Bibliofiele uitgaven
Bibliophile editions
PARADOX Achterom 3- 3841 CJ Harderwijk 0341-4410790 / 06-21857401
Bestellingen bij voorkeur
schriftelijk of via e-mail. Wilt u uw postadres vermelden. Met de boeken wordt
een rekening meegestuurd. Vriendelijk verzoek te betalen binnen 14 dagen. De
portokosten (TNT) zijn voor rekening van de koper. Elke zending kan binnen
veertien dagen geretourneerd worden.
Bestellingen: paradox@planet.nl
Orders by letter or by e-mail. Please write your postal adress.
Payment:
bank transfer, credit cards via Paypal: www.paypal.com
Information/orders: paradox@planet.nl
1.
Beatrijs. Een middeleeuwsche legende.
€10.00
2.
Een groot genoegen. Uit een kindercourant van 1855. Amsterdam: Corvey, 1968. 20
p. Geniet + omslag. Oblong. Herdrukt ter gelegenheid van de 33e boekenweek. Een
Corvey Model. Van Krimpen 153 (9732)
€15.00
3.
Geen combinatie. Openingswoord van Prof.Mr.I.A. Diepenhorst. Drie liedjes, van
Annie M.G. Schmidt, Jan Blokker en Seth Gaaikema, voorgedragen door Wim Kan.
Amsterdam: Corvey, 1961. 28 p. Cahiersteek. Het Model voor de uitgever. Van
Krimpen 125 (9402)
€20.00
4.
Onrust. Anonieme gedichten. Utrecht: Salix Alba, 1976. 16 p. Ingenaaid. 30
genummerde exemplaren. (8895)
€15.00
5.
Proost Prikkels 402. Illustratie in boeken in vier delen. Amsterdam: Proost en
Brandt, 1985. 4 x 14 p. Geniet. In omslag. Proost Prikkels 402. Het verhaal De
ramon met de contrabas van Anton P. Tsechow in 4 verschillende typografieën. 3
x geïllustreerd (Johanna Die, The Tjong Khing, Kurt Löb) (8556)
€12.50
6.
Vierentwintig en 1. Bij de 25ste tentoonstelling van het werk van Nederlandse
illustratoren in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Amsterdam: Corvey, 1956. 30
p. Cahiersteek. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 103 (9394)
€10.00
7.
Achterberg, Gerrit. Een ongepubliceerd gedicht. Woubrugge: Avalon Pers, 1986.
Vouwblad. (Over de dood verging het lied) (10740)
€6.50
8.
Achterberg, Gerrit. III. Woubrugge: Avalon Pers, 1988. 1e dr. 8 p. Cahiersteek
+ papieren omslag. Folio. 3 kartondrukken van Willem Snitker. 100 genummerde
exx. 3 ongebundeld gebleven gedichten afgedrukt naar de handschriften (10397)
€65.00
9.
Aischylos - P.C. Boutens (vert.). Doodenofer & Euminieden. Amsterdam:
Corvey, 1963. 64 p. Pbck. Uitgegeven t.g.v. de 28e Boekenweek. Het model voor
den uitgever. Van Krimpen 135 (9375)
€10.00
10.
Alings, Wim. Don Antonio. Wormerveer: Drukkerij Meijer, 1963. 1e dr. 48 p.
Linnen. Nieuwjaarsgeschenk. Vormgeving Mart Kempers (7532)
€10.00
11.
Apol, Piet. De rode vogel. Amsterdam: Corvey, 1955. 24 p. Gebrocheerd. Vlekjes
op omslag. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 96 (9391)
€6.50
12.
Bachmann, Ingeborg. Vijf gedichten. Atelier It Plein 19 en Perdu, 1988. 10 p.
Ingenaaid. 4to. Vertaald door Paul Beers en Isolde Quadflieg. Duitse tekst +
vertaling (8042)
€10.00
13.
Balkt, H.H. e.v.a. Hoe voedzaam is de herik. Landgraaf: Herik, 1993. 24 p.
Karton. 300 exx. (9653)
€10.00
14.
Beks, Maarten. Een gids voor bibliopolis. Oosterbeek: Ravenberg Pers, z.j..
Ongepagineerd. 100 genummerde exx. Goud op zwart papier in het handschrift van
de auteur. Engelse vertalingen op pergament. Linnen. In cassette. (10549)
€50.00
15.
Beranová, Jana. Jantje zag eens mensen hangen. z.pl: Slofpers, 1976?. 38 p.
Gebrocheerd. 250 genummerde exx. (9746)
€15.00
16.
Berg, A. van den (red.). Ad Gratum Saporum of Tot aangename smaak. Belevenissen
in de apotheek opgetekend door assistenten. Utrecht: OPG, 1989. 159 p.
Fluweelachtig omslag. Illustrraties Tom Eyzenbach. (9992)
€7.50
17.
Berghuis, Hans. Postpapier voor Nigra. Briefgedichten. Oosterbeek: Ravenberg
Pers, 1984. 31 p. Gebrocheerd. 250 genummerde exx. (9742)
€10.00
18.
Beurskens, Roelant. De laatste gedichten voor Peter II. Utrecht: Nekton, 1979.
16 p. Cahiersteek. 125 exx. Omslag = steendruk van Peter Joosten. (9748)
€10.00
19.
Bierce, Ambrose. Het voorval op de Owl Creek brug. Bussum: Bayard Pers
(=Kroonder), 1945. 34 p. Pbck. Houtgravures Arnold Pijpers. De Jong 82 (9637)
€7.50
20.
Bindervoet Erik & Robbert-Jan Henkes. Meneer Joyce in Vlissingen. Een
essay. Middelburg: CBK Zeeland, 2005. 48 p. Pbck met omslag. SlibreeksGroot 113
(10841)
€8.50
21.
Blaman, Anna. Tien gedichten. Exponent, 1990. 20 p. Ingenaaid. 195 genummerde
exemplaren. Aad Meinders nawoord (7865)
€17.50
22.
Blokland, Herbert (keuze). Verzen voor vrienden. Een keuze van een
zeventigjarige. Baarn: Arethusa Pers, 1993. (40 p.) Gebrocheerd met omslag.
