Middeleeuwen
Middle Ages
PARADOX Achterom 3- 3841 CJ Harderwijk 0341-4410790 / 06-21857401
Bestellingen bij voorkeur
schriftelijk of via e-mail. Wilt u uw postadres vermelden. Met de boeken wordt
een rekening meegestuurd. Vriendelijk verzoek te betalen binnen 14 dagen. De
portokosten (TNT) zijn voor rekening van de koper. Elke zending kan binnen
veertien dagen geretourneerd worden.
Bestellingen: paradox@planet.nl
Orders by letter or by e-mail. Please write your postal adress.
Payment:
bank transfer, credit cards via Paypal: www.paypal.com
Information/orders: paradox@planet.nl
1.
Ami et Amile.
Chanson de geste. Paris: Honoré Champion, 1985. 79 p. Broché Traduite en
Français moderne par Joël Blanchard et Michel Quereuil (3115) €10.00
2.
Beatrijs. Een
middeleeuwsche legende. Maastricht: Stols, (1937). 61 p. Linnen met s.o. Kleine vlekje op stofomslag. Houtsneden V.
Suyvaert. (Van Dijk 392) (1008) €10.00
3.
Middeleeuwsche
liedekens. Maastricht: Stols, 1935. 85 p. Linnen met s.o. Omslag gevlekt.
Linnen verkleurd. Met 40 houtsneden van V. Stuyvaert (9647) €12.50
4.
Das Weisse
Buch. Die älteste Chronik die das Werden der Eidgenossenschaft erzählt in
Originaltext und Übertragung neu herausgegeben. Zürich: Albert Züst, 1939. 2.
Aufl. 78 S. Ppbd. (11364) €12.50
5.
Adam, Bernd.
Katechetische Vaterunserauslegungen. Texte und Untersuchungen zu deutschsprachigen
Auslegungen des 14. und 15. Jahrhunderts. München: Artemis, 1976. 1. Aufl.
VIII, 267 S. Lwd. MTU 55 (5055) €20.00
6.
Aken, Hein
van. Van den coninc Saladijn ende van Hughen van Tabaryen. Leiden: Brill, 1950.
28 p. Pbck. P. de Keyser (ed.). Textus Minorus XV (8442) €6.50
7.
Aken, Hein
van. Vierde Martijn. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 163 p. Pbck. Zwolse Drukken
en Herdrukken 31. W.E. Hegman (ed.) (4758) €7.50
8.
Aken, Heinric
van - Eelco Verwijs (ed.). Die Rose. Met de fragmenten der tweede vertaling. Utrecht:
H&S, 1976. Reprint. XXIV, 260 p. Pbck. Ongewijzigde herdruk naar de uitgave
van 1868 (7552) €25.00
9.
Akker, Wiljan
van den e.a. (eds.). Truwanten. Een toneeltekst uit Handschrift-Van Hulthem.
Brussel-Utrecht: Universitaire Pers, 1976. VIII, 124 p. Pbck. Ruygh-Bewerp V
(5957) €7.50
10.
Akker, Wiljan
van den e.a. (eds.). Truwanten. Een toneeltekst uit Handschrift-Van Hulthem.
Groningen: Wolters, 1978. 2e herz.dr. 149 p. Pbck. De Nieuwe Taalgids Cahiers 6
(7553) €10.00
11.
Alberdingk
Thijm J.A. (naverteld door). De vier heemskinderen. Amsterdam: Veen, z.j.. 159
p. Pocket. Gemoderniseerd door J.J. Blessinga (7701) €5.00
12.
Aler, J.M.M.,
A.M.E. Draak e.a. Huwelijkstrouw en
echtbreuk in de roman van Tristan en Isolde
. Amsterdam: Meulenhoff, 1957. 56 p. Pbck.
(10711) €8.50
13.
Allard, E. Een
grammaticaal onderzoek van het proza van Hadewych. Nijmegen: KUN, 1937. VI, 180
p. Papieren omslag. (5489) €15.00
14.
Anrooij, Wim
van e.a. Als t'Antwerpen in die stad. Jan van Boendale en de literaire cultuur
van zijn tijd. Amsterdam: Prometheus, 2002. 1e dr. 205 p. Pbck. (6240) €10.00
15.
Antonissen,
Rob (ed.). Het abel spel Vanden winter end vanden somer. Antwerpen: De
Nederlandsche Boekhandel, 1946. 96 p. Karton. Klassieke Galerij (8580) €5.00
16.
Arendt,
Gerard-H. Die satirische Struktur des mittelniederländische Tierepos "Van
den Vos Reynaerde" Köln: 1965. 1. Aufl. XX, 306, XXXV S. Brosch. Obenseite
+ Band fleckig. Inaugural-Dissertation (4546) €35.00
17.
Ashe, Geoffrey
(ed.). The Quest for Arthur's Britain. Paladin, 1971. 238 p. Pbck. (10671) €7.50
18.
Asselbergs,
W.J.A.M. Nijmeegse colleges. Zwolle: Tjeenk Willink, 1967. 323 p. Linnen. (8447) €7.50
19.
Asselbergs,
W.J.M.A. & A.P. Huysman (eds.). Het spel vanden heiligen sacramente vander
Nyeuwervaert. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955 . 270 p. Pbck. Zwolse Drukken en
Herdrukken 14. Aantekeningen in potlood (978) €17.50
20.
Asselbergs,
Willem. De stijl van Elkerlijk. Zwolle: Tjeenk Willink, 1968. 35 p. Pbck.
Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 19A (10097) €5.00
21.
Assenede,
Diederic van. Floris ende Blancefloer. Zwolle: Tjeenk Willink, 1964. 2e dr. 174
p. Pbck met omslag. J.J. Mak (ed.) (8994) €8.50
22.
Autenboer, E.
van. Volksfeesten en rederijkers te Mechelen (1400-1600). Gent: Koninklijke
Vlaamse Academie, 1962. 296 p. Pbck. Omslag verkleurd. (11249) €22.50
23.
Baaij, A.M.
Jhesus Collacien. Een laatmiddeleeuwse prekenbundel uit de kringen der
tertiarissen + Varianten. Zwolle: Tjeenk Willink, 1962. VI, 311 p. Pbck. Zonder
het 2e deel: Varianten. (6650) €15.00
24.
Baar, A.H. van
den. A Russian church Slavonic kannonik (1332 - 1332). A comparative textual
and structural study including an
analysis of the Russian computus (Scaliger 38B, Leyden University Library). The
Hague: Mouton, 1968. First edition. 308 p. Paper. Proefschrift (3456) €20.00
25.
Baehr, Rudolf
(ed.). Der provenzalische Minnesang. Ein Querschnitt durch die neuere
Forschungsdiskussion. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1967. 1.
Aufl. XII, 532 S. Lwd. Wege der Forschung VI (3214) €20.00
26.
Barack, K.A.
(Heraus.). Des Teufels Netz. Satirisch-didactisches Gedicht aus der ersten
Hälfte des fünfzehnten Jahrhunderts. Amsterdam: Rodopi, 1968. Nachdruck. IV,
467 S. Lwd. (4191) €35.00
27.
Bec, Pierre
(ed. + trad.). Anthologie de la prose occitane du Moyen Age. Vol I. Aubanel,
1977. 254 p. Broché (6620) €10.00
28.
Beex, H.
(bewerkt door). Mirakelen der zoete vrouwen. Bussum: Brandt, 1946. 46 p. Pbck.
Guirlande no. 3 (7070) €10.00
29.
Béguin, Albert
& Yves Bonnefoy (éds.). La Quête du Graal. Paris: Du Seuil, 1965. 316 p.
Broché (9443) €7.50
30.
Benecke, G.F.
& C. Borchling. Wörterbuch zu
Hartmann's Iwein. Leipzig: Dieterich, 1901. 3. Aufl. X, 313 S. Hlwd. (nicht
original) (6857) €35.00
31.
Berg, Evert
van den & Bart Besamusca (red.). De epische wereld. Middelnederlandse
Karelromans in wisselend perspectief. Muiderberg: Coutinho, 1992. 141 p.
Pbck. (10296) €12.50
32.
Berge-Bolten,
E.A.M. ten e.v.a. Reinaert de Vos. De overlevering van de Middelnederlandse
letterkunde, Een reeks kleine tentoonstellingen ingericht (... ) Instituut De
Vooys. Utrecht: RUU, 1972. 1e dr. 83 p. Gestencild. Naar de letter 5 (4420) €12.50
33.
Bergh, H. van
den. Cecco an de anti-Beatrice. Groningen: Wolters, 1963. 21 p. Geniet. Rede
(8597) €4.00
34.
Bergh, L.Ph.C.
van den (ed.). Geestelijke gedichten van Jacob van Maerlant en anderen uit de
13de en 14de eeuw. Dordrecht: Blussé en Van Braam, 1841. 241 p. Karton, rug
gerepareerd met rode tape. Aantekeningen in pen (19e eeuwse hand?) Nieuwe
Werken van de Mij. der Ned. Letterkunde te Leiden V. deel II. stuk (6251) €50.00
35.
Bergmann,
Friedrich Wilhelm. Edda-Gedichte der nordischen Heldensage. Kritisch
ergestellt, übersetzt und erklärt. Strassburg: Trübner, 1897. VIII, 384 S.
Brosch. Rücken besch. (5215) €12.50
36.
Bergsma, J.
Bijdrage tot de wordingsgeschiedenis en de critiek der Middelnederlandsche
Brandaen-teksten. Groningen: Wolters, 1887. 1e dr. VI, 126 p. Pbck. Omslag
beschadigd, rug gerepareerd met plakband. Proefschrift (7539) €40.00
37.
Beuken, W.H.
Ruusbroek en de middeleeuwse mystiek. Utrecht: Spectrum, 1946. 1e dr. 118 p.
Halflinnen. (5116) €7.50
38.
Beuken, W.H.
Die waerachtige ende een seer wonderlijcke historie van Mariken van
Nieuwmeghen. Zutphen: Thieme, (1931). 93 p. Pbck. (8583) €2.00
39.
(Ruusbroec).
Beuken, W.H. (ed.). Ruusbroec de wonderbare. Bloemlezing met fragmenten in de
oorspronkelijke tekst, met inleiding en aantekeningen. Culemborg: Tjeenk
Willink, 1970. 1e dr. 206 p. Pbck. (979) €6.75
40.
Beuken, W.H.
(ed.). Vanden levene ons Heren. Zwolle: Tjeenk Willink, 1968. 165, 228 p.
Kunstleer. 2 delen in 2 bnd. Een 'herbezinning' op het proefschrift van 1928
(1006) €25.00
41.
Beuken, W.H.
(ed.). Vanden levene ons Heren. Bloemlezing uit het Middeleeuwse gedicht.
Zutphen: Thieme, 1955. 2e herz.dr. 64 p. Pbck. KLP 169 (6725) €5.00
42.
Blommaert, Ph.
& C.P. Serrure (eds.). De Grimbergsche oorlog. Ridderdicht uit de XIVe
eeuw. Gent: Drukkery van C. Annoot-Braeckman, 1852/54. VI, 264, (IV), XVII, 389
p. + 13 litho's op elk 6 wapens (gevlekt, vnl. in de marge). Halfleer,
scharnier + bovenzijde rug beschadigd, zonder functionele schade aan de band. Hoeken
van het schutblad + eerste pp. in de hoeken verkleurd (ca.
43.
Boer, C. de.
Bédiers theorie over de oorsprong van het
44.
Boer, C. de.
Over een Middeleeuws-
45.
Boeren, P.C.
Hadewych en heer Hendrik van Breda. Leiden: Brill, 1962. 47 p. Pbck. (7918) €7.50
46.
Bolten, A.E.M.
e.a. Mariken van Nieumeghen. Utrecht: De Vooys, 1968. 48 p. Pbck. Naar de
letter 1 (10989) €7.50
47.
Bolten, A.E.M.
e.a. Van Sente Brandane. Utrecht: De Vooys, 1968. 58 p. Pbck. Naar de letter 2
(10890) €10.00
48.
Bolten, A.E.M.
e.v.a. Jacob van Maerlant's Der Naturen Bloeme. De overlevering van de
Middelnederlandse letterkunde, Een reeks kleine tentoonstellingen ingericht
(... ) Instituut De Vooys. Utrecht: RUU, 1970. 1e dr. 75 p. 4to. Pbck. Naar de
letter 4 (4421) €7.50
49.
Boogaard, Nico
H.J. Autour de 1300. Etudes philologie et de littératures médiévales.
Amsterdam: Rodopi, 1985. First edition. XXIV, 260 p. Broché Préface de Paul
Zumthor (980) €13.50
50.
Boon, Pieter.
Spiegel der armen sündigen Seele (Ulm: Cunrad Dinckmut 1484). Textausgabe mit
einem Glossar, einer Einführung und Beobachtung zum Sprachgebrauch. Amsterdam:
Rodopi, 1984. 1. Aufl. XII, 10, (LXXI), 101 S. Brosch. Quellen und Forschungen
zur Erbauungsliteratur des späten Mittelalters und die frühen Neuzeit VIII (5040) €25.00
51.
