          Waard, G.C. de & G.Ch. Dupuis (eds.) - Segher Diengotgaf. Tprieel van Troyen. Culemborg: Tjeenk Willink, 1965. 56 p. Pbck.  (7563)   €5.00

396.          Wagner, Renata (Herausg.). Ein nücz und schone ler von der erkantnuß. Des Pseudo-Johannes von Kastl 'Spiritualis philosophia' deutsch. Text und Untersuchungen. München: Beck, 1972. 1. Aufl. VII, 239 S. Lwd. MTU39 (5033)  €25.00

397.          Walker, Emil. Der Monolog im höfischen Epos. Still- und Literaturgeschichtliche Untersuchungen. Stuttgart: Kohlhammer, 1928. 1. Aufl. XIV, 286 S. Brosch.  (4264)      €20.00

398.          (Chartier). Walravens, C.J.H. Alain Chartier. Études biographiques, suives de piècess justificatives, d'une description des éditions et d'une éditions des ouvrages inédites. Amsterdam: Meulenhoff, 1971. 293 p. Pbck. Proefschrift (1037)    €18.00

399.          Warnock, Robert G. (Hg.). Die Predigten Johannes Paulis. München: Beck, 1970. 1. Aufl. X, 306 S. Lwd. MTU 26 (5058)        €25.00

400.          Watenpuhl, Heinrich (Kritische Bearbeitung), Heinrih Krefeld (Hrsg.). Die Gedichte des Archipoeta. Heidelberg: Carl Winter, 1958. 1. Aufl. 152 S. Brosch.  (4507)   €30.00

401.          Weida, Marcus von. Der Spiegel hochlobiger Bruderschafft des Rosenkrantz Marie. Amsterdam: Rodopi, 1978. 14, (294), 61 S. Brosch. Kleber am Rücken. Antonÿ van der Lee (Hg. + Einleitung). Text in Faksimile. Quellen und Forschungen zur Erbauungsliteratur des späten Mittelalters und die frühen Neuzeit III (5064)      €50.00

402.          Weiler, A.G. (red.). Chronologie, astrologie en gezondheid in een handschrift van een zestiende-eeuwse haagse non. Nijmegen: KUN, 1989. 1e dr. IV, 196 p. Pbck.  (6595)      €15.00

403.          Wiegand, Herbert Ernst. Studien zur Minne und Ehe in Wolfsrams Parzival und Hartmanns Artusepik. Berlin: Walter de Gruyter, 1972. 1. Aufl. XIV, 331 p. Led.  (2728)        €25.00

404.          Wiessner, Edmund. Vollständiges Wörterbuch zu Niedharts Liedern. Leipzig: Hirzel, 1954. 1. Aufl. XIV, 372 S. Lwd.  (3126)       €25.00

405.          Wiessner, Edmund. Vollständiges Wörterbuch zu Niedharts Liedern/Kommentar zu Neidharts Liedern. Leipzig: Hirzel, 1954. 1. Aufl. XIV, 372, X, 260 p. Cloth, plasticized. 2 vols.  (3122)   €35.00

406.          Wijngaards, N. Open en gesloten vormen in het Middeleeuws dram. Groningen: Wolters, 1965. 24 p. Geniet. Voordracht (7565)   €5.00

407.          Wijnpersse, A.G.M. De dietse vertaling van Suso's Horlogium aeternae sapientiae. Groningen: Wolters, 1926. 1e dr. 206 p. Linnen. Proefschrift (3660)    €25.00

408.          Wilkeshuis, C.  Jan van Ruusbroec. Zeist: De Haan, 1964. 1e dr. 167 p. Pbck.  (4885)         €6.50

409.          Willaert, Frank. De poetica van Hadewijch in de Strofische Gedichten. Utrecht: H&S, 1984. 506 p. Linnen.  (10385)      €85.00

410.          Willaert, Frank e.a. Een zoet akkoord. Middeleeuwse lyriek in de Lage Landen. Amsterdam: Prometheus, 1992. 1e dr. 441 p. Pbck.  (5197)  €15.00

411.          Willems, Leonard. Elckerlyc-studiën. Den Haag: Nijhoff, 1934. 1e dr. VIII, 185 p. Papieren omslag.  (3220) €15.00

412.          Willems, Leonard. Het Bonaventura-raadsel in het leven van Anna Bijns. Gent: Siffer, 1920. 32 p. Papieren omslag.  (8302)    €10.00

413.          Wind, B.H. (ed.). Les fragments du Roman de Tristan. Poème du XIIe siècle. Geneve: Droz, 1960. 211 p. Broché  (6618)        €7.50

414.          (Maerlant). Winkel, J. te. Maerlant's werken. Beschouwd als spiegel van de 13e eeuw. Utrecht: H&S, 1979. Reprint. XVI, 536 p. Pbck . Ongewijzigde herdruk van den tweede omgewerkte druk (1091)         €20.00

415.          Winkelman, J.H. Die Brückenpächter- und die Turmwächterepisode im 'Trierer Floris' und in der 'Version Aritocratique' des altfranzösischen Florisromans,. Eine vergleichende Untersuchung. Amsterdam: Rodopi, 1977. 1. Aufl. X, 222 p. Brosch.  (1182)   €15.00

416.          Wirth, L. (ed.). Het Heilige Kruis en de Denendage te Breda. Leiden: Sijthoff, 1893. IV, 54 p. Pbck.  (7319) €15.00

417.          Wolff, Ludwig (Herausg.). Die Dichtungen Könemanns. Kalan, Wurzgarten, Reimbibel. Neumünster: Wachholtz, 1953. 367 S. Brosch. Denkmäler herausg. vom Verein für niederdeutsche Sprachforschung VIII (3903)    €17.50

418.          Ypes, Cathrina (ed. + vert.). Legenden van Sint-Franciscus. Amsterdam: WM. 2e dr. XXIV, 117 p. Karton.  (7556)        €6.50

419.          Zemel, R.M.T. Op zoek naar Galiene. Over de Oudfranse Fergus en de Middelnederlandse Ferguut, Deel I. Amsterdam: Schiphouwer en Brinkman, 1991. 1e dr. VIII, 403 p. Pbck. Proefschrift (6594)   €20.00

420.          Zoest, A.J.A. van. Structures de deux testaments fictionnels. Le Lais et le Testament de François Villon. The Hague: Mouton, 1974. 320 p. Broché Proefschrift (2554)   €25.00

 

Informatie/bestellingen:

paradox@planet.nl

Naar het begin van de pagina (to the top of the page)

Terug naar indexpagina

Back to index page