Oplage: 70 exx. (Deze HC). Ets door Hedwig Pauwels. (9334)
€35.00
23.
Bock, P.A. de. Het schoonste lied ter wereld. Kerstvertelling. Amsterdam: WB,
1952. 22 p. Linnen met s.o. 1 van de genumerde ex. op 'Basingwerk Parchment'.
Vertaald door Karel Jonckheere. Typ. M.H. Groenendaal (7533)
€12.50
24.
Boekraad, Leo. Boer & Polder. z.pl.: Brandon Pers, 1978. (24 p.) Ingenaaid.
142 exx. Omslag iets verkleurd. (10661)
€15.00
25.
Borger, Elias Annes. Aan den Rijn. De Jouwer: De Hynsteblom, 1979. 16 p.
Cahiersteek. 75 genummerde exx. Ex libris op p. 1 (10088)
€15.00
26.
Bouchet, André du. Of de zon. Amsterdam: Picaron, 1989. Zonder paginering.
Pbck. Oplage 200 exx. Vertaling Jan H. Mysjkin. Tekening Albert Ráfols-
Casamada (9436)
€12.50
27.
Bouhuys, Mies (samenst.). De buik heeft geen oren. Amsterdam: Meijer Pers,
1970. 71 p. Linnen. Nieuwjaarsgeschenk. Illustraties: Wout Muller. Vormgeving:
Mart Kempers (8124)
€15.00
28.
Boutens, P.C. Beatrijs. Haarlem: Vereeniging Joan Blau, 1921. (26 p.)
Ingenaaid. 200 exx. Houtsnedes van Joan Colette. Vlekje op voorzijde, lichte
slijtplekjes. Ex-libris. (11397)
€45.00
29.
Boutens, P.C. - Sofokles. Koning Oidipoes. Haarlem: Enschedé, 1929. (116 p.)
Linnen. Folio. 150 genummerde exemplaren. Onderzijde rug slijtplek. (7371)
€45.00
30.
Bouter-Snijders, Tiny & Ton Broekhuis, C.O. Jellema, Jacqueline Kasemier,
Gerard Koster, euf Lindeboom, Jan Steen. Nijenklooster. Reductie van Groningen.
Bedum: Exponent, 1994. 9 losse bladen in map. 1 gedicht (Jellema) + 6
zeefdrukken. 220 genummerde exx. (11009)
€35.00
31.
Bouwers, Lenze L. De stilte van de zoeker. Rondelen. Bedum: Exponent, 1996. 20
p. Cahiersteek met omslag. 180 genummerde exx.
(10969)
€7.50
32.
Bouwers, Lenze L. Verzameld bewaren. Rondelem. Bedum: Exponent, 1993. 20 p.
Cahiersteek met omslag. 160 genummerde exx.
(10966)
€7.50
33.
Bouwers, Lenze L. & Nies den Engelsen. IJsschotsen, gelaagd. Bedum:
Exponent, 1997. 10 p. Katern in los blad + 3 linosneden in map. 150 genummerde
exx. (11012)
€35.00
34.
Bralleput, Karel (=Simon Carmiggelt). Het panorama. Amsterdam: Corvey, 1950. 20
p. Gebrocheerd. Binnenwerk vlekjes. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 64
(9380)
€12.50
35.
Brugmans, Alingh. Het adelaarsjong. Amsterdam: Corvey, 1956. 38 p. Ingenaaid.
Het Model voor de uitgever. Ill. Joan Mc Neil. Van Krimpen 100 (8886)
€6.50
36.
Bussum, Sani van. Een bewogen vrijdag op de Breestraat. Een vertelling uit de
tweede helft der vorige eeuw. Baarn/Dodewaard: Arethusa Pers/Atelier De
Distelkamp, 1997. 59 p. Linnen. 135 exx. (deze HC). Houtgravure door Jan
Battermann. (9335)
€50.00
37.
Campert, Remco. Betere tijden. Utrecht: Motion, 1969. 1e dr. (24 p.) Geniet.
Motion-Mini-Pocket 003 (9461)
€5.00
38.
Campert, Remco. Van de wijs. Amsterdam: Corvey, 1956. 22 p. Oblong.
Gebrocheerd. Achterzijde verkleurd. Illustraties Jan van Oosten. Het Model voor
de Uitgever. Van Krimpen 104 (9379)
€12.50
39.
Capote, Truman. De diamanten gitaar. Amsterdam: Corvey, 1963. 24 p.
Gebrocheerd. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 137 (9667)
€8.00
40.
Capote, Truman. Een huis vol bloemen. Amsterdam: Corvey, 1958. 21 p. Papieren
omslag. Vertaald door A. Nonymus (= Johan H. van Eikeren). Het model voor den
uitgever. Van Krimpen 112 (6737)
€5.00
41.
Cernuda, Luis. 'Als een licht hoorbaar ruisen'. Sub Signo Libelli, 1984.
Vouwblad (4 p.) 110 ex. Het gedicht 'Los placeres prohibidos' vertaald door
P.M. Heringa. (9549)
€10.00
42.
Clément-Janin, (N.). Coquilles et bourdons. Ou de la pureté des textes.
Brussel: Stols, 1928. 42 p. Paper. 350 exx. (1602)
€15.00
43.
Coster, Dirk. Enige gedachten bij het werk van Aart van Dobbenburgh. Amsterdam:
Corvey, 1958. 16 p. Gebrocheerd. Omslag gevlekt. Het Model voor de uitgever.
Van Krimpen 114 (9398)
€5.00
44.
Crowley, Aleister. Dédicace. Sub Signo Libelli, 1982. 11 p. Sewed. 76 copies.
Printed in black, blue and red. Breugelmans 79 (9553)
€85.00
45.
D'haen, Christine. Schouwtoneel. z.pl: Herik, 1994. 58 p. Pbck. 300 exx. (9737)
€10.00
46.
Daalen, Maria van. Brief over het eindige. Bedum: Exponent, 1993. 12 p.