Bosch, J.
Reinaert-perspectief. Kampen: Kok, 1972. 1e dr. 51 p. Pbck. (7009) €8.50
52.
Botermans,
A.J. (ed). Die hystorie van die seuen wijse mannen van romen. Tekst (Herdruk
naar het eenig bekende exemplaar der edition princeps, Ao. 1479, berustende in
de Bibliotheva Academiae Georgiae Augustae te Göttingen.). Haarlem: Bohn, 1898.
Reprint. XIV, 176, XIX p. Perkament. Naar ed. 1479 (Gouda, Gheraert de Leeu).
Fraaie facsimile. Inleiding (= dissertatie) ontbreekt. (2121) €25.00
53.
Bouman, A.C.
(ed.). Ferguut. Zwolle: Tjeenk Willink, 1962. 224 p. Pbck. (1329) €5.00
54.
Boutet,
Dominique. Jehan de Lanson. Technique et esthétique de la chanson de geste au
XIIIe siècle. Paris: Pens, 1988. First edition. 274 p. Broché (2964) €20.00
55.
Braekman, W.L.
(ed.). Fortune-telling by The Casting of Dice. Brussel: UFSIA, 1981. 46 p.
Pbck. Mediaval an Renaissance texts and studies 4 (8412) €15.00
56.
Bremmer, Rolf
H. The Fyve Wyttes. A late middle English devotional treatise. Edited from BL
MS Harley 2398, with an introduction, comentary and glossary. Amsterdam:
Rodopi, 1987. First edition. CVI, 129 p. Pbck. Proefschrift (7258) €12.50
57.
Brettschneider,
Helmut. Der Anseïs de Cartage und Die Seconda Spagna. Halle: Niemeyer, 1937. 1.
Aufl. XII, 187 S. Brosch. (4268) €17.50
58.
Brill, W.G.
(ed.). Rijmkroniek van Melis Stoke. Utrecht: H&S, 1983. Reprint. XCVII,
290, 380, IV p, Linnen met s.o. Herdruk van de uitgave van 1885 (5330) €50.00
59.
Broek, M.A.
van den & G.J. Jaspers (Hrsg.). Amsterdamer Beiträge zur älteren
Germanistik. Band 20: In diutscher Diute. Festschrift für Anthonÿ van der Lee
zum sechzigsten Geburtstag. Amsterdam: Rodopi, 1983. 1. Aufl. (4444) €15.00
60.
Broek, Marinus
Albertus van den (Ed.). Der Spiegel des Sünders. Ein katechetischer Traktat des
fünfzehnten Jahrhunderts. Amsterdam: Rodopi, 1976. 1. Aufl. XIV, 291 S. Brosch.
Proefschrift. Quellen und Forschungen zur Erbauungsliteratur des späten
Mittelalters und die frühen Neuzeit XI (5041) €25.00
61.
Brook, G.L.
(ed.). Selections from Lawmon's Brut. Oxford: Clarendon, 1963. XXI, 160 p.
Cloth with d.j. (4399) €15.00
62.
Buijtenen,
M.P. van (et al). Middeleeuwse Friese huwelijkstoespraken in Bazel. Leiden:
1959. 66 p. Pbck. Overdruk (1297) €10.00
63.
Buma, W.J.
(ed.). Aldfryske houlikstaspraken. Mei ynlieding, oantekeningen, nammelist,
wurdboek en in Ingelske gearfetting. Assen: Van Gorcum, 1957. VIII, 129 p.
Linnen. (10040) €20.00
64.
Buma, Wybren
Jan. Die Brokmer Rechtshandschriften. Groningen: RUG, 1949. X, 307 p. Pbck.
Proefschrift (10297) €20.00
65.
Bumke,
Joachim. Hoofse cultuur. Literatuur en samenleving in de volle Middeleeuwen.
Utrecht: Spectrum, 1989. 811 p. Pbck. 2 vols.
(9446) €7.50
66.
Burdach,
Konrad. Der Gral. Forschungen über seinen Ursprung und seinen Zusammenhang mit
der Longinuslegende. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1974.
Neudruck. XXVII, 580 S. Kunststoffebd.
Nachdruck der 1938 erschienenen Ausgabe. Mit einem Vorwort zum Neudruck
von Johannes Rathofer (8453) €15.00
67.
Buuren, A.M.J.
van et al (eds.). Tussentijds. Bundel studies aangeboden aan W.P. Gerritsen ter
gelegenheid van zijn vijftigste verjaardag. Utrecht: H&S, 1985. 1e dr. 374
p. Pbck. (2996) €10.00
68.
Buuren-Veenenbos,
C.C. (ed.). The Buke of the Sevyne Sagis. A Middle Scots version of The Seven
Sages of Rome, Edited from the Asloan Manuscript (NLS Acc. 4233), c. 1515.
Leiden: RUL, 1982. First edition. XII, 463 p. Pbck. (7161) €25.00
69.
Cambon,
Glaudo. Dante's Craft. Studies in language and style. Minneapolis: University
Press, 1969. First edition. XII, 215 p. Cloth with d.j. (4005) €12.50
70.
Chambers, R.W.
On the continuity of English prose from Alfred to More and his school. An
extract from the introduction to Nicholas Harpsfield's life of Sir Thomas More
edited by E.V. Hitchcock and R.W. Cahmbers. Oxford: University Press, 1957. 130
p. Cloth. (7214) €15.00
71.
Chaucer,
Geoffrey. Troilus en Criseyde. Gedichten door Geoffrey Chaucer omstreeks 1385
en nu verdietst door Adriaan J. Barnouw. Haarlem: Tjeenk Willink, 1955. XVI,
304 p. Linnen met (licht beschadigd) s.o.
(6082) €10.00
72.
Claus, Paul.
Rhythmil und Metrik in Sebastian Brants Narrenschiff. Strassburg: Trübner,
1911. 1. Aufl. VIII, 120 S. Brosch.
(4006) €15.00
73.
Colmjon,
Gerben (ed.). That thusendigste jâr. Oudsaksisiche kroniek. Den Haag: Mouton,
1957. 292 p. Linnen. (4813) €12.50
74.
Colonna -
Casella. Francesco Colonna. Biografia e opere. Padova: Antenore, 1959. XXXVII,
158, X, 321 p. Pbck. 2 vols. (10864) €40.00
75.
Conley, John
et al. The mirror of Everyman's salvation. A prose translation of the original
Everyman. Amsterdam: Rodopi, 1985. First edition. 101 p. Pbck. (3659) €12.50
76.
Daniëls,
L.M.Fr. Meester Dirc van Delf. Zijn persoon en werk. Nijmegen: Dekker & Van
de Vegt en J.W. van Leeuwen, 1932. 248 p. Pbck (omslag netjes gerepareerd) (8530) €15.00
77.
Debaene, L.
(ed.). Mariken van Nieumegen. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958 . 98 p. Pbck. (1010) €4.50
78.
Degroote, G.
(ed.). Blijde Inkomst. Vlaams-Bourgondische gedichten. Amsterdam: WB, 1950.
XXXVIII, 20 p. Karton. Klassieke Galerij 59 (6490) €3.50
79.
Degroote,
Gilbert. Oude klanken/ Nieuwe accenten. De kunst van de rederijkers. Leiden:
Sijthoff, 1969. 1e dr. 139 p. Pbck.
(7579) €7.50
80.
Dembowski,
Peter F. (ed.). Ami et Amile. Chanson de geste. Paris: Champion, 1987. XVI, 130
p. Broché (6617) €7.50
81.
Demyttenaere,
A. e.a. Literatuur en samenleving in de middeleeuwen. Wassenaar: Servire, 1976.
1e dr. 117 p. Pbck. (6343) €10.00
82.
Deschamps, J.
Middelnederlandse handschriften uit Europese en Amerikaanse bibliotheken.
Catalogus van de tentoonstelling ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan
van de Koninklijke Zuidnederlandse maatschappij voor Taal- en Letterkunde en
Geschiedenis, 1970. Leiden: Brill, 1970. 1e dr. XX, 306 p. 74 illustraties.
Pbck. (1188) €17.50
83.
Deschamps, J.
e.a. Jan van Ruusbroec 1293-1381. Tentoonstellingscatalogus. Brussel: KB, 1981.
XII, 538 p. Pbck, als bijlage een chronologische tabel en drie kaarten in
map. (10579) €25.00
84.
Detollenaere,
F. De schildering van den mensch in de oudijslandse familiesaga. Leuven: De
Vlaamsche Drukkerij, 1942. 162 p. Pbck.
(9236) €20.00
85.
Dijk, H. van
e.a. (red.). Klein kapitaal uit het handschrift-Van Hulthem. Zeventien teksten
uit Hs. Brussel, K.B., 15.589-623 uitgegeven en ingeleid door neerlandici,
verbonden aan tien universiteiten in Nederland en België. Hilversum: Verloren,
1992. 192 p. Pbck, kleine vochtvlekjes in hoek p. 1 - 6 (10415) €10.00
86.
Draak, A.M.E.
Onderzoekingen over de roman van Walewein. (Met aanvullend hoofdstuk over
"Het walewein onderzoek sinds 1936"). Groningen: Broekhuis, 1975. 2e
uitgebreide dr. VIII, 248 p. Linnen. Uitgebreide herdruk van ed. 1936 (2624) €17.50
87.
Draak,
Maartje. A Leyden Boethius-fragment with Old-Irish glosses. Amsterdam:
Noord-Hollandsche, 1948. 13 p. + illustration. Stapled. Mededelingen KNAW NR,
11-3 (8383) €4.50
88.
Draak, Maartje
(ed.). Palet van Middelnederlandse epiek. Den Haag: Nijhoff, 1980. 2e dr. 228
p. Pbck. (2319) €5.00
89.
Dufournet,
Jean (ed.). Aucassin et Nicolette. Paris: Flammarion, 1984. 192 p. Broché (6624) €7.50
90.
Duinhoven,
A.M. Bijdragen tot de reconstructie van de Karel ende Elegast. Deel I. Assen:
Van Gorcum, 1975. 1e dr. XIV, 503 p. Pbck. Proefschrift (6999) €20.00
91.
Duinhoven,
A.M. Bijdragen tot de reconstructie van de Karel ende Elegast. Deel I + II.
Assen/Groningen: Van Gorcum/Wolters, 1975/1981. XIV, 503, XIV, 587 p. 2 delen
in 2 banden. (10228) €50.00
92.
Duinhoven,
A.M. Lees, maar raak! Middelnederlandse tekstinterpretatie. Muiderberg:
Coutinho, 1986. 1e dr. 149 p. Pbck.
(5315) €10.00
93.
Duinhoven,
A.M. (ed.). Karel ende Elegast. Diplomatische uitgave van de Middelnederlandse
teksten en de tekst uit de Karlmeinet-compilatie. Zwolle: Tjeenk Willink, 1969.
80 + 61 p. 4to. Kunstleer + Karton (inlay)
(1492) €10.00
94.
Duinhoven,
A.M. (ed.). Karel ende Elegast. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1982. 138 p. Pbck. (7571) €8.50
95.
Dumbacher,
Cornel. Bulwers Roman Harold, the last of the saxon kings. Eine
Quellenuntersuchung. Heidelberg: Carl Winter, 1911. 1. Aufl. VIII, 134 S.
Brosch. (4008) €15.00
96.
(Palerne).
Dunn, Charles W. The Foundling and the Werwolf. A literary-historical study of
Guillaume de Palerne. Toronto: University of Toronto Press, 1960. First
printing. VIII, 158 p. Cloth. (12) €15.00
97.
Dürmüller,
Urs. Narrative Possibilities of the tail-rime romance. Bern: Francke, 1975.
First edition. VIII, 245 p. Pbck. (4382) €16.00
98.
Eberhard,
Oscar. Der Bauernaufstand vom Jahre
99.
Eckerth, W.
(Herausg.). Das Waltherlied, Gedicht in mittelhochdeutsche Sprache. Mit einem
Anhange über die Schriftdenkmale zur Walthersage und die Walthersage. Halle:
Niemeyer, 1909. 2. verm. Aufl. IV, 195 S. Brosch. 1. S. Wasserfleck. (3994) €20.00
100.
Endepols,
H.J.E. (vert. + inl.). Hrotsvitha van Gandersheim leesdrama's. Utrecht:
Spectrum, 1950. LXXX, 163 p. Linnen. Sticker op voorplat, enige
bibliotheekstempels. Monumenta Christiana, Bibliotheek van christelijke
klassieken. Tweede reeks: Geschriften uit de middeleeuwen en uit de nieuwe
tijd. Deel I (3633) €12.50
101.
Engelbregt,
J.H.A. Het Utrechts Psalterium. Een eeuw wetenschappelijke bestudering (1860-
1960). Utrecht: RUU, 1964. VIII, 176, (8) p.