Cahiersteek met omslag. 160 genummerde exx.
(10965)
€7.50
47.
Dehaene, M.J. Veraïkon. Mechelen: Werkgenootschap voor Catechese, z.j.. 64 p.
Pbck. Housneden door J.A.M. Bossaert.
(8359)
€17.50
48.
Dijk, Otto. De photograaf. Een televisie-spel. Amsterdam: Corvey, 1966. 24 p.
Geniet met omslag. Een Corvey Model. Van Krimpen 149 (9361)
€7.50
49.
Doekes de Wilde, M. Het draaimolenpaard. Amsterdam: Corvey, 1954. 24 p. Oblong.
Gebrocheerd. Het model voor de uitgever. Van Krimpen 93 (9363)
€7.50
50.
Duparc (=J.H. van Eikeren). Bolero. Amsterdam: Corvey, 1949. 20 p. Ingenaaid.
Omslag verkleurd. Het Model voor de uitgever. Ill. Bert Bouman. Van Krimpen 59
(8888)
€10.00
51.
Dura, Carla & Jeroen Henneman. Zin geven. Een dialoog. Bedum: Exponent,
z.j.. 12 p. Dubbel ingenaaid. 2 tekeningen van Jeroen Henneman. 165 genummerde
exx. Vlekjes op achterzijde omslag.
(11013)
€12.50
52.
Dura, Carla & Nel Waller Zeper. Alles staat tot niets. Bedum: Exponent,
1997. 4 losse katernen (4to) + omslag in map. In elk katern een tekening van
Nel Waller Zeper. 195 genummerde exx. (10981)
€15.00
53.
Eijkelboom, Jan. Lege stad. Rotterdam: Hans Koopman, 1990. (12 p) Karton, groot
8to. + 2 uitslaand litho's door Hans Koopman. 75 gen. exx. (9339)
€60.00
54.
Eikeren, Johan H. van. De versieringen van Pieter de Groot voor het Boekebal
van 25 maart1966. Amsterdam: Corvey, 1966. 20 p. Geniet, met omslag. Een Corvey
Model. Van Krimpen 147 (9354)
€20.00
55.
Elffers, Dick & Bert Schierbeek. Op de bodem ligt. Lettergraniet. En
spreekt klare taal. Amsterdam: Bijenkorf, 1970. 34 p. Linnen. 250 genummerd
exx. Door beide kunstenaars gesigneerd. Hoek iets gedeukt. (10629)
€75.00
56.
Engelman, Jan. Cantilene. Breda: 1969. Vouwblad. Vierkleurige prent door Emile
Puettmann op een pers van de Gebr. Jesse. 200 exx. (11032)
€35.00
57.
Engelman, Jan. Kindje wiegen. Utrecht: Stichting De Roos, 1975. 38 p.
Ingenaaid. 175 genummerde + enige niet genummerde exx. voor de auteur, etc.
Niet genummerd ex. + briefje van de typograaf (Suzanne Heynemann) (9740)
€20.00
58.
Ennema, Lia e.a. Binnen beelden. Gedichten en tekeningen. Bedum: Exponent,
1992. 14 bladen in map. 175 genummerde exx. Losbladig uitgebrachte reeks van
zes gedichten en zes tekeningen waarin twaalf vrouwen persoonlijke gevoelens,
vanuit vrouwelijk perspectief, verwoorden en verbeelden (10980)
€15.00
59.
Geerds, Koos. Gevleugeld, ongevleugeld. Bedum: Exponent, 1993. 20 p.
Cahiersteek met omslag. 160 genummerde
exx. (10968)
€7.50
60.
Geerds, Koos. Het lelijke jongen eendje. Bedum: Exponent, 1986. 4 p.
Cahiersteek. 115 genummerde exx. Eenheden-reeks 7 (10982)
€7.50
61.
Gerstenhauer, Willemien. Ik hurk bij je zustertje. Bedum: Exponent, 1985. 20 p.
Cahiersteek + omslag. 145 genummerde exx.
(11011)
€15.00
62.
Graswinckel, Dirck (vertaald door). De vierlingen van den Heer van Pybrac.
Utrecht: Stichting De Roos, 1955. 140 p. Linnen. 190 exx. genummerd. (9899)
€22.50
63.
Grimm, (Brüder). Jorinde und Joringel. Ein Märchen. München: Rudolf Schneider,
1973. 20 S. Brosch. Mit 4 Holzstiche von Ernst Dombrowski. (8896)
€15.00
64.
Haan, Wim de. Een boom vol oren. Tekeningen en gedichten. Bedum: Exponent,
1989. 24 p. Cahiersteek + omslag.
(10983)
€15.00
65.
Haarsma, Menno van (=Sjoerd Pieter Leiker). Drie getuigen. Utrecht: De Bezige
Bij, 1944. 1e dr. 136 p. Ingenaaid. Omslag beschadigd, roestvlekkig. 525
gen.ex. Quousque tandem no. 10. De Jong
353 (5455)
€10.00
66.
Hanlo, Jan. Acht gedichten- in het engels. Haarlem: Houtpers, 1986. 16 p.
Gebrocheerd. 175 genummerde exx. (9747)
€20.00
67.
Harkel, Elze ter. Ornamenteel. Groningen: De Vier Seizoenen, 1987. 20 p.
Cahiersteek. 99 genummerde exx. Klein vlekje op voorkant. 20
ornamentvoorbeelden uit kasten o.a. door Werkman gebruikt (9800)
€20.00
68.
Harlingen, R. van (=Reinder Blijsma). Bij nadere kennismaking. (Utrecht): De
Bezige Bij, 1944. 1e dr. 56 p. Ingenaaid. De Jong 357. Quousque tandem 6 (4301)
€12.50
69.
Harlingen, R. van (=Reinier Blijstra). Haaien voor Nabatoe. (Utrecht): De
Bezige Bij, 1944. 1e dr. 48 p. Ingenaaid. De Jong 358 (4302)
€10.00
70.
Hattum, Jac. van. Zeven verhalen. Utrecht: Stichting De Roos, 1977. 47 p.
Ingenaaid. 175 gen. ex. Illustraties Tom
Eyzenbach. Keuze uit 'Mannen en katten' (1947) (4226)
€20.00
71.
Heine, Heinrich. Dichterliebe. (aus: Lyrisches Intermezze, 1822-1823). Baarn:
Arethusa Pers Herber Blokland, o.J.. 16 S. Broschiert. (11321)
€10.00
72.
Herzberg, Judith. De val van Icarus. Sub Signo Libelli, 1983. 1e dr. 19 p.
Linnen. 85 genummerde exemplaren. 1 van de 20 in linnen. Breugelmans 102. Met
prospectus, 1 blad (vouw) (9551)
€65.00
73.
Hinrichs, Jan Paul. Het briefje van Karel van het Reve. Een reisverhaal, met
daarin opgenomen enkele gedichten uit Valeri Perelesjins 'En toevallige
Antinous'. Leiden: Kopwit, 1999. 26 p. Ingenaaid met omslag. Pentekening
Humberto Marques Passos (10028)
€15.00
74.
Hoffmann, E.T.A. Don Juan. Een ongelooflijke gebeurtenis die een bewonderaar op
reis meemaakte. Amsterdam: Corvey, 1962. 28 p. Gebrocheerd. Tekenigen Jaap
Nieuwenhuis. Het model voor de uitgever. Van Krimpen 132 (9367)
€10.00
75.
Hooft, P.Cz. Claegh-leidt. Utrecht: Vava, 1976. (28 p.) Ingenaaid, oblong. 250
genummerde exx. (10279)
€12.50
76.
Hopman, Frits. De schooheidsbacil. 's-Gravenhage: Mikado Pers, 1983. 31 p.
Ingenaaid. 79 gen. exx. Kras op voorzijde. In 1926 verschenen in De Gids (10208)
€15.00
77.
Huygens, Constantijn. Gelucksaligh Nieuwe jaer 1979. Sub Signo Libelli, 1979. 4
p. vouwblad. Gedrukt in rood en zwart. Breugelmans 43 (9550)
€10.00
78.
Jaffé, H.C.L. Het beeld en het woord. Amsterdam: Corvey, 1964. 20 p. Geniet. 1e
druk verscheen bij Meulenhoff. Een Corvey Model. Van Krimpen 141 (9366)
€7.50
79.
Kafka, Franz. Een hongerkunstenaar. Amsterdam: Corvey, 1956. 16 p. Cahiersteek.
Het model voor den uitgever. Van Krimpen 102 (9348)
€10.00
80.
Kerpel, Jan. Weg, wegen, afwegen. Papendrecht: 1976 ?. 14 p. tekst + 4 foto's
los in map. Oplage 100 exx. Foto's Erik Luigies. (9340)
€20.00
81.
Keuls, H.W.J.M. "Keuze van de gedichten" Amsterdam: 1967. 24
ongenummerde bladen. Linnen, 33,5 x 20 cm. Keuze gedichten Elsabeth Zernike.
Ontwerp, druk en illustraties Chris Heeneman. 75 genummerde exemplaren,
gesigneerd door CH. Niet storende aantekeningen op schutbladen. (5412)
€75.00
82.
Kleijn, Jan de. Gewoon maar dood. Utrecht: Váva, 1976. 2e dr. 78 p. Pbck, oblong.
800 exx. (9991)
€10.00
83.
Kneepkens, Manuel. Au pays du tendre mosan noir. Landgraaf: Herik, 1993. 32 p.
Ingenaaid. Oblong. 300 exx. Tekeningen van de auteur (9743)
€10.00
84.
(Koolhaas, Anton & Frans Weisz). Scenario en draaiboek-fragmenten van de
film Een zondag op het eiland van de Grande-Jatte. Amsterdam: Corvey, 1965. 24
p. Gebrocheerd. Achterzijde gevlekt. t.g.v. de 30e Boekenweek. Een Corvey
Model. Van Krimpen 143 (9347)
€25.00
85.
Kusters, Wiel. Koninklijke sfinx. Maastricht: Bonnfanten, 1989. 20 p.
Cahiersteek. (9654)
€12.50
86.
Lagerlöf, Selma. Christuslegenden. Amsterdam: Becht, z.j.. 200 p. Linnen met
s.o. Groot 4to. (s.o. wat smoezelig) Tekeningen, initialen, vignetten en
bandstempel door Alb. Hahn Jr. (5543)
€25.00
87.
Lampe, Astrid & Roland Sohier. Mosselman hallo. Middelburg: CBK Zeeland,
2006. 48 p. Pbck met omslag. SlibreeksGroot 119 (10838)
€8.50
88.
Larbaud, Valery. Vijf gedichten van A.O. Barnabooth. Baarn: Arethusa Pers,
1995. 17 p. Ingenaaid + omslag. 75 gen. exx. (deze HC). Zonder de
kleurenets! (9451)
€10.00
89.
Last, Jef (selectie + vertaling). "Waarom majesteit spreekt u steeds van
nut en voordeel?" [Mencius]. Utrecht: Spectrum, 1971. 1e dr. 48 p. Linnen.
Typ. Aldert Witte. Nieuwjaarsgeschenk (4983)
€12.50
90.
Leeuw, Ton de. Muziek en techniek. Hilversum: Steendrukkerij De Jong & Co,
1960. 24 p. Cahiersteek. 'Kwadraatblad'
(9452)
€15.00
91.
Leupen, J. Mon autre monde. Poèmes imaginées et images poétisées. Beeldende
woorden en verwoorde beelden. Avalon Pers, 1985. First edition. 27 p. 4to.
Papieren omslag. (3385)
€15.00
92.
Loggem, Manuel van, Tone Brulin, Ed. Hoornik, W.F. Hermans. Het omgekeerde
pension, In: Briefgeheim. Vier eenacters gespeeld bij de opening van de 18e
Boekenweek op 27 februari 1953. De heldere wereld, Twee is te weinig, drie is
te veel, Retour afzender, Het omgekeerde pension. Amsterdam: Corvey, 1953. 1e
dr. 62 p. Gebrocheerd. Omslag verkleurd. Het Model voor de Uitgever. Van
Krimpen 83 (9332)
€35.00
93.