(10293) €20.00
102.
Engelsman,
Bartholomeus (ed.). Van de werelt ende van de materialike lichamen des hemels.
Het achtste boek van Bartholomeus Anglicus' De proprietatibus rerum in een
Middelnederlandse vertaling. Uitgegeven naar de druk van Jacob Bellaert,
Haarlem 24 dec.1485 door I.M. Gondrie. Utrecht: De Vooys, 1981. VII, 162 p.
Pbck. 2 vols. Ruygh-Bewerp XI (10480) €17.50
103.
Enklaar, D.Th.
Lezende in buurmans hof. Literair-historische opstellen. Zwolle: Tjeenk
Willink, 1956. 110 p. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 3
(6096) €6.50
104.
Enklaar, D.Th.
Uit Uilenspiegel's Kring. Assen: Van Gorcum, 1940. 1e dr. 130 p. Pbck.
Onderkant rug beschadigd. (1092) €12.50
105.
Erbe, Theodor.
Die Locrinesage und die Quellen des pseudo-shakespeareschen Locrine. Halle:
Niemeyer, 1904. 1. Aufl. 74 S. Brosch.
(6526) €12.50
106.
Es, G.A. van
(ed.). De jeeste van Walewein en het schaakbord van Penninc en Pieter Vostaert.
Arthur-epos uit het begin van de 13e eeuw. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957. 637 p.
Pbck. 2 delen in 2 banden. (6377) €25.00
107.
Es, G.A. van
(ed.) - Penninc en Vostaert. Roman van Walewein. Culemborg: Tjeenk Willink,
1976. 331 p. Pbck. Aantek. in potlood. Dit is een heruitgave van G.A. van Es:
De jeeste van Walewein en het schaakbor van Penninc en Pieter Vostaert. Deel 1.
Deel 2 is niet heruitgegeven "Daar een (volledige) herdruk niet binnen de
mogelijkheden ligt" (Lees: te duur is) (7560) €15.00
108.
Ettmüller, L.
(ed.). Engla And Seaxna, Scôpas And Bôceras. Anglosaxonum poëtae atque
scriptores prosaici, quorum partim integra opera, partim laca selecta.
Amsterdam: Rodopi, 1966. Reprint. XXIV, 304 p. Cloth. Reprint of 1850. (15) €50.00
109.
Eykman, Karel
& Fred Lodder. Van de man die graag dronk en andere middelnederlandse
komische verhalen. Amsterdam: Prometheus, 2002. 216 p. Linnen met s.o. (11005) €12.50
110.
Fallersleben,
Hoffman von. Uebersicht der mittelniederländischen Dichtung. Hannover: Rümpler,
1857. 2. Aufl. XII, 136 p. Brosch. Rücke repariert. (1011) €18.00
111.
Freitag, Otto.
Die sogenannte Chronik von Weihenstephan. Ein Beitrag zur Karlssage. Halle:
Niemeyer, 1905. 1. Aufl. XII, 181 S. Brosch.
(3992) €17.50
112.
Gallée, J.H.
Bijdrage tot de geschiedenis der dramatische vertooningen in de Nederlanden
gedurende de Middeleeuwen. Haarlem: Kruseman, 1873. IV, 13 p. Halflinnen. (9890) €20.00
113.
Gandersheim,
Hrosvitha van. Leesdrama's. Utrecht: Spectrum, 1950. LXXIX, 164 p. Linnen met
s.o. Vertaald en ingeleid door H.J.E. Endepols. Monumenta Christiana, Bibliotheek
van Christelijke Klassieken, Tweede reeks: geschriften uit de middeleeuwen en
uit de nieuwe tijd, Deel I (10713) €12.50
114.
Gerritsen,
W.P. Een school spierinkjes. Kleine opstellen over Middelnederlandse
artes-literatuur. Hilversum: Verloren, 1991. 1e dr. 192 p. Pbck. (7010) €15.00
115.
Gerritsen,
W.P. Vier inleidende colleges over Middelnederlandse literatuur. Utrecht: De
Vooys, 1976. III, 61 p. Pbck. (10784) €10.00
116.
Gerritsen,
W.P. Die Wrake van Ragisel. Onderzoekingen over de Middelnederlandse
bewerkingen van de Vengeance Raguidel, gevold door een uitgave van de
Wrake-teksten. Assen: Van Gorcum, 1963. 1e dr. XIV, 485 p. 2 vols. Pbck.
Proefschrift (1093) €25.00
117.
Gerritsen,
W.P. Die Wrake van Ragisel. Onderzoekingen over de Middelnederlandse
bewerkingen van de Vengeance Raguidel, gevold door een uitgave van de
Wrake-teksten. Assen: Van Gorcum, 1963. 1e dr. XIV, 485 p. 2 vols. Linnen met
s.o. Ook als proefschrift (11042) €35.00
118.
Gerritsen,
W.P. e.a. Het liedboek van Marigen Remen. Utrecht: 1966. LXXXIV, 107 p. Pbck.
4to (A4) Ruygh-Bewerp I (8250) €20.00
119.
Gessler, J.
& J.F. Niermeyer. Florilegium Chronicorum Neerlandicorum. Een keuze uit de
Latijnse kronieken van Noord- en Zuid-Nederland van de tiende tot de vijftiende
eeuw. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1948. 288 p. Linnen. (5094) €12.50
120.
Getzuhn, Kurt.
Untersuchungen zum Sprachgebrauch und Wortschatz der Klage. Heidelberg: Carl
Winter, 1914. 1. Aufl. 171 S. Brosch.
(4257) €22.50
121.
Geyl, P.
(transl.). A beautiful play of Lancelot of Denmark. How he fell in love with a
lady who waited upon his mother. The Hague: Nijhoff, 1924. X, 49 p. Half Cloth.
Spine damaged. (8651) €10.00
122.
Gierden,
Karlheinz. Das altfranzösische Alexiuslied der Handschrift L. Eine
Interpretation unter dem Gesichtspunkt von Trauer und Freude. Meisenheim: Anto
Hain, 1967. 1. Aufl. 181 S. Brosch.
(4007) €15.00
123.
Ginneken, Jac.
van (éd.). Trois textes pré-kempistes du premier livre de l'imitation. À
l'occasion de l'anniversaire sexcentenaire de Gérard Groote 1340-1940.
Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1940. 1e dr. 156 p. Broché (3928) €15.00
124.
Göller, Karl
Heinz. König Arthur in der englischen Literatur des späten Mittelalters.
Göttingen: Vandenhoeck & Ruprecht, 1963. 1. Aufl. IV, 201 S.
Broschiert. (3656) €15.00
125.
Gondrie, Irma
(et al). Eyn corte decleringhe deser spere. Utrecht: Instituut De Vooys, 1983.
1e dr. VIII, 175 p. 2 vols. Pbck. 4to. Ruygh-Bewerp XV (2489) €20.00
126.
Goslinga, A.
(ed.). Van den borchgrave van Couchi. Fragment uit Atrecht. Leiden: Brill,
1949. 35 p. Pbck. Textus Minores VIII (8574) €7.50
127.
Graaf, Kees
de. Flandrijs. Fragmenten van een Middelnederlands riddergedicht. Groningen:
Wolters, 1980. XIV, 378 p. Linnen met s.o.
(10131) €15.00
128.
Graft, C.C.
van de (ed.). Middelnederlandse historieliederen. Arnhem: Gysberts & Van
Loon, 1968. Reprint. IV, 252 p. Linnen. Herdruk uitgave 1904 (7000) €15.00
129.
Graft,
Catharina van de (ed.). Een boecxken gemaket ende bescreven van suster Bertken
die lvij iaren besloten heeft gheseten tot Utrecht in die buerkercke. Naar de
eerste uitgave van Jan Berntsz. Utrecht 1516. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955. 121
p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken nr. 9 (4757) €10.00
130.
Graft, D.
Catharina van de (ed.). Marialegenden. Amsterdam: Van Looy, 1918. X, 62 p.
Karton. Verkleurd. (1183) €15.00
131.
Grosheide,
F.W. (ed.). Some early lists of the books of the New Testament. Leiden: Brill,
1948. 24 p. Pbck. Textus Minorus I (8593) €12.50
132.
Gruys, J.A.
(ed.). Thodori Canteri Episrolæ. Brieven (1570-1614) van Dirck Koster over
klassieke en middeleeuwse teksten in handschrift en druk. Amsterdam: A D &
L, 1997. XII, 385 p. Pbck. (10424) €32.50
133.
Guidot,
Bernard & Jean Subrenat (trad.). Aliscans. Paris: Champion, 1993. 236 p.
Broché Traduit en français moderne (10889) €10.00
134.
Günther,
Heinrich. Die christliche Legende des Abendlandes. Heidelberg: Carl Winter,
1910. 1. Aufl. VIII, 246 S. Brosch.
(4400) €20.00
135.
Haan, Corrie
de. Dichten in stijl. Duitse kleuring in Middelnederlandse teksten. Amsterdam:
Prometheus, 1999. 1e dr. 235 p. Pbck.
(7425) €10.00
136.
Haan, M.J.M.
Enige aspecten van de tekstkritiek van Middelnederlandse teksten. Leiden: RUL,
1973. 1e dr. XV, 103 p. Pbck. Proefschrift (997) €15.00
137.
Haan, M.J.M.
de et al (eds.). Roman van den riddere metter mouwen. Utrecht: H&S, 1983.
1e dr. 227 p. Pbck. (2960) €15.00
138.
Hadewijch.
Brieven. I. Tekst en commentaar. II. Inleiding. Antwerpen:
Standaard-Boekhandel, (1947). 349, 143 p. Linnen met s.o. 2 delen in 2 banden.
Uitgegeven door J. Van Mierlo (4861) €45.00
139.
Hadewijch.
Brieven. I. Tekst en commentaar. II. Inleiding. Antwerpen: Standaard-Boekhandel,
(1947). 349, 143 p. Ingenaaid. 2 delen in 2 banden. Uitgegeven door J. Van
Mierlo (6472) €45.00
140.
Hadewijch.
Mengeldichten. Antwerpen: Standaard-Boekhandel, (1952). XXXIII, 205 p. Linnen
met s.o. Uitgegeven door J. Van Mierlo (5508) €45.00
141.
Hâfiz, Chems
ed dîn Mohammed. Les poêmes érotiques ou Ghazels. Tome premier. Paris:
Geuthner, 1927. XXXVIII, 278 p. Broché Trad. par Arthur Guy (7117) €15.00
142.
Hall, Joseph
(ed.). Layamon's Brut, selections. Oxford: Clarendon, 1924. First edition. XX,
150 p. Cloth. Small damage. (994) €11.25
143.
Hallaert,
M.-R. (ed.). The 'Sekenesse of wymmen'. A middle English treatise on diseases
in women. Brussel: UFSAL, 1982. 147 p. Pbck. Mediaval an Renaissance texts and
studies 8 (8410) €22.50
144.
Ham, J. van.
Beschouwingen over de literaire betekenis de Laxdoela Saga. Amsterdam: Holland,
1932. 1e dr. VI, 170 p. Pbck. Proefwerk (7012) €20.00
145.
Harderwyk,
Isak van. Verslag van een handschrift, bevattende Jacob van Maerlants
Nederduitsche prozaische bijbelvertalingen. Met aanteekeningen en bijlagen. Den
Haag: Immerzeel, 1831. 1e dr. IV, 74 p. Karton.
(2122) €30.00
146.
Hartl, Eduard.
Die Textgeschichte des Wolframschen Parzival. 1. Abteilung: Die Wiener
Mischhandschriftgruppe *W. Berlin: Walter de Gruyter, 1928. 1. Aufl. XXIII, 164
S. Brosch. Rucken beschädigt. (4266) €15.00
147.
Hartung,
Oskar. Die deutschen Altertrümer des Nibelungenlides der Kudrun. Göthen:
Schulze, 1894. 1. Aufl. VIII, 552 p. Brosch.
(1013) €30.00
148.
Heeroma, H.
(ed.). Fragmenten van De Tweede Rose. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 1e dr. 191
p. Karton. Zwolse Drukken en Herdrukken 33 (992) €7.50
149.
Heeroma, K. De
andere Reinaert. Den Haag:
150.
Heeroma, K.
Maerlants Torec als 'Sleutelroman'. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1973. First
edition. 79 p. Pbck. (1014) €12.50
151.
Heeroma, K.
Moriaen, Lantsloot en Elegast. Luisterend gelezen. Leiden: Brill, 1973.
Off-print. 185 p. Paper. Overdruk uit TNTL LXXXIX (1181) €12.50
152.
Heeroma, K.
Spelend met de spelgenoten. Middelnederlandse leesavonturen. Den Haag:
153.
Heeroma, K.
(ed.). Florigout. Fragmenten van een 14de-eeuws ridderverhaal. Leiden: Brill,
1962. VIII, 51 p. Pbck. (5936) €10.00
154.