Loman, Jan. Akte van berusting. Bedum: Exponent, 1994. 4 gevouwen bladen in
map. "Vier observaties in woord en beeld". 140 genummerde exx. (11008)
€22.50
94.
Looy, Jac. van. Nieuwjaarsdag. 's-Gravenhage: Vereeniging Joan Blaeu, 1919. 104
p. Halfperkament. Band verkleurd, vlekjes. 200 exx. 1e uuitgave van de
Vereeniging Joan Blaeu (11279)
€40.00
95.
Maele, Marcel van. Koreaanse vinken. Utrecht: Motion, z.j. (ca. 1970). (16 p.)
Geniet. Motion Mini Pocket 005 (9464)
€5.00
96.
Markus. De mug, het meer en de olifant. Middelburg: CBK Zeeland, 2004. 17, XXIV
p. Pbck met omslag. SlibreeksGroot 108 (10837)
€8.50
97.
Martinet, J. Bij de heruitgave van de Chassidische Legenden van H.N. Werkman.
Amsterdam: Corvey, 1967. 24 p. Geniet. Omslag gevlekt. Een Corvey Model. Van
Krimpen 150 (9407)
€15.00
98.
Marwitz, J. & I. Nauta. Aardrijkskunde. Leer- en repetitieboekje voor het
mulo en ander voortgezet onderwijs. Nederland deel 1. Amsterdam: Corvey, 1954.
(16e dr.). 28 p. Pbck. Verkleuring aan rand. Het Model voor de uitgever. Van
Krimpen 88 (9388)
€7.50
99.
Mastro, Jos. Gehessele - Hooglied. Amsterdam: 1987. II, 25 p. Ingenaaid. (10992)
€10.00
100.
Mastro, Jos. Onvervulde vriendschap. Bedum: Exponent, 1990. 16 p. Cahiersteek,
115 genummerde exx. Twaalf kwatrijnen vrij naar een aantal uit de bundel
'Kwatrijnen' van Jacob Israël de Haan (10960)
€7.50
101.
Mathey, Georg Alexander. Das Griechische Jahr. Offenbach: Klingspor, 1952. 96
S. Kart. Jahresgabe (10067)
€15.00
102.
Meer. F. van der. Phoenix. Vertalingen en ander tijdverdrijf. Arnhem: Ravenburg
Pers, 1979. 238 p. Halfleer. 165 genummerde exx. In cassette. Vertalingen
(Frans, Engels, Spaans + vertaling) - Poëzie - Proza (10634)
€95.00
103.
Meinders, Koos. Eigen hulp. Bedum: Exponent, 1986. 4 p. Cahiersteek. 115
genummerde exx. (10961)
€4.50
104.
Minkema, Jan Simon. 7 liedjes. Sub Signo Libelli, 1981. 17 p. Gebrocheerd. 80
genummerde exemplaren. Met 2 tekeningen van Dick van der Maat. Breugelmans 69
(9555)
€25.00
105.
Mirabeau. Erotika Biblion. Ohne Ort, Privatdruck ca. 1910. 201 S. Leder (rot,
nicht original?) mit goldgeprägtem Rückentitel. 400 numerierten
Exemplaren. (8899)
€30.00
106.
Moerbeek, Tpine. Van een lieflijkheid die wij niet bereiken kunnen. Middelburg:
CBK Zeeland, 2005. 48 p. Pbck met omslag. Over Kees Ouwens. SlibreeksGroot 112 (10842)
€8.50
107.
Montanus, Janus (=Jan van Bergen). Treur-zang op het vertrek van den heer Janus
Montanus uit Utrecht. Zijnde van Utrecht naar Middelburg (op den 6e Mey 1692,
nieuwe Styl) om zig aldaar in de Praktyk te oeffenen, vertrokken. Utrecht: De
Utrechtse, 1982. 16 p. Gebrocheerd. 400 exx.
(9835)
€16.50
108.
Mooy, Martin, Reinhardt Schmidt Supprian & Emile Puettmann (verzameld
door). Poetry International Rotterdam 1971. Handschriften en tekeningen in
facsimilé gemaakt door de deelnemende
dichters tijdens het festival. Rotterdam: Rotterdamse Kunststichting/Goethe
Institut, 1971. 1e dr. Losbladig in map. Folio. Map licht beschadigd. (4985)
€45.00
109.
Morriën, Adriaan. Dromen kost geld. Rede uitgesproken op 30 januari 1959 bij de
uitreiking van de oorkonden, behorende bij de opdracht en prijzen aan
scheppende kunstenaars van de Gemeente Amsterdam. Amsterdam: Corvey, 1959. 16
p. Gebrocheerd. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 116 (9352)
€7.50
110.
Morriën. Adriaan. Waarom ik geen Dant specialist ben geworden. Utrecht: Motion,
z.j.. 24 p. Geniet. Motion Mini Pocket 006 (9463)
€5.00
111.
Mulder, Anne H. Joyeus Relaas. Tot op een cicero nauwkeurig van schrijvende
monikken tot rotatiepersen met al wat daartussen ligt aan poetskatoen en
regenmiddagen, drukinkt en clareit zetsel en pastei. Benevens aventuren van
drukkers met de muze en de wasvrouw en
dit
alles overlangs en kops bekeken onder de bloesem van perelaars en palmen.
Amsterdam: Corvey, 1951. 40 p. Pbck. Omslag gevlekt. Het Model voor de
Uitgever. Van Krimpen 74 (9381)
€7.50
112.
(Mulder, Anne H.). Kinderliedjes die eeuwen oud zijn. Amsterdam: Corvey, 1964.
21 p. Gebrocheerd. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 138 (9333)
€7.50
113.
Multatuli. Het Woutertje van Multatuli. Amsterdam: Corvey, 1966. 28 p. Geniet,
met omslag. Een Corvey Model. Van Krimpen 146 (9360)
€7.50
114.