Hegman, W.E.
(ed.). Esopet. Een middelnederlandse fabelbundel. Antwerpen: De Nederlandsche
Boekhandel, 1955. XXVI, 77 p. Pbck. Klassieke Galerij 104 (8584) €2.50
155.
Henning,
Rudolf. Nibelungenstudien. Strassburg: Trübner, 1883. 1. Aufl. XII, 330 S.
Brosch. (4269) €20.00
156.
Hermesdorf,
B.H.D. Recht en taal te hoofde. Opstellen over de ontmoeting tussen
middelnederlandse letteren en oudvaderlands recht. Zwolle: Tjeenk Willink,
1955. 1e dr. 390 p. Linnen. (4711) €7.50
157.
Hildegaersbergh,
Willem van. Gedichten. (Vanwege de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde).
Den Haag: Nijhoff, 1870. 1e dr. XXVII, 331 p. Halfleer, scharnieren zwak,
hoeken gedeukt. W. Bisschop & E. Verwijs (eds.) (4809) €25.00
158.
Hoebeke,
Marcel (ed.). Het spel van de V vroede ende van de V dwaeze maegden. Zwolle:
Tjeenk Willink, 1959. 1e dr. 155 p. Pbck met omslag. (5088) €10.00
159.
Hoebeke,
Marcel (ed.). Het spel van de V vroede ende van de V dwaeze maegden. Zwolle:
Tjeenk Willink, 1979. 2e dr. 155 p. Pbck.
(7335) €7.50
160.
Hogenelst,
Dini. Sproken en sprekers. Inleiding op en repertorium van de Middelnederlandse
sproke. Amsterdam: Prometheus, 1997. 303, 277 p. Pbck. 2 vols. (8508) €27.50
161.
Hogenhout, J.
De geschiedenis van Torec en Miraude. Een onderzoek naar de oorsprong en de
ontwikkeling van een Arthurroman. Leiden: RUL, 1976. 1e dr. VI, 162 p. Pbck.
Proefschrift (2485) €25.00
162.
Hohmann,
Thomas (Hg.). Heinrichs von Langenstein 'Unterscheidung der Geister',
Lateinisch und Deutsch. Texte und Untersuchungen zu Übersetzungsliteratur aus
der Wiener Schule. München: Artemis, 1977. 1. Aufl. VIII, 332 S. Lwd. MTU 63
(5060) €50.00
163.
Holthausen, F.
(Hrsg.). Beowulf. I. Teil: Texte und Namenverzeichnis. II: Einleitung, Glossar
und Anmerkungen. Heidelberg: Carl Winter, 1919/1921. 5./4. Aufl. XII, 129,
XXXIV, 201 S. + 4 Abb. Brosch. Umschl. beschädigt. Notizen. (7212) €10.00
164.
(Roovere).
Hoog, G.C. van 't. Anthonis de Roovere. Amsterdam: Emmering, 1918. 1e dr. XV,
268 p. Linnen. Proefschrift. Volgens Mak (1955) getuigt dit werk meer van
schrijverstalent dan van wetenschappelijkheid (1466) €20.00
165.
Houts,
Elisabeth M.C. van. Gesta Normannorum Ducum. Een studie over de handschriften,
de tekst, het geschiedwerk en het genre. Groningen: RUG, 1982. VIII, 309 p.
Pbck. (9237) €15.00
166.
Höver, Werner
von (Ed.). Theologia Mystica in altbairischer Übertragung. Bernhard von
Clairvaux, Bonaventura, Hugo von Balma, Jean Gerson, Bern hard von Waging und
andere. Studiën zum Übersetzungswerk eines Tegernseer Anonymus aus der Mitte
des 15. Jahrhunderts. München: Beck, 1971. 1. Aufl. XII, 296 S. Lwd. MTU 36
(5036) €25.00
167.
Huber, P.
Michael. Johannes Monachus Liber de Miraculis. Ein neuer Beitrag zur
mittelalterlichen Mönchsliteratur. Heidelberg: Carl Winter, 1913. 1. Aufl.
XXXI, 144 S. Brosch. Sammlung mittellateinischer Text 7 (4014) €20.00
168.
Huizenga, E.
e.a. (ed.). Een wereld van kennis. Bloemlezing uit de artesliteratuur.
Hilversum: Verloren, 2002. 237 p. Pbck.
(10164) €12.50
169.
Hüsken, W.N.M.
Noyt meerder vreucht. Compositie en structuur van het komische toneel en de
Nederlanden voor de Renaissance. Deventer: Sub Rosa, 1987. 1e dr. 308 p. Pbck.
Proefschrift (7307) €17.50
170.
Huygens,
R.B.C. (ed.). Reynardus Vulpes. De Latijnse Reynaert-Vertaling van Balduinus
Iuvenis. Zwolle: Tjeenk Willink, 1968. 190 p. Kunstleer. (4707) €25.00
171.
Illing, Kurt
(Ed.). Alberts des Großen 'Super Missam'-Traktat im mittelhochdeutschen
Übertragungen. Untersuchungen und Texte. München: Beck, 1975. 1. Aufl. X, 265
S. Lwd. MTU 53 (5035) €25.00
172.
Jansen-Sieben,
R. (ed.). De pseudo-hippokratische Iatromathematika in vier Middelnederlandse
versies. Brussel: UFSIA, 1983. 74 p. Pbck. Mediaval an Renaissance texts and
studies 11 (8413) €15.00
173.
Jansen-Sieben,
Ria (ed.). De Borchgravinne van Vergi. Utrecht: H&S, 1985. 3e verm.dr. 93
p. Pbck. Met een letterkundige uitleiding door F.P. van Oostrom (3567) €12.50
174.
Jansen-Sieben,
Ria (ed.). De Borchgravinne van Vergi. Utrecht: H&S, 1979. 2e dr. 83 p.
Pbck. (8457) €10.00
175.
Jiriczek, Otto
L. Die deutsche Heldensage. Berlin: Göschen, 1913. 4. Aufl. 216 p. Lwd. (993) €9.00
176.
Johansson,
Bertil. Religion and Superstition in the plays of Ben Jonson and Thomas
Middleton. Upsala: Lundequistska, 1950. First edition. 339 p. Paper. Cover
damaged. (3103) €20.00
177.
Jonckbloet,
M.W.J.A. Étude sur le Roman de Renart. Groningen: Wolters, 1963. VI, 405 p.
Toile. (10423) €65.00
178.
Jonckbloet,
W.J.A. Geschiedenis der Middennederlandsche letterkunde. Amsterdam: Van Kampen,
1851-1855. XVI, 414, 478, 652 p. 3 delen in 3 banden. Halfleer. (9853) €75.00
179.
Jonckheere,
Karel (hertaald door). Beatrijs. Antwerpen: Manteau, 1980. 108 p. Pbck. (8623) €8.50
180.
Jonckheere,
Karel (hertaald door). Van den Vos Reynaerde. Brussel: Manteau, 1978. 1e dr.
313 p. Pbck. Inleiding: Maurits Gysseling (8513) €15.00
181.
Jong, J.C.W.C.
de. Hartmann van Aue als Moralist in seinen Artusepen. Amsterdam: Van Soest,
1964. 1. Aufl. 168 S. Brosch. Proefschrift (3905) €12.50
182.
Jongen,
L.E.I.M. Van Achilles tellen langhe. Onderzoekingen over Maerlants bewerking
van Statius' Achilleis in de Historie van Troyen. Deventer: Sub Rosa, 1988. 258
p. Pbck. Proefschrift (10454) €17.50
183.
(Haan).
Jongen, Ludo et al (eds.). De letter doet de geest leven. Bundel opstellen
aangeboden aan Max de Haan. Leiden: RUL, 1980. 1e dr. 203 p. Pbck. Uit de
inhoud: N. Voorwinden: Orale dichtkunst en schriftelijke literatuur omstreeks
1200; B. van Slem: Ridders te Amsterdam in de "Vroege Renaissance";
H. de Kooker: Zetten per vorm in de noordelijke Nederlanden in de zeventiende
eeuw (3199) €10.00
184.
Jongen, ludo
& Paul Verhuyck. De achterkant van de Ronde Tafel. De anonieme Oudfranse
lais uit de 12e en 13e eeuw vertaald en toegelicht. Deventer: Sub Rosa, 1985.
148 p. Pbck. (8517) €15.00
185.
Jonkers,
M.C.J.M. Reynardus en Reynaert. Verkenningen rond de Reynaert-receptie in de
Reynardus Vulpes van Balduines, nomine Iuvenis. Groningen: RUG, 1985. 1e dr.
XXXVII, 422 p. Pbck. Proefschrift (6723) €30.00
186.
Joubert, Jean
(éd.). Fabliaux et contes du Moyen Ages. Paris: Le Livre de Poche, 1987. 224 p.
Broché (7704) €5.00
187.
Kalff, G. Het
lied in de Middeleeuwen. Arnhem: Van Loon, 1972. Reprint. IV, 760 p. Cloth.
Onveranderde nadruk van de uitgave van 1884 (1287) €25.00
188.
Kalff, G.
Middelnederlandsche epische fragmenten. Arnhem: Gysberts & Van Loon, 1967.
Reprint. VIII, 296 p. Linnen. Reprint van 1886 (982) €10.00
189.
Kammen, Louise
van (ed.). De abele spelen. Naar het hulthemse handschrift. Amsterdam:
Athenaeum, 1969. 252 p. Linnen. Aantek. in potlood. (7569) €10.00
190.
Kane, George.
Middle English literature. A critical study of the romances,the Religious
Lyrics, Piers Plowman. London: Methuen, 1951. First edition. XII 252 p. Cloth. (1440) €12.50
191.
Kazemier, G.
(ed.). Beatrijs. Zutphen: Thieme, (1970). 114 p. Pbck. KLP 184 (7044) €7.50
192.
Keinz,
Friedrich. Meier Helmbrecht und seine Heimat. München: Fleischmann, 1865. 1e
dr. 99 S. + 1 Ill. Pappe. Rücke besch.
(1015) €22.50
193.
Ker, W.P. Epic
and romance. Essays on medieval literature. New York: Dover, 1957. Reprint.
XXIV, 398 p. Pbck. Reprint of the edition of 1908 (3657) €15.00
194.
Kerner, Max
(Heraus.). "... eine finstere und fast unglaubliche Gesichte?"
Mediävistische Notizen zu Umberto Ecos Mönchsroman De Name der Rose. Darmstadt:
Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1987. 1. Aufl. VIII, 222 S. Kart. (3661) €12.50
195.
Kettmann,
Gerhard (Hrsg.). Frúhneuhochdeutsche Texte. Leipzig: VEB, 1971. 1. Aufl. 304 S.
Lwd. (5161) €12.50
196.
Keyser, Paul
de (ed.). De Borchgravinne van Vergi. Antwerpen: De Nederlandsche Boekjandel,
1943. 91 p. Karton. Klassieke Galerij 10 (8458) €5.00
197.
Kloeke, G.G.
(ed.). Karel ende Elegast. Diplomatische uitgave naar de incunabel A van de KB.
Leiden: Brill, 1948. 57 p. Pbck. Textus Minores VI (8573) €7.50
198.
Klose, Martin.
Der Roman von Claris und Laris. In seinen Beziehungen zur altfranzösischen
Artusepik de XII. und XIII. Jahrhunderts, unter besonderer Berücksichtigung der
Werke Crestiens von Troyes. Halle: Niemeyer, 1916. 1. Aufl. XIX, 320 S.
Brosch. (3904) €17.50
199.
Knuttel,
J.A.N. Het geestelijk lied in de Nederlanden van voor de kerkhervorming.
Rotterdam: Brusse, 1906. 1e dr. XVI, 543 p. Omslag beschadigd. (5605) €15.00
200.
Knuvelder,
Gerard. Van zwervers en vagebonden. Opstellen over middeleeuws 'uitschot'.
Helmond: z.j.. 79 p. Halflinnen met. s.o.
(8249) €7.50
201.
Kock, Ernst A.
(ed.). Three Middle-English versions of the Rule of St. Benet. And two
contemporary rituals for the ordination of nuns. London: Kegan Paul, 1902. First
edition. LI, 221 p. Paper. Small damage at back. (3913) €30.00
202.
Komrij, Gerrit
(bewerkt door). De abele spelen. Den Haag: SDU, 1989. 1e dr. 351 p. Linnen met
s.o. (licht beschadigd) (3653) €10.00
203.
Krabbes,
Theodor. Die Frau im altfranzoesischen Karls-Epos. Marburg: Elwert'sche, 1884.
1. Aufl. 84 S. Brosch. (4385) €20.00
204.
Kraus, Carl
von. Des Minnesangs Frühling. Leipzig: Hirzel, 1964. XX, 309 S. Lwd. (5217) €7.50
205.
Kristophson,
Jürgen. Zwei volkstümliche wissenschaftliche Handschriften aus Dalmatien.
Edition und sprachliche Beschreibung. Amsterdam: Hakkert, 1970. 330 S.
Lwd. (6904) €45.00
206.
(Berghe).
Kruyskamp, C. (ed.). Dichten en spelen van Jan van den Berghe. Den Haag:
Nijhoff, 1950. 1e dr. XXXI, 151 p. Paper.
(1018) €15.00
207.
Kruyter, C.W.
de (ed.). Die riddere metter mouwen. Ms. The Hague, Royal Library
208.
Kukenheim, L.
& H. Roussel. Guide de
209.
Künszberg, E.
von. Bilder aus der Heidelberger Handschrift. Eingeleitet und erläutert.
Leipzig: Insel, o.J.. 32 S. + 30 Abb.
(10892) €6.50
210.
La Halle, Adam
de. Le jeu de
211.
Lachmann,
Karl. Wolfram von Eschenbach. Berlin: Walter de Gruyter, 1965. Reprint. LXXII,
640 S. Lwd. Unveränderte photomechanische Nachdruck der Ausg. 1926. (Vorrede
von Eduard Hartl, Lieder, Parzival, Titurel, Willehalm) (3747) €15.00
212.
Lachmann, Karl
(Herausg.). Der Nibelunge Noth und die Klage. Nach der ältesten überlieferung
mit Bezeichnungen des Unechten und mit den Abweicheichungen der gemeinen
Lesart. Berlin: Walter de Gruyter, 1960. 6. Aufl. XXV, 372 S. Brosch. (3982) €15.00
213.
Langfors,
Arthur (éd). Histoire de l'Abbaye de Fécamp. En vers Français du XIIIe siècle.
Helsinki: Academiae Scientiarium, 1928. 282 p. Broché. Dos abîmé Publiée avec
une introduction et un glossaire (3975) €35.00
214.
Leendertz, P.
Middelnederlandsche Dramatische Poëzie. Leiden: Sijthoff, 1899-1907. 1e dr.
696, (VI), CCXVII p. Halflinnen (niet origineel, originele omslagen
opgeplakt) (5337) €50.00
215.
Lemaire, Ria.
Passions et positions. Contribution à une sémiotique du dujet dans la poésie
lyrique médiévale en langues romanes. Amsterdam: Rodopi, 1988. 351 p.
Broché (4565) €15.00
216.
Lieftinck,
G.I. Problemen met betrekking tot het Zutphens-Groningse Maerlant-handschrift
. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1959. 36 p. Pbck. Mededelingen KNAW NR deel 22,
no. 2 (10316) €8.50
217.
Lieres und
Wilkau, Marianne von. Sprachformeln in der mittelhochdeutschen Lyrik bis zu
Walther von der Vogelweide. München: Beck, 1965. 1. Aufl. X, 225 S. Brosch. MTU
9 (5054) €20.00
218.
Loey, A. van
(ed.). De borchgravinne van Vergi. diplomatische uitgave naar het Hulthemse
handschrift. Leiden: Brill, 1949. 41 p. Pbck. Textus Minores IX (8575) €7.50
219.
Lommatzsch,
Erhard. Gautier de Coincy als Satiriker. Halle: Niemeyer, 1913. 1. Aufl. X, 123
S. Brosch. (4101) €20.00
220.
Looij van der
Leeuw, A.E.C. van der. Bijdrage tot de geschiedenis van het natuurgevoel in de
middeleeuwsche Nederlanden. Utrecht: Oosthoek, 1910. 1e dr. 154 p. + XII p.
afb. (in mapje). Papieren omsl. Rug beschadigd, gerepareerd. Proefschrift
(4810) €45.00
221.
Loomis, Roger
Sherman & Laura Hibbard Loomis (eds.). Medieval romances. New York: Modern
Library Colege Editions, 1957. XI, 426 p. Pbck.
(7561) €7.50
222.
Ludwig,
Werner. Untersuchungen über den Entwicklung und die Funktion des Dialogs in der
isländischen Saga. Halle: Niemeyer, 1934. 1. Ausg. X, 114 S. Brosch. (3978) €20.00
223.
Luginbühl,
Emil. Studien zu Notkers Übersetzungskunst. Zürich: Universität, 1933. 1. Aufl.
139 S. Brosch. Rücken besch. Abhandlung
(5522) €25.00
224.
Lulofs, F. Nu
gaet reynaert al huten spele. Over commentaar en interpretatie. Amsterdam:
Tespa, 1974. 1e dr. 292 p. Pbck. (2997) €15.00
225.
Lulofs, F.
(ed.). Beatrijs. Zwolle: Tjeenk Willink, 1963. 130 p. Pbck met omslag. (6156) €10.00
226.
Lulofs, F.
(ed.). Van den vos Reynaerde. De tekst kritisch uitgegeven, met
woordverklaring, commentaar en tekstkritische aantekeningen. Groningen:
Wolters, 1983. 1e dr. 326 p. Pbck.
(3669) €15.00
227.
Lumby, J.
Rawson (ed.). Be Domes Daege. De Die Judicii. An old English version of the Latin
poem ascribed to Bede. Oxford: University Press, 1964. Reprint. VIII, 87 p.
Cloth. First published 1876 (7215) €20.00
228.
Maelsaeke, D.
van (ed.). Renout van Montalbaen. Amsterdam: WB, 1966. 133 p. Pbck. Klassieke
Galerij 156 (3109) €5.00
229.
Maerlant,
Jacob van. Amijs ende Amelis. Een middeleeuwse vriendschapssage. Zwolle: Tjeenk
Willink, 1954. 73 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken 13. J.J. Mak (ed.).
Naar de berijming van Jacob van Maerlant tezamen met zijn Latijnse bron (6148) €10.00
230.
Maerlant,
Jacob van. Keurgedichten uit zijn Godsdienstige lyriek. Antwerpen: De
Nederlandsche Beokhandel, 1947. 110 p. Papieren omslag. Paul De Keyser (ed.).
Klassieke Galerij 29 (6489) €5.00
231.
Maerlant,
Jacob van / Verwijs, Eelco (ed.).
Wapenen Martijn. Met de vervolgen. Leiden: Brill, 1857. XLX, 184 p. Linnen
(niet origineel) (11263) €25.00
232.
Maeyer, Al. de
& Rob. Roemants (eds.). Esmoreit. Eerste integrale reproductie van het
handschrift naar de tekst in typografie, voorafgegaan door een bondige
inwijding en een uitvoerige analytische bibliografie en gevolgd door
ophelderende aantekeningen bij de oorspronkelijke tekst. Antwerpen: De Vlijt,
(1948). 1e dr. 96, XXXV p. Halflinnen + 23 p. Papier (=Aantekeningen bij de
tekst) (1861) €7.50
233.
Mak, J.J. De
Rederijkers. Amsterdam: Van Kampen, 1944. 1e dr. 184 p. Halflinnen. Patria
XXXIV (6336) €7.50
234.
Mak, J.J. Uyt
ionsten versaemt. Retoricale studiën 1946-1956. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957.
1e dr. 256 p. Linnen. (6242) €10.00
235.
Mak, J.J. Uyt
ionsten versaemt. Retoricale studiën 1946-1956. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957.
1e dr. 256 p. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 6 (6464) €7.50
236.
Mak, J.J.
(ed.). Die eerste bliscap van Maria. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel,
1949. XX, 109 p. Pbck. Klassieke Galerij 49 (7606) €5.00
237.
Man, D. de.
Hier beginnen sommige stichtige punten van onsen oelden zusteren. Naar het te
Arnhem berustende handschrift. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1919. XCIV, 258 p.
Pbck. (6020) €20.00
238.
Massmann, H.F.
(Heraus.). Das Zeitbuch des Eike von Repgow. In ürsprunglich niederdeutsche
Sprache und in früher lateinischer Übersetzung. Amsterdam: Rodopi, 1969.
Nachdruck. X, 753 S. Lwd. (beschädigt) Nach der Ausgabe 1857 (4190) €40.00
239.
Maximilianus,
P. (ed.). De Middelnederlandse vertalingen van het Stabat Mater. Zwolle: Tjeenk
Willink, 1957. 160 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken18 (4723) €12.50
240.
Meertens, P.J.
(ed.). Het Esbatement van den Appelboom. Zwolle: Tjeenk Willink, 1965. 53 p.
Pbck. (6155) €7.50
241.
Meesters, Rob
(ed.). Roman van Heinric en Margriete van Limborch. Uitgegeven volgens het
Brusselse handschrift. 1951. LXXX, 147 p. + 40 p. (=Aantekeningen). Pbck.
4to. (6064) €30.00
242.
Meijboom,
Adriaan (Herausg.). Die Pilgerfahrt des träumenden Mönchs. Nach der Kölner
Handschrift. Bonn: Schroeder, 1926. VI, 388 S. Brosch. (3976) €40.00
243.
Meijering,
H.D. Oudfriese kronieken uit het handschrift Leeuwarden RA Schw. 3992.
Amsterdam: VU, 1986. 1e dr. 189, 230 p. Pbck. 4to (A4) (3123) €25.00
244.
Memmer, Adolf.
Die altfranzösische Bertasage und das Volksmärchen. Halle: Niemeyer, 1935. 1.
Aufl. XVI, 245 S. Brosch. (4022) €30.00
245.
Menhardt,
Hermann (Ausg.). Das St. Trudperter Hohe Lied. Einleitung/Kritische Ausgabe.
Halle: Niemeyer, 1934. VIII, 307 S. + 2 Abb. 2 Bnd. (3977) €30.00
246.
Mertens, Th.
Hendrik Mande (? - 1431). Teksthistorische en literairhistorische studies.
Nijmegen: KUN, 1986. 1e dr. XII, 488 p. Pbck. Proefschrift (7358) €25.00
247.
Michels, L.C.
Filologische opstellen. Deel I: Stoffen uit de Middeleeuwen; Deel II: Stoffen
uit de 16e en 17e eeuw. Zwolle: Tjeenk Willink, 1957/58. 1e dr. 249, 386 p. 2
delen in 2 bdn. Pbck. Zwolse reeks van Taal- en Letterkundige Studies 2 + 8
(1021) €7.50
248.
Mierlo, J.
van. Beknopte geschiedenis van de oud- en Middelnederlandsche letterkunde.
Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1954. 6e verb. dr. XV, 259 p. Linnen met
s.o. (8328) €10.00
249.
Mierlo, J.
van. De prioriteit van Elckerlijc tegenover Everyman gehandhaafd. Antwerpen:
Standaard-Boekhandel, 1948. 1e dr. 107 p. Papier. (2569) €3.50
250.
Mierlo, J.
van. Elckerlijc. Nieuwe bijdragen met geëmendeerde uitgave. Antwerpen:
Standaard-Boekhandel, 1949. 1e dr. 139 p. Ingenaaid. (3995) €10.00
251.
Mierlo, J.
van. Het Roelantslied. Met inleiding en aanteekeningen. Antwerpen:
Standaard-Boekhandel, 1935. 142 p. Pbck. Overdruk uit de Verslagen en Mededelingen
der Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde (10790) €25.00
252.
Mierlo, J.
van. Sprokkelingen op het gebied der Middelnederlandse poëzie. (2e reeks).
Gent: Erasmus, 1950. 1e dr. 173 p. Pbck.
(3023) €12.50
253.
Mierlo, J.
van. Sprokkelingen op het gebied der Middelnederlandse poëzie. (1e reeks).
Antwerpen: Standaard-Boekhandel, 1948. 1e dr. 112 p. Pbck. (5313) €12.50
254.
Mierlo, J. van
(ed.). Geestelijke epiek der Middeleeuwen. Brussel: Standaard-Boekhandel, 1939.
1e dr. XVIII, 296 p. Halfleer. (2995) €5.00
255.
(Maerlant).
Mierlo, J. van (ed.). Uit de strophische gedichten van Jacob van Maerlant.
Zwolle: Tjeenk Willink, 1954. 1e dr. 179 p. Papier. (2022) €7.50
256.
Mittler,
Mauritius (herausg.). Libellus detranslatione sancti Annonis archiepiscopi et
miracula sancti Annonis liber primus et secundus. Bericht über die Translation
des heiligen Erzbischofs Anno und annonische Mirakelberichte (Siegburger
Mirakelbuch) Buch I und II. Lateinisch - Deutsch. Siegburg: Respublica-Verlag,
1966. VIII, 141 S. Brosch. (4153) €20.00
257.
Moller, H.W.E.
(ed.). Karel ende Elegast. Tilburg: Kempen, z.j.. 5e dr. 72 p. Ingenaaid. (3673) €6.50
258.
Moltzer, H.E.
(ed.). Levens en legenden van heiligen. Eerste gedeelte: Brandaen en
Panthalioen. Groningen: Wolters, 1891. XVI, 71 p. Papieren omslag. Onderzijde
rug licht beschadigd. Bibliotheek van Middelnederlandsche Letterkunde. Niet
verder gepubliceerd (6665) €13.50
259.