Nicosia, Fransesco. Om een droom. Amsterdam: Corvey, 1967. 28 p. Geniet +
omslag. Vertaling + inl. C. Ypes. Oorspronkelijke tekst + vertaling. Een Corvey
Model. Van Krimpen 151 (9406)
€5.00
115.
Niemeijer, Arie. 3 refreinen. Utrecht: De Utrechtsche, 1979. 1e dr. 24 p.
Ingenaaid. 4to. 300 gen.ex (3142)
€10.00
116.
Nonymus, A. (=Johan van Eikeren). Doeve. Een virtuoos tekenaar. Amsterdam:
Corvey, 1950. 28 p. Gebrocheerd. Het model voor den uitgever. Van Krimpen 65
(9344)
€8.50
117.
Nonymus, A. (=Johan van Eikeren). Gesprek met Hans de Cocq. Grafisch ontwerper.
Amsterdam: Corvey, 1970. 24 p. Geniet. (Laatste 'Model').Een Corvey Model. Van
Krimpen 157 (9372)
€7.50
118.
Nonymus, A. (=Johan van Eikeren). Gesprek met Marte Röling. Amsterdam: Corvey,
1965. 16 p. Geniet. Een Corvey Model. Van Krimpen 145 (9358)
€7.50
119.
Nonymus, A. (=Johan van Eikeren). Het Waterlooplein. Amsterdam: Corvey, 1964.
24 p. Geniet met omslag. + 'Bladwijzer van Corvey' (Eerste 'Corvey', voor de
officiële aankondiging). Een Corvey Model. Van Krimpen 140 (9405)
€10.00
120.
Nonymus, A. (=Johan van Eikeren). Omstreeks honderd jaar geleden op papier. Een
lichtvaardige en volkomen onverantwoorde bespiegelingvan wat er een eeuw
geleden zoal aan drukwerk werd gemaakt en op schrift gesteld. Amsterdam:
Corvey, 1968. 48 p. Pbck. Een Corvey Model. Van Krimpen 153 (9350)
€8.50
121.
Nonymus, A. (=Johan van Eikeren) vert. Typografisch jaartallenboekje van vier
eeuwen boekdrukkunst. Amsterdam: Corvey, 1954. 30 p. Cahiersteek. Het model
voor den uitgever. Van Krimpen 94 (9374)
€10.00
122.
Noordewier, Wouter. Utrechtse treurtoneeltjes. Utrecht: Váva, 1977. 45 p. Pbck.
700 exx. (9995)
€10.00
123.
Ogrinc, Will. Secretum secretorum. Sub Signo Libelli, 1981. (12 p.) Gedrukt in
rood, blauw, goud en zwart. Met drie foto's. Een van de vijftien exemplaren op
Japanse wijze gebonden. Breugelmans 75 (9548)
€45.00
124.
Ouwehand, C. De honderd dichters in de Japanse grafiek. Amsterdam: Corvey,
1952. 28 p. Gebrocheerd. Omslag gevlekt, vooral de randen. Het model voor den
uitgever. Van Krimpen 80 (9373)
€10.00
125.
Ouwens, Kees. Ontstentenis. Sub Signo Libelli, 1983. 18 p. Gebrocheerd. 85
genummerde exemplaren. Met prospectus (9552)
€85.00
126.
Parker, Dorothy. Telefoontje. Amsterdam: Corvey, 1948. 12 p. Ingenaaid. Kleine
oneffenheid aan rand omslag. Het Model voor de uitgever. Krimpen/Van Eikeren 54
(8887)
€7.50
127.
Paulsen, Margarete. Calligrafie, een kunst door 20 eeuwen. Enige proeven van
schrift. Amsterdam: Corvey, 1955. 32 p. Gebrocheerd. Omslag verkleurd. Het
Model voor de uitgever. Van Krimpen 98 (9393)
€6.50
128.
(Pierson-Andrée Wiltens, E.C.). Verzen van S(elina). Amsterdam: Castrum
Peregrini , 1962. 97 p. Pbck. Rug 'scheef'. 60 genummerse ex. 13e bundel van de Handpers. Op titelp.: Voor
Varina en Harro met veel liefs v.d. S. Bijgevoegd: briefje van de schrijfster
uit 1941 (8781)
€22.50
129.
Plas, Michel van der. Met een bloem in de mond. Amsterdam: Corvey, 1959. 20 p.
Gebrocheerd. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 117 (9399)
€6.50
130.
Pola, Alexander. De fabel van de fabelachtige veenmol. Wageningen: Veenman,
1978. 48 p. Linnen. Illustraties Eppo Doeve (9458)
€10.00
131.
Praag, H. van e.a. Homo Dialogicus. Alphen a/d Rijn: ICU, 1971. 58 p. Ingenaaid
met omslag. Vormgeving Harry N. Sierman (9822)
€15.00
132.
Prakke, H.J. De sneldialoog van het affiche. Amsterdam: Corvey, 1960. 16 p.
Gebrocheerd. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 124 (9401)
€6.50
133.
Prenen, H.L. Gustave Doré. Amsterdam: Corvey, 1957. 24 p. Cahiersteek. Het
Model voor de uitgever. Van Krimpen 105 (9395)
€7.50
134.
Prins, Mia. Eiland. Bedum: Exponent, 1996. 5 losse bladen in map. 150
genummerde exx. Illustratie van Henk Reitsema en van Jan Steen. (10985)
€25.00
135.
Prins, Mia & Jan Steen. Gevallen master. Bedum: Exponent, 1992. 16 p.
Cahiersteek + omslag. 4 tekeningen door Jan Steen. 1 op omslag. 2 ingenaaid, 1
los. 175 genummerde exx. (10984)
€15.00
136.
Queen, Ellery, Agatha Christie & Peter Cheney. Drie detectiveverhalen.
Amsterdam: Corvey, 1957. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 109 (9377)
€7.50
137.
Regnard, Jean-François. Voyage de Flandre et de Hollande, commencé le 26 avril
1681. Amsterdam: Herzberger, 1935. 42 p. Broché. 480 ex. 1 de 110 sur Banzay de
Luxe. Couverture décoloré (8897)
€15.00
138.
Reym, Karel E. van. Bain vapeur. Amsterdam: Sub Signo Libelli, 1980. 15 p.
Gebrocheerd met omslag. 75 genummerde exemplaren. Breugelmans 59 (9556)
€25.00
139.
Rijkse, Ronald. 100 jaar Nederlandse Private Presses. De Ammoniet, 2000. 10 p.
Losse bladen in mapje + 4 prentbriefkaarten + boekenlegger, in envelop. (11075)
€15.00
140.
Rimbaud, Arthur. Les illuminations. Amsterdam: Corvey, 1960. 16 p. Cahiersteek.
t.g.v. de 25e Boekenweek teksten naar AR. Het Model voor de uitgever. Van
Krimpen 120 (9400)
€10.00
141.
Rooy, A.J.J. van. Kerkelijke architectuur. Amsterdam: Corvey, 1953. 20 p.
Gebrocheerd. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen (9385)
€7.50
142.
's-Gravesande, G.H. Marceline Desborde-Valmore. Amsterdam: Corvey, 1952. 36 p.
Gebrocheerd. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 78 (3136)
€7.50
143.
Schaalma, Albert. Eenrum. Bedum: Exponent, 1988. 4 p. Cahiersteek. 115
genummerde exx. Eenhedenreeks 15 (10964)
€4.50
144.
Schagen, J.C. Schiftsels IV. Grafisch Intermezzo.
.
Deventer: In eigen beheer, 1978. Illustraties + (17) + inleiding. Japans
gebonden; 200 genummerd ex. (9168)
€12.50
145.
Schierbeek, Bert. 'Inspraak'. Utrecht: Motion, z.j.. 1e dr. (24 p.) Geniet.
Motion Mini Pocket 009 (9462)
€5.00
146.
Schiller, Friedrich. (10 november 1759) Ik heb mij laten scheren. Amsterdam:
Corvey, 1959. 20 p. Gebrocheerd. Vertaling Guido van Suchtelen. Het Model van
de uittgever. Van Krimpen 119 (9371)
€7.50
147.
Schillings. Jelleke. Maastricht: Boosten & Stols, 1926. 1e dr. 83 p. 500
gen. exx. Roestvlekkig, rug verkleurd.
(9455)
€7.50
148.
Scholte, Hendrik. Intermezzo. Bussum: Stols, 1927. 1e dr. 26 p. Papieren
omslag. Trajectum ad Mosam 20. 200 gen.ex. (2847)
€15.00
149.
Schuchart, Max. Hommage à François Villon. Oorspronkelijke en vertaalde
balladen. ('s-Graveland): (G.w. Breughel), 1944. 1e dr. 20 p. Papier. De Jong
747 (2849)
€25.00
150.
Senn, Silvio. Gedichte, Poèmes. Amsterdam: Picaron Editions, 1988. 1. Aufl. (40
p.) Broché. 100 exx. Cover minor defects. Ill. Carly Every. (10664)
€25.00
151.
Shaw, George Bernard. Dorpsvrijage. Amsterdam: Corvey, 1957. 36 p. Gebrocheerd.
Het model voor den uitgever. Van Krimpen 108 (9345)
€8.50
152.
Shaw, George Bernard. Hoe hij loog tegen haar echtgenoot. Amsterdam: Corvey,
1958. 22 p. Gebrocheerd. t.g.v. de 23e
Boekenweek. Vertaling Remco Campert. Het model voor den uitgever. Van Krimpen
110 (9346)
€15.00
153.
Shê, Lao. De laatste trein. Amsterdam: Corvey, 1948. 24 p. Ingenaaid. Kleine
oneffenheden. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 57 (10333)
€6.50
154.
Simons, W.J. Geladen pistolen. Gevleugelde woorden over het boek bijeengebracht
en ingeleid door. Amsterdam: Corvey, 1961. 16 p. Cahiersteek. Het model voor
den uitgever. Van Krimpen 134 (9169)
€6.50
155.
Speliers, Hedwig & Herbert Weber. Grote gevleugelde. Bedum: Exponent, 1994.
12 p. Cahiersteek in map. Met losse ets van Herbert Weber. 85 genummerde
exx. (10962)
€15.00
156.
Stein, Elliot. Not sex nor ultimately death. Sub Signo Libelli, 1979. 15 p.
Cloth. 45 copies printed. 1 of 18 in cloth. With linocut in blue by Gerard
Bruning. Breugelmans 47 (9554)
€85.00
157.
Straalen, Gerrit van. Tollestich. Herinneringen aan het oude Tolsteeg. Utrecht:
Váva, 1975. 46 p. Pbck. 700 exx. (9989)
€12.50
158.
Teirlinck. Herman. De fluitketel. Satyre in twee bedrijven. Amsterdam: Corvey,
1962. 52 p. Cahiersteek. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 131 (9403)
€7.50
159.
Tempelman, Jaap. Verschuivingen. Bedum: Exponent, 2000. 20 p. Cahiersteek met
omslag. 175 genummerde exx. (10967)
€7.50
160.
Tempelman, Jaap & Willem Teeling. Hernieuwde herinneringen. Bedum:
Exponent, 1995. 20 p. map met vijf afzonderlijke katernen waarin telkens een
foto van Willem Teeling en een gedicht van Jaap Tempelman. 125 genummerde
exemplaren. (10959)
€15.00
161.
Tergast, Nes. Het moederland. Amsterdam: De Bezige Bij, 1949. 1e dr. 35 p.
Ingenaaid. 375 genummerde exx. (10562)
€15.00
162.
Thienen, Fr. van. Ballerina's in beeld. Amsterdam: Corvey, 1953. 32 p.
Gebrocheerd. Omslag licht gevlekt, vooral achterzijde. Het Model voor de
uitgever. Van Krimpen 82 (9386)
€7.50
163.
Thurber, James. Alleen. Amsterdam: Corvey, 1961. 16 p. Gebrocheerd.
Illistraties Ben Ikelaar. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 127 (9378)
€6.50
164.