Moolenbroek,
Jaap van & Maaike Mulder. Scolastica willic ontbinden. Over de 'Rijmbijbel'
van Jacob van Maerlant. Hilversum: Verloren, 1991. 148 p. Pbck. (10426) €15.00
260.
Mulders, J.A.
The Cordyal by Anthony Woodville, Earl Rivers. Edited from M 38 A1, The museum
Meermanno Westeenianum The Hague. With notes on mss., early editions,
authorship and language. Nijmegen: Centrale Drukkerij, n.d.. LXXXVII, 252 p.
Pbck. (7182) €20.00
261.
Mulertt,
Werner. Studiën zu den letzten Büchern des Amadisromans. Halle: Niemeyer, 1923.
1. Aufl. X, 113 S. Brosch.
Fleckig.
(4017) €12.50
262.
Müllenhoff,
Karl (Hrsg.). Kudrun. Die echten Theile des Gedichtes, mit einer kritischen
Einleitung. Kiel: Schwerssche Buchhandlung, 1845. IV, 192 S. Hlwd.
Vorsatzblätter fleckig. (6479) €25.00
263.
Muller, S.
(ed.). De borchgravinne van Vergi. Middelnederlandsch gedicht. Leiden: Brill,
1873. VI, 33 p. Papieren omslag beschadigd.
(8293) €10.00
264.
Naumann, Hans.
Frühgermanisches Dichterbuch. Zeugnisse und Texte für Übungen und Vorlesungen
über ältere germanische Poesie. Berlin: Walter de Gruyter, 1931. 1. Aufl. IV,
138 S. Lwd. (3855) €15.00
265.
Nazareth,
Beatrijs van. Van seuen manieren van heiliger minnen. Uitgegeven naar het
Brusselse handschrift. Zutphen: Thieme, 1970. 1e dr. 56 p. Pbck. W.J. Vekeman
& J.J.Th.M. Tersteeg (eds.). KLP 188 (2958) €7.50
266.
Nelli, René
(ed.).
267.
Nellmann,
Eberhard. Wolframs Erzähltechnik. Untersuchungen zur Funktion des Erzählers.
Wiesbaden: Steiner, 1973. 1. Aufl. XII, 208 S. Brosch. Rücken besch. (4383) €10.00
268.
Neuschäfer,
Dietrich. Das Anegenge. Textkritische Studien, Diplomatischer Abdruck,
Kritische Ausgabe, Anmerkungen zum Text. München: Fink, 1966. 1. Ausg. 298 S.
Lwd. (4010) €45.00
269.
Nimwegen,
Arjan van (vertaling). Over de Vos Reinaert door Willem (die Madoc maakte)
gevolgd door Reinaerts geschiedenis waarin zijn latere lotgevallen zijn
opgetekend. Utrecht: Spectrum, 1984. 311 p. Pocket. Rug leesvouw. (8289) €10.00
270.
Noomen, W. La
traduction de
271.
Notermans, Jef
(ed.) - Veldeken. Hendrik van Veldeken 25 minneliederen. Gorinchem: Noorduijn,
1966. 52 p. Pbck. (6804) €3.00
272.
Okken,
Lambertus (Übersetzung). König Rother. Bilthoven: Selbstverlag, 1992. IV, 53 S.
Brosch. Übersetservorlage: Rother herausgegeben von Jan de Vries (1922) (7133) €15.00
273.
Oostrom, F.P.
van. Beatrijs en Tweefasenstructuur. Over de betrekkelijkeheid van wereldlijke
en geestelijke cultuur in de Middeleeuwen. Utrecht: H&S, 1983. 27 p. Pbck.
Rede (10715) €6.50
274.
Oostrom, F.P.
van en Frank Willaert. De studie van de Middelnederlandse letterkunde: stand en
toekomst. Symposium Antwerpen 22-24 september 1988. Hilversum: Verloren, 1989.
269 p. Pbck. (9896) €17.50
275.
Oostrom, Frits
van. Maerlants wereld. Amsterdam: Prometheus, 1996. 1e dr. 487 p. Pbck. (995) €10.00
276.
Oostrom, Frits
van (ed.). Arturistiek in artikelen. Een bundel fotomechanisch herdrukte
studies over Middelnederlandse Arturromans. Utrecht: H&S, 1978. 382 p.
Pbck. Met een bibliografie van de Middelnederlandse Arturistiek sinds 1945
(10414) €15.00
277.
Oskamp, H.P.A.
(ed.). De reis van Sente Brandane. Naar het Comburgsche handschrift. Zutphen:
Thieme, 1971. 130 p. Pbck. KLP 189 (7046) €10.00
278.
Overdiep, G.S.
(ed.). Ferguut. Leiden: Sijthoff, (1924). CXXXIII, 176 p. Linnen, niet
origineel in 2 banden. Bewerking van editie Verwijs/Verdam (6239) €12.50
279.
Overdiep, G.S.
(ed.). Fragmenten van de Roman van Walewein. Zwolle: Tjeenk Willink, 1950. 165
p. Pbck. (7564) €10.00
280.
Paardekooper-Van
Buuren, H. & M. Gysseling (eds.). Moriaen. Zutphen: Thieme, 1970. 225 p.
Pbck. KLP183 (7045) €12.50
281.
Paepe, D. de.
Hadewijch, stofische gedichten. Grondige studie van een Middelnederlandse
auteur. Gent: Wetenschappelijke uitgeverij, 1974. 1e dr. 94, 40 p. Pbck . (5342) €17.50
282.
Paepe, N. de.
Ik zag nooit zo roden mond. Leiden: Sijthoff, 1970. 1e dr. 128 p. Pbck. (5085) €12.50
283.
Paetz,
Hermann. Über das gegenseitige Verhältnis der venetianischen, der
franko-italienischen und der französisichen gereimten Fassungen des Bueve de
Hantone. Halle: Niemeyer, 1913. 1. Aufl. IV, 133 S. Brosch. Beihefte zur
Zeitschrift für romanische Philologie, 50. Heft (4414) €15.00
284.
Paff, William
J. The geographical names in the Pidriks Saga. A study in germanic heroic
legend. Den Haag: Mouton, 1959. 1. Aufl. 238 p. Lwd. (1022) €22.50
285.
Papp, Edgar.
Die altdeutsche Exodus. Untersuchungen und kritischer Text. München: Fink,
1968. 1. Aufl. 221 S. Lwd. (4020) €40.00
286.
Peeters, L.
Historische und literarische Studien zum dritten Teil des Kudrunepos. Meppel:
Boom, 1968. First edition. VIII, 258 p. Pbck.
(1024) €13.50
287.
Pennink, R.
(ed.). Twee uit het Latijn vertaalde Middelnederlandse novellen. 1.
Pseudo-Petrarca, Teghen die strael der minnen. 2. Petrarca, Hystorie van
Griseldis. Met Latijnse teksten. Zwolle: Tjeenk Willink, 1965. 174 p. Pbck.
Zwolse Drukken en Herdrukken nr. 43 (5909) €12.50
288.
Perrier, J.-L.
(ed.). Le Charroi de Nimes. Chanson de geste du XIIe siècle. Paris: Champion,
1982. VIII, 80 p. Broché (6626) €7.50
289.
Persijn, A.J.
De dietse vertaling der "Scala sacre communionis" van Ioannes
Mauburnus. Groningen: RUG, 1960. 224 + 34 (bijlage) p. Pbck. Proefschrift
(9885) €20.00
290.
Persijn, A.J.
Wessel Gansfort. De Oratione Dominica in een dietse bewerking. Assen: Van
Gorcum, 1964. 1e dr. 178 p. Linnen met s.o.
(4207) €20.00
291.
Pfannmüller,
Ludwig. Frauenlobs Marienleich. Strassburg: Trübner, 1913. 1. Aufl. IX, 133 S.
Brosch. Frauenlob = Heinrich von Meissen (4213) €25.00
292.
Plate, R.
Geschichte der gotische Literatur. Berlin: Dümmlers, 1931. First edition. 83 p.
Paper. Name cut out of first page (1025) €11.25
293.
Pleij, Herman.
Dromen van Cocagne. Middeleeuwse fantasieën over het volmaakte leven.
Amsterdam: Prometheus, 1997. 543 p. Pbck.
(11082) €12.50
294.
Pleij, Herman.
Het gilde van de Blauwe Schuit. Literatuur, volksfeest en burgermoraal in de
late middeleeuwen. Amsterdam: Meulenhoff, 1979. 1e dr. 309 p. Pbck. Enige
aantek. in potlood. (5067) €17.50
295.
Pleij, Herman.
Kleuren van de Middeleeuwen. Bloemendaal: Aramith, 1994. 86 p. Pbck. (10336) €5.00
296.
Pleij, Herman
(ed.). De blauwe schuit. Muiderberg: Coutinho, 1979. 1e dr. 94 p. Pbck. (3131) €10.00
297.
Plessow,
Gustav (Herausg.). Des Haushälters Erzählung aus den Canterbury Gesichten
Gottfried Chaucers. Berlin: Walter de Gruyter, 1929. IX, 170 S. Lwd. (3979) €15.00
298.
Pollmann, Jop
(Verz.). Van tweeërlei minne. Den Haag: Nijhoff, 1981. 2e dr. 172 p. Pbck. (3566) €5.00
299.
Potter, Dirc.
Der minnen loep - Derde boek. Utrecht: De Vooys, 1983. VI, 158 p. Pbck. Wil
Bisschops e.a. (eds.). Ruygh-Bewerp XIII (10932) €15.00
300.
Raaf, K.H. de
(ed.). Den spyeghel der salicheyt van Elckerlijc. Groningen: Noordhoff, 1897.
VIII, 93 p. Linnen. Proefschrift (6714) €17.50
301.
Rabe, Jürgen.
Die Sprache der Berliner Nibelungenlied-Handschrift (Ms. germ. Fol. 474).
Göppingen: Kümmerle, 1972. 1. Aufl. VII, 278 S. Brosch. Dissertation (2568) €20.00
302.
Raedt, Jan de
(=P.J. Meertens). Middeleeuwsche geestelijke poëzie. Amsterdam: Contact,
(1944). 116 p. Karton. Houtgravures: Pam G. Rueter. De Jong 685 (5408) €10.00
303.
Raedt, Jan de
(=P.J. Meertens). Middeleeuwsche wereldlijke poëzie. Amsterdam: Contact,
(1944). 112 p. Karton. Houtgravures: Pam G. Rueter. De Jong 686 (5407) €10.00
304.
Ramsey, Lee.
C. Chivalric Romances. Popular Literature in Medieval England. Blomingham:
Indiana University Press, 1983. First edition. X, 245 p. Cloth with d.j. (747) €15.00
305.
Reinle, Adolf
u.a. (Heraus.). Variorvm mvnera florvm. Latinität als prägende Kraft
mittelalterlicher Kultur. Festschrift für Han F. Haefele. Sigmaringen:
Thorbecke, 1985. 1. Aufl. XIV, 384 S. Lwd. mit Umschlag. (3710) €20.00
306.
Rémi, Philippe
de. Le roman de Jehan et Blonde. Paris: Champion, 1987. 109 p. Broché Traduit
en français moderne (10988) €10.00
307.
Resoort, Rob
(ed.). Robrecht de duyvel. Muiderberg: Coutinho, 1980. 151 p. Pbck. (8305) €10.00
308.
Reynaert, J.
(ed.). Jan Praets Palament van Omoed ende Hovardije. Met een inleiding tot de
'Speghel der Wijsheit'. Nijmegen: Alfa, 1983. VI, 131 p. Pbck. (6376) €20.00
309.
Reypens, L.
Uren met Ruusbroec. Baarn: Hollandia, z.j.. 188 p. Linnen. (10818) €7.50
310.
Richter,
Dieter. Die deutsche Überlieferung der Predigten Berthilds von Regensburg.
Untersuchungen zur geistlichen Literatuur des Spätmittelalters. München: Beck,
1969. 1. Aufl. XI, 305 S. Lwd. MTU 21 (5057) €25.00
311.
Riet, Frank G.
van der. Le théatre profane sérieux. En langue flamande au moyen age. Den Haag:
Nijhoff, 1936. 153 p. Broché. Dos abîmé
(4811) €80.00
312.
Roemans, Rob.
& H. van Assche. Theophilus. Antwerpen: De Nederlandsche Boekhandel, 1960.
XX, 80 p. Pbck. (8461) €7.50
313.
Rogier, L.J.
(ed.). Spel vanden Heiligen Sacramente. Blaricum: De Waelburgh, (1928). 148 p.
Ingenaaid. (3557) €7.50
314.
Rombouts, E.
e.a. (eds.). Ferguut. Culemborg: Tjeenk Willink, 1976. 240 p. Pbck. (5344) €15.00
315.
Roovere,
Anthonis de. De Gedichten. Naar alle tot dusver bekende handschriften en oude
drukken. Zwolle: Tjeenk Willink, 1955. 414 p. Linnen. Uitgegeven door J.J. Mak
(983) €22.50
316.
Roques, Mario
(ed.) / Crétien de Troyes. Les romans de Chrétiens de Troyes. IV Le Chevalier
au Lion (Yvain). Paris: Champion, 1980. XXX, 266 p. Broché (6616) €10.00
317.
Ruusbroec, Jan
van. Werken. Naar het standaardhandschrift van Groenedaal uitgegeven door het
Ruusbroecgenootschap. Mechelen/Amsterdam: Het Kompas/De Spieghel, 1932-1934. 1e
dr. XLVII, 263, XCII, 382, LXXII, 324, XXXII, 320 p. Linnen. 4 delen. (1185) €50.00
318.
Ruusbroec, Jan
van. Werken. Naar het standaardhandschrift van Groenedaal uitgegeven door het
Ruusbroecgenootschap. Mechelen/Amsterdam: Het Kompas/De Spieghel, 1944-1948. 2e
herz. en verb. dr. XLII, 262, XCII, 382, LXIV, 324, LXVII, 3O4 p. Linnen (verkleurd). 4 delen. (10778) €85.00
319.
Ruusbroec,
Johannes /
320.
Sajavaara,
Kari. The Middle English translation of Robert Grossete's Chateau d'Amour.
Helsinki: Société Néophilologique, 1967. 434 p. Pbck. (9284) €30.00
321.
Sargent,
Barbara Nelson. Le livre du roy Rambaux de Frise. Grins: Frysk Ynstitût, 1963.
79 p. Folio. Broché (1301) €20.00
322.
Sauer-Geppert,
W.-I. Wörterbuch zum St. Trudperter hohen Lied. Ein Beitrag zur Sprache der
mittelalterlichen Mystik. Berlin: Walter de Gruyter, 1972. 1. Aufl. XXV, 239 S.
Lwd. (4267) €30.00
323.
Schaar, Claes.
Some types of narrative in Chaucer's poetry. Lund: Gleerup, 1954. First edition.
293 p. Sewed. (3743) €15.00
324.
Schanze,
Heinz. Die Überlieferung von Wolframs Willehalm. München: Fink, 1966. 1. Aufl.
184 S. Lwd. (4004) €15.00
325.
Schlauch,
Margaret. English medieval literature. and its social foundations. London:
Oxford University Press, 1967. Reprint. XIII, 366 p. Cloth with d.j. (4025) €15.00
326.
Schnell,
Bernhard (Ed.). Thomas Peuthner 'Büchlein von der Liebhabung Gottes'. Edition
und Untersuchungen. München: Artemis, 1984. 1. Aufl. VIII, 427 S. Lwd. (Falte)
MTU 81 (5034) €25.00
327.
Schnyder,
Hans. Die Wiederbelebung des Mittelalters im humoristischen Abbild.
Antiromantische Strömungen in der englischen Literatur. Bern: Francke, 1956. 1.
Aufl. 148 S. Brosch. (27) €22.50
328.
Schönbach,
Anton E. Über Hartmann von Aue. Drei Bücher Untersuchungen. Graz: Leuschner
& Lubensky, 1894. VIII, 502 S. Hlwd (nicht original) (8373) €20.00
329.
Schönfelder,
Albert. Isengrimus. Das flämische Tierepos aus dem Lateinische verdeutscht.
Münster: Böhlau, 1955. 1. Aufl. X, 160 S. Brosch. (3911) €20.00
330.
Schönfelder,
Albert. Isengrimus. Das flämische Tierepos aus dem Lateinische verdeutscht.
Münster: Böhlau, 1955. 1. Aufl. X, 160 S. Lwd mit Umschl. (3912) €22.50
331.
Schröber,
Ingeborg. Wikingische und spielmännische Elemente im zweiten Teile des
Gudrunliedes. Halle: Niemeyer, 1934. 1. Aufl. XXIV, 111 S. Brosch. (3981) €12.50
332.
Schröder,
Werner (Heraus.). Der nibelunge Liet und diu Klage. Die Donaueschinger
Handschrift 63 (Laßberg 174). Mit einem forschungsgeschichtlichen Beitrag zu
ihrer Bedeutung für Überlieferung und Textgesichte des Epos. Köln: Böhlau,
1969. 1. Aufl. L, (230) p. Lwd. Deutsche
Texte in Handschriften 3. Faksimile (4208) €20.00
333.
Schülke,
Ulrich. Konrads Büchlein von der geistlichen Gemahelschaft. Untersuchungen und
Text. München: Beck, 1970. 1. Aufl. X, 291 S. Lwd. MTU 31 (5039) €25.00
334.
Seggelen,
Andreas Johannes Maria van. Het leidboek vna Liisbet Ghoeyuaers. Zwolle: Tjeenk
Willink, 1966. 1e dr. 214 p. + Losse bijlagen. Pbck. (7290) €15.00
335.
Simrock, Karl
(ed.). Das Nibelungenlied. Alt- und Neudeusch. Leipzig: Tempel, n.d.. 358, 382
p. 2 vols. Lwd. (1029) €35.00
336.
Singer,
Samuel. Die mittelalterliche Literatur der deutschen Schweiz. Leipzig: Von
Huber, 1930. 1. Aufl. 208 S. Brosch.
(7529) €10.00
337.
Singer,
Samuel. Wolfram und der Gral. Neue Parzival-Studien. Bern: Lang, 1939. 1.
Aufl. 47 S. Brosch. (4384) €10.00
338.
Smet, G. de.
J. van Mierlo en het Veldekeprobleem. Groningen: Wolters, 1963. 1e dr. 23 p.
Geniet. (2131) €3.00
339.
Smits van
Waesberghe, Jos. Muziek en drama in de Middeleeuwen. Amsterdam: Bigot & Van
Rossum, z.j.. 2e dr. 110 p. Karton.
(5998) €10.00
340.
Smits van
Waesberghe, Jos. Muziek en drama in de Middeleeuwen. Amsterdam: Bigot & Van
Rossum, z.j.. 110 p. Karton. (10887) €7.50
341.
Snellen, Joh.
(ed.). Een boecxken gemaket van suster Bertken die LVII iaren beslotenheeft
gheseten tot Utrecht in dye Buerkercke. Naar den Leidschen druk van Jan
Seversen. Utrecht: Oosthoek, 1924. XXVIII, 80 p. Pbck. Omslag + enige pp.
gevlekt. (7304) €10.00
342.
Snellen, Joh.
(ed.). Een boecxken gemaket van suster Bertken die LVII iaren besloten heeft
gheseten tot Utrecht in dye Buerkercke. Naar den Leidschen druk van Jan
Seversen. Utrecht: Oosthoek, 1924. XXVIII, 80 p. Pbck. (10130) €20.00
343.
Sparnaay, H.
Zur Sprache und Literatur des Mittelalters. Verzamelde opstellen ter gelegenheid
van zijn 70ste verjaardag aan de schrijver aangeboden. Groningen: Wolters,
1961. 1. Aufl. 270 p. Lwd. (1031) €15.00
344.
Speenhoff-Smulders,
A. Uit het biënboec. Verzamelde exempelen. Utrecht: Spectrum, z.j.. 3e dr. 94
p. Linnen. (3672) €12.50
345.
Stamm,
Friedrich Ludwig & Mortiz Heyne. Ulfilas. Oder die uns erhaltenen Denkmäler
der gotischen Sprache. Paderborn: Schöningh, 1896. 9. Aufl. XV, 443 S. Hlwd.
Rücken repariert. Moritz Heine: Text und Wörterbuch. Ferdinand Wrede: Grammatik
(7132) €10.00
346.
Stange, Carl.
Beatrice in Dantes Jugenddichtung. Göttingen: Musterschmidt, 1959. 1. Aufl. 363
S. Lwd. (4024) €15.00
347.
Stange,
Manfred. Reinmars Lyrik. Forschungskrittik und Überlegungen zu einem neuen
Verständnis Reinmars des Alten. Amsterdam: Rodopi, 1977. 1. Aufl. X, 166 p.
Pbck. (3268) €15.00
348.
Stanley, Eric
Gerald (ed.). The Owl and the Nigtingale. Manchester: University Press, 1981.
VI, 210 p. Pbck. (4640) €12.50
349.
Steenbergen,
G.Jo (ed.). Den Spiegel der Zaligheid van Elkerlijk. Zwolle: Tjeenk Willink,
1956. 66 p. Pbck. (6168) €7.50
350.
Stefenelli,
Arnulf. Der Synonymenreichtum der altfranzösischen Dichtersprache. Wien:
Böhlaus, 1967. 1. Aufl. 327 S. Brosch.
(7372) €25.00
351.
Stellinga, G.
(ed.). De ridderroman 'Karel en Elegast'. Zutphen: Thieme, 1970. 114 p. Pbck.
Omslag gevlekt. KLP 132 (3110) €5.00
352.
Stellinga, G.
(ed.). "Gloriant van Bruyswijc" en de sotternie "De
Buskenblazer"na volghende. Culemborg: Tjeenk Willink, 1976. 114 p.
Pbck. (7562) €7.50
353.
Stellinga, G.
(ed.). Het abel spel van "Lanseloet van Denemerken"en de sotternie
"Die Hexe" Gorinchem: Noorduijn, 1962. 69 p. Pbck. (8582) €4.00
354.
Stellinga, G.
(ed.). Het abel spel Vanden winter end vanden somer. Zutphen: Thieme, z.j.. 94
p. Pbck. KLP 175 (7567) €4.50
355.
Steward, James
(ed.). The Kingis Quair of James Steward. London: Heinemann, 1973. 161 p.
Cloth. Matthew McDiarmid (ed.) (7213) €12.50
356.
Storost,
Joachim. Studien zur Alexandersage in der älteren italienischen Literatur.
Untersuchungen und Texte. Halle: Niemeyer, 1935. 1. Aufl. X, 330 S.
Brosch. (4021) €20.00
357.
Streuvels,
Stijn. Reinaert de Vos. Amsterdam: Mij. voor Goedkoope Lectuur, (1910). 2e
herz.dr. 222 p. Linnen. Vlekjes op rug.
(7619) €10.00
358.
Stuip, R.E.V.
& C. Vellekoop (red.). Middeleeuwers over vrouwen. Deel 1. Utrecht:
H&S, 1985. 208 p. Pbck. (10677) €7.50
359.
Stuip, R.E.V.
en C. Vellekoop. Visioenen. Utrecht: H&S, 1986. 243 p. Pbck. Utrechtse
bijdragen tot de mediëvistiek VI (9893) €10.00
360.
Stuiveling,
Garmt. Esopet. Facsimile-uitgave naar het enig bewaard gebleven handschrift.
Amsterdam: Herzberger, 1965. VI, 72, VI, 102 p. Karton. (10384) €20.00
361.
Stuiveling,
Garmt (ed.). Van den lande van our zee. Facsimile-uitgave naar het enig bewaard
gebleven handschrift. Amsterdam: Herzberger, 1966. 1e dr. 52 + 40 p. Papieren
omsl. 4to. 2 vols. (2240) €17.50
362.
Stutterheim,
C.F.P. (ed.). Twee onbekende tafelspelen. Amsterdam: Paris, 1946. 1e dr. 43 p.
Papieren omsl. (4516) €10.00
363.
Sweet, Henry.
First Middle English Primer: Extracts from the Ancren Riwle and Ormulum.
Oxford: Clarendon, 1909. Second edition. VII, 100 p. Cloth. (9645) €8.50
364.
Szirmai, Julia
C. La Bible anonyme du Ms. Paris N.f.fr. 763. Édition critique. Amsterdam:
Rodopi, 1985. 399 p. Broché Proefschrift (1034) €20.00
365.
Taylor, B. An
introduction to medieval romance. London: Cranton, 1930. First edition. X, 268
p. Cloth. (4206) €12.50
366.
Tersteeg,
J.J.Th.M. & P.E.L. Verkuyl. Ic ga daer ic hebbe te doene. Opstellen
aangeboden aan prof.dr. F. Lulofs ter gelegenheid van zijn afscheid. Groningen:
Wolters, 1984. 1e dr. 235 p. Pbck.
(7314) €15.00
367.
Tilander,
Gunnar (ed.). Vidal Mayor, Tradución Aragonesa de la Obra in excelsis dei
thesauris de Vidal de Cenellas. Lund: Hakan Ohlssons, 1956. 108, XXXII, 542,
342 p. 3 vols. Broché I: Introcucción y reproducción de las miniaturas del
manuscrito Perrins 112; II: Texto; III: Vocabulario (4166) €150.00
368.
Tinbergen,
D.C. Nederlandse literatuur in de Middeleeuwen. Den Haag: Servire, 1942. 125 p.
Halflinnen. (6945) €8.50
369.
Tinbergen,
D.C. & L.M. van Dis (ed.). Vanden Vos Reinaerde. Groningen: Wolters, 1953.
13e dr. 212 p. Halflinnen. (8462) €6.50
370.