Tillema, Mieke. Kringlooppoes. Haarlem: Houtpers, 1988. 2e dr. 16 p.
Ingenaaid. Illustraties Patsy Backx. 175
gen.ex (4225)
€12.50
165.
(Wyatt). Tillemans, Th. King and courtier. A cultural reconnaissance into an
age of transition. With illustrations drawn from the poetry of Sir Thomas Wyatt
and other sources. Haarlem: Enschedé, 1951. First edition. 62 p. Cloth. (2898)
€10.00
166.
Toorn, Willem van. Een held. Middelburg: CBK Zeeland, 2003. 48 p. Pbck met
omslag. SlibreeksGroot 107 (10839)
€8.50
167.
Treves, Luisa (=M. Gutman-Rozelaar). De keuze van Beatrice. Toneelstuk in één
bedrijf. Amsterdam: Corvey, 1952. 44 p. Gebrocheerd. Omslag v erkleurd. Het
Model voor de uitgever. Van Krimpen 79 (9383)
€6.50
168.
Tsjechow, A.P. De dood van een ambtenaar. Amsterdam: Corvey, 1960. 16 p.
Ingenaaid. Het model voor de uitgever. Van Krimpen 122 (3407)
€5.00
169.
Verdam, J. (samenstelling). Rapiarys een boec van goeden poencten.
's-Gravenhage: Vereeniging Joan Blau, 1930. (80 p. ) Papieren omslag, rug
verkleurd. 150 exx. Initialen, titels en houtsneden van L. Oswald Wenckenbach.
Met de aankondigingsbrochure (4. p) 365 Middelnederlandsche spreekwoorden. 4e uitgave van de Vereeniging. (11241)
€50.00
170.
Verwey, Albert. Nieuwjaarsmorgen. Amsterdam: WB, 1955. (24 p. ) Linnen
(verkleurd) Commentaar Maurits Uyldert. 150 gen.ex. (8358)
€8.50
171.
Veth, Cornelis. Het geheim van den idioot. Drama à Grand Spectacle in drie
bedrijven of zeven taferelen. Amsterdam: Corvey, 1956. 48 p. Gebrocheerd.
t.g.v. de 21e Boekenweek. Het model voor de uitgever. Van Krimpen 99 (9364)
€25.00
172.
Vinci, Leonardo Da. Gedachten. Amsterdam: Corvey, 1966. 20 p. Geniet. Vert. C.
Ypes. Een Corvey Model. Van Krimpen 148 (9369)
€10.00
173.
Vinkenoog, Simon. Enkele reis Nederland. Amsterdam: Corvey, 1957. 18 p.
Cahiersteek. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 107 (9397)
€7.50
174.
Vondel, (Joost van den). Verzen. z.pl.: Nederlandsche Vereeniging voor Druk- en
Boekkunst, 1946. 53 p. Halfperkament. Samenstelling M. de Jong. Typografie
A.Th. van der Vossen (3410)
€5.00
175.
Vranken, B. De suikeroorlog. Middelburg: CBK Zeeland, 2005. ca. 48 p. Pbck met
omslag. SlibreeksGroot 111 (10843)
€8.50
176.
Vries, Hendrik de. Indeciso. Driehuis: Augustijn Pers, 1996. (8 p.). Ingenaaid.
Oblong. 120 exx. (10628)
€10.00
177.
Vries, Theun de. Schetsen voor wandtapijt. Houwerzijl: Triona Pers, 2007. 8 p.
Cahiersteek. 175 exx. Linosnede van Marije Bouman. t.g.v. Kopermaandag.
Geschreven voor de tachtigste verjaardag van Grethe L. (11396)
€4.00
178.
Vroegindeweij, Rien. De straatweg. Rotterdam: Bébert, 1985. (16 p.) Karton,
band verkleurd. 2 litho's van Hans Koopman 250 gen. exx.. Gesigneerd door
schrijver en kunstenaar. (9336)
€45.00
179.
Vroman, Leo. Psalmen voor een onbegrijpelijk bestaan. Amsterdam: Nawijn &
Polak, 1997. 23 p. Pbck. Foto's Pier Pennings (9460)
€10.00
180.
Werumeus Buning, J.W.F. De hovaardige aap. Een oud Chinees sprookje. Amsterdam:
Corvey, 1952. ISBN: . 30 p. Ingenaaid.
Het Model voor de uitgever. Van Krimpen
76 (8900)
€6.00
181.
Wiegel, Dietmar. Goethe en zijn drukkers. Amsterdam: Corvey, 1963. 28 p.
Geniet. Annotations in pencil. Het model voor den uitgever. Van Krimpen 136
(9376)
€5.00
182.
Wijnberg, Nicolaas. Een brief uit Amsterdam. Amsterdam: De Handpers, 1978. 30
p. Linnen. 100 genummerde exx. Met portret. Gesigneerd. (10637)
€45.00
183.
Wilder, Thornton Nirven. Oom Pio en Camila Perichole. Fragmetn uit The Bridge
of San Luis Rey. Amsterdam: Corvey, 1953. 40 p. Gebrocheerd. Het model voor de
uitgever. Van Krimpen 84 (9368)
€6.50
184.
Witvliet, Leendert. Een nieuw pandje. Middelburg: Slibreeks, 1992. 16 p.
Ingenaaid. Omslag. (7981)
€5.00
185.
Wolk, Jan van de. Zettericks van alle seizoenen. Amsterdam: Corvey, 1962. 40 p.
Geniet, met omslag. Een Corvey Model. Van Krimpen 130 (9362)
€12.50
186.
Zalewska, Halina & Hans Laban. Lees: vreugde. Utrecht: Grafisch Atelier,
1984. (36 p.) Linnen. 60 genummerde exemplaren.
(9338)
€35.00
187.
Zitman, Jan. Betoverd draaitoneel. Vier klankgedichten voor Willem Brakman.
Exponent, 1989. 1e dr. 16 p. Ingenaaid. 155 genummerde exemplaren. Voorwoord:
Willem Brakman (7866)
€15.00
Informatie/bestellingen:
Naar het begin van de pagina (to the
top of the page)