Tinbergen,
D.C. + L.M. van Dis (eds.). Van den Vos
Reinaerde. Groningen: Wolters, 1969. 19e dr. 228 p. Pbck. (8290) €5.00
371.
Toorn, M.C.
van den. Ethics and moral in Icelandic saga literature. Assen: Van Gorcum,
1955. First edition. VIII, 153 p. Pbck. Proefschrift (4709) €22.50
372.
Touber, A.H.
Rhetorik und Form im Deutschen Minnesang. Utrecht: RUU, 1964. VIII, 150 p.
Pbck. Proefschrift (9891) €15.00
373.
Unger, Helda
(Ed.). Geistlicher Herzen Bavngart. Ein mittelhochdeutsches Buch religiöser
Unterweisung aus dem Augsburger Franziskanerkreis des 13. Jahrhunderts.
München: Beck, 1969. 1. Aufl. X, 492 S. Lwd. MTU 24 (5037) €30.00
374.
Vance, Eugene.
Mervelous signals. Poetics and sign theory in the Middle Ages. Lincoln:
University Press, 1986. XVIII, 365 p. Pbck.
(8110) €15.00
375.
Vekeman,
H.W.J. Het visioenenboek van Hadewijch. Uitgegeven naar handschrift 941 van de
Bibliotheek der Rijksuniversiteit te Gent. Nijmegen: Dekker & Van der Vegt,
1980. XIV, 252 p. Pbck. (5343) €15.00
376.
Vekeman,
H.W.J. (inleiding + vertaling). Willem Madok. Amsterdam:
377.
Venlo, Simon
van. Boexken van der officien ofte dienst der missen. Antwerpen: De Schutter,
1982. 82, 133 p. 2 delen in 2 banden. Imitatieperkament. In cassette. Deel 1:
facsimile van de Antwerpse incunabel uit 1481, deel 2: Commentaar met
woordverklaring. Uitgegeven door Ludo Simons, inleidingen van Jos Andriessen,
Elly Cockx-Indestege en Hendrik D.L.Vervliet (11074) €30.00
378.
Verdam, J.
(ed.). Oude en nieuwe fragmenten van den Middelnederlandschen Aiol. Leiden:
Brill, 1883. IV, 79 p. Halflinnen (niet origineel) Overdruk uit TNTL (7541) €20.00
379.
Verdam, J.
(ed.). Seghelijn van Jherusalem naar het Berlijnsche handschrift en den ouden
druk. Leiden: Brill, 1878. XII, 184 p. Pbck. Rug gerepareerd met plakband. (7540) €25.00
380.
Verdam,
J. (ed.) - Maerlant. Episodes uit
Maerlant's Historie van Troyen. Naar het te Wissen gevonden handschrift.
Groningen: Wolters, 1873. II, 352 p. Halflinnen. BML 10 - 12 (6902) €30.00
381.
Verdam,
J. (ed.) - Maerlant. Episodes uit
Maerlant's Historie van Troyen. Naar het te Wissen gevonden handschrift.
Groningen: Wolters, 1873. II, 352 p. Pbck. BML 10 - 12 (11262) €20.00
382.
Verdam, J.
(samenstelling). Rapiarys een boec van goeden poencten. 's-Gravenhage:
Vereeniging Joan Blau, 1930. (80 p. ) Papieren omslag, rug verkleurd. 150 exx.
Initialen, titels en houtsneden van L. Oswald Wenckenbach. Met de
aankondigingsbrochure (4. p) 365 Middelnederlandsche spreekwoorden. 4e uitgave van de Vereeniging. (11241) €50.00
383.
Verhofstede,
A.L. e.a. Mariken van Nieumeghen. Reproductie van de post-incunabel. Antwerpen:
De Vlijt, 1951. 2e dr. LXXV, 134 p. Halflinnen.
(5995) €7.50
384.
Vermeeren,
P.J.H. De Bibliotheca Neerlandica Manuscripta van Willem de Vreese. Utrecht: De
Lanteern, 1953. 1e dr. XIV, 243 p. Pbck. Proefschrift (4812) €30.00
385.
Vermeersch,
A.P.L. De taalschat van het laat-middelnederlandse "Kuerbouc van
Werveke". Gent: Koninklijke Vlaamse Academie, 1962. IV, 149 p. Pbck. (11276) €12.50
386.
Vermeulen,
Yves G. 'Tot profijt en genoegen'. Motiveringen voor de produktie van
nederlandstalige gedrukte teksten 1477-1540. Amsterdam: UvA, 1986. X, 307 p.
Pbck. Proefschrift (10647) €22.50
387.
Verwijs,
Eelco. Bloemlezing uit de Middelnederlandsche dichters. Zutphen: Thieme, 1892.
3e/2e.dr. VI, 207, VIII, 230, VI, 215, 503 p. 4 delen in 2 banden. Linnen. (2050) €18.00
388.
Vielhauer,
Inge (Übertragen und eingeleitet von). Amis und Amiles. Geschichte einer
Freundschaft am Hofe Karls des Grossen. Altfranzösisches epos. Amsterdam:
Castrum Peregrini Presse, 1979. 110 S. Brosch.
(11001) €15.00
389.
Visser, Marie
S. De figuur van de vrouw in de troubadourslyriek. Een studie over de hoofse
liefde. Leiden: RUL, 1950. 1e dr. 156 p. Pbck. Proefschrift (1913) €20.00
390.
Vloten, J. van
(ed.) - Maelant. Kleine gedichten van Jacob van Maerlant. Haarlem: De Graaff,
1878. 112 p. Papieren omslag. Rug gerepareerd.
(6798) €10.00
391.
Vogt,
Friedrich (ed.). Des Minnesangs Frühling. Mit Bezeichnungen der Abweichungen
von Lachmann und Haupt unter Beifügung ihrer Anmerkungen. Leipzig: Hirzel,
1911. XV, 455 S. Lwd. Neu bearbeitet von F.V. (1036) €30.00
392.
Vreese, Willem
de. Over handschriften en handschrifkunde. Tien codicologische studiën. Zwolle:
Tjeenk Willink, 1962. 1e dr. XI, 204 p. Linnen.
(5265) €15.00
393.
Vreese, Willem
de (ed.). Die eerste bliscap van Maria. Den Haag: Nijhoff, 1931. XXXII, 186 p.
Papieren omslag. (1184) €12.50
394.
Vriesland,
Victor E. van (ed.). Mensen als wij. Vertaalde middeleeuwse poëzie. Amsterdam:
Meulenhoff, n.d.. VII, 176 p. Pbck.
(1331) €6.75
395.
Waard, G.C. de
& G.Ch. Dupuis (eds.) - Segher Diengotgaf. Tprieel van Troyen. Culemborg:
Tjeenk Willink, 1965. 56 p. Pbck. (7563) €5.00
396.
Wagner, Renata
(Herausg.). Ein nücz und schone ler von der erkantnuß. Des Pseudo-Johannes von
Kastl 'Spiritualis philosophia' deutsch. Text und Untersuchungen. München:
Beck, 1972. 1. Aufl. VII, 239 S. Lwd. MTU39 (5033) €25.00
397.
Walker, Emil.
Der Monolog im höfischen Epos. Still- und Literaturgeschichtliche
Untersuchungen. Stuttgart: Kohlhammer, 1928. 1. Aufl. XIV, 286 S. Brosch. (4264) €20.00
398.
(Chartier).
Walravens, C.J.H. Alain Chartier. Études biographiques, suives de piècess
justificatives, d'une description des éditions et d'une éditions des ouvrages
inédites. Amsterdam: Meulenhoff, 1971. 293 p. Pbck. Proefschrift (1037) €18.00
399.
Warnock,
Robert G. (Hg.). Die Predigten Johannes Paulis. München: Beck, 1970. 1. Aufl.
X, 306 S. Lwd. MTU 26 (5058) €25.00
400.
Watenpuhl,
Heinrich (Kritische Bearbeitung), Heinrih Krefeld (Hrsg.). Die Gedichte des Archipoeta.
Heidelberg: Carl Winter, 1958. 1. Aufl. 152 S. Brosch. (4507) €30.00
401.
Weida, Marcus
von. Der Spiegel hochlobiger Bruderschafft des Rosenkrantz Marie. Amsterdam:
Rodopi, 1978. 14, (294), 61 S. Brosch. Kleber am Rücken. Antonÿ van der Lee
(Hg. + Einleitung). Text in Faksimile. Quellen und Forschungen zur
Erbauungsliteratur des späten Mittelalters und die frühen Neuzeit III (5064) €50.00
402.
Weiler, A.G.
(red.). Chronologie, astrologie en gezondheid in een handschrift van een
zestiende-eeuwse haagse non. Nijmegen: KUN, 1989. 1e dr. IV, 196 p. Pbck. (6595) €15.00
403.
Wiegand,
Herbert Ernst. Studien zur Minne und Ehe in Wolfsrams Parzival und Hartmanns
Artusepik. Berlin: Walter de Gruyter, 1972. 1. Aufl. XIV, 331 p. Led. (2728) €25.00
404.
Wiessner,
Edmund. Vollständiges Wörterbuch zu Niedharts Liedern. Leipzig: Hirzel, 1954.
1. Aufl. XIV, 372 S. Lwd. (3126) €25.00
405.
Wiessner,
Edmund. Vollständiges Wörterbuch zu Niedharts Liedern/Kommentar zu Neidharts
Liedern. Leipzig: Hirzel, 1954. 1. Aufl. XIV, 372, X, 260 p. Cloth,
plasticized. 2 vols. (3122) €35.00
406.
Wijngaards, N.
Open en gesloten vormen in het Middeleeuws dram. Groningen: Wolters, 1965. 24
p. Geniet. Voordracht (7565) €5.00
407.
Wijnpersse,
A.G.M. De dietse vertaling van Suso's Horlogium aeternae sapientiae. Groningen:
Wolters, 1926. 1e dr. 206 p. Linnen. Proefschrift (3660) €25.00
408.
Wilkeshuis,
C. Jan van Ruusbroec. Zeist: De Haan,
1964. 1e dr. 167 p. Pbck. (4885) €6.50
409.
Willaert,
Frank. De poetica van Hadewijch in de Strofische Gedichten. Utrecht: H&S,
1984. 506 p. Linnen. (10385) €85.00
410.
Willaert,
Frank e.a. Een zoet akkoord. Middeleeuwse lyriek in de Lage Landen. Amsterdam:
Prometheus, 1992. 1e dr. 441 p. Pbck.
(5197) €15.00
411.
Willems,
Leonard. Elckerlyc-studiën. Den Haag: Nijhoff, 1934. 1e dr. VIII, 185 p.
Papieren omslag. (3220) €15.00
412.
Willems,
Leonard. Het Bonaventura-raadsel in het leven van Anna Bijns. Gent: Siffer,
1920. 32 p. Papieren omslag. (8302) €10.00
413.
Wind, B.H.
(ed.). Les fragments du Roman de Tristan. Poème du XIIe siècle. Geneve: Droz,
1960. 211 p. Broché (6618) €7.50
414.
(Maerlant).
Winkel, J. te. Maerlant's werken. Beschouwd als spiegel van de 13e eeuw.
Utrecht: H&S, 1979. Reprint. XVI, 536 p. Pbck . Ongewijzigde herdruk van
den tweede omgewerkte druk (1091) €20.00
415.
Winkelman,
J.H. Die Brückenpächter- und die Turmwächterepisode im 'Trierer Floris' und in
der 'Version Aritocratique' des altfranzösischen Florisromans,. Eine
vergleichende Untersuchung. Amsterdam: Rodopi, 1977. 1. Aufl. X, 222 p.
Brosch. (1182) €15.00
416.
Wirth, L.
(ed.). Het Heilige Kruis en de Denendage te Breda. Leiden: Sijthoff, 1893. IV,
54 p. Pbck. (7319) €15.00
417.
Wolff, Ludwig
(Herausg.). Die Dichtungen Könemanns. Kalan, Wurzgarten, Reimbibel. Neumünster:
Wachholtz, 1953. 367 S. Brosch. Denkmäler herausg. vom Verein für niederdeutsche
Sprachforschung VIII (3903) €17.50
418.
Ypes, Cathrina
(ed. + vert.). Legenden van Sint-Franciscus. Amsterdam: WM. 2e dr. XXIV, 117 p.
Karton. (7556) €6.50
419.
Zemel, R.M.T.
Op zoek naar Galiene. Over de Oudfranse Fergus en de Middelnederlandse Ferguut,
Deel I. Amsterdam: Schiphouwer en Brinkman, 1991. 1e dr. VIII, 403 p. Pbck.
Proefschrift (6594) €20.00
420.
Zoest, A.J.A.
van. Structures de deux testaments fictionnels. Le Lais et le Testament de
François Villon. The Hague: Mouton, 1974. 320 p. Broché Proefschrift (2554) €25.00
Informatie/bestellingen:
Naar het begin van de pagina (to the
top of the page)