19e Eeuw
19th Century
PARADOX Achterom 3- 3841 CJ Harderwijk 0341-4410790 / 06-21857401
Bestellingen bij voorkeur
schriftelijk of via e-mail. Wilt u uw postadres vermelden. Met de boeken wordt
een rekening meegestuurd. Vriendelijk verzoek te betalen binnen 14 dagen. De
portokosten (TNT) zijn voor rekening van de koper. Elke zending kan binnen
veertien dagen geretourneerd worden.
Bestellingen: paradox@planet.nl
Orders by letter or by e-mail. Please write your postal adress.
Payment:
bank transfer, credit cards via Paypal: www.paypal.com
Information/orders: paradox@planet.nl
1. Alberdingk Thijm,
Catherina. Lief en leed voor jonge harten. Zutphen: Thieme, 1899. VIII, 276 p.
Linnen. Band smoezelig, sleets. Schutbladen gevlekt aan randen. (9523)
€10.00
2. Alberdingk Thijm, J.A.
Drie gedichten.
€10.00
3. Alberdingk Thijm, J.A.
Een keuze uit zijn werk. Zutphen: Thieme, z.j.. 237 p. Pbck. KLP192 (10106)
€10.00
4. Alberts, A. e.a. Er is
niets poëtischer dan de waarheid. Schrijvers over Multatuli.
€5.00
5. Anbeek, T & J.J.
Kloek. Literatuur in verandering. Voorbeelden van de vernieuwing in het proza
tussen 1879 en 1887. Den Haag: Nijhoff, 1981. 1e dr. 150 p. Pbck.
(1371)
€7.50
6. Angermann, Gertrud.
Stammbücher und Poesiealben als Spiegel ihrer Zeit. Nach Quellen des 18.-20.
Jahrhunderts aus Minden-Ravensberg. Münster: Aschendorff, 1971. XVI, 530 (16)
€60.00
7.
€15.00
8. Arnold, Matthew. Poems.
€35.00
9. Asselbergs, W.J.M.A.
Tussen vosmaer en tollens.
€4.50
10. Bakhuizen van den
Brink, R.C. Van Hollandsche Potaard. Studiën en fragmenten.
€9.00
11. Bastet, F.L. (ed.).
Brieven van Louis Couperus aan zijn uitgever. Den Haag:
€22.50
12. Bastet, Frédéric. Met
Carel Vosmaer op reis.
€12.50
13. Beaufort, C.M. de. De
historische romans en novellen van H.J. Schimmel. Utrecht: RU, 1943. 1e dr.
VIII, 151 p. Ingenaaid. Proefschrift (5464)
€25.00
14. Beers, Jan van.
Gedichten. Gent, Amsterdam, Antwerpen: Rogghé, Van Kesteren, Beerts, 1883. IV,
316, 321 p. 2 dln. in 2 bnd. Linnen.
(5915)
€20.00
15. Beets, Maria E.
Harptonen. Nijmegen: Ten Hoet, 1892. 1e dr. VIII, 180 p. Linnen. Rug beschadigd. (3137)
€15.00
16. Beets, Nicolaas.
Gedichten/ 'Nog eens Winterloof' en 'Dennennaalden'. Leiden: Sijthoff, z.j..
7e/3e dr. XII, 276, XVI, 327, XXV, 416, XXXII, 280, XIX, 248 p. 5 delen in 5
banden. Linnen. (5677)
€15.00
17. Beets, Nicolaas.
Gesprek met Vondel. Naar aanleiding van 't hem toegedacht standbeeld. Haarlem:
Bohn, 1861. 46 p. Papieren omslag, rug beschadigd. (6525)
€12.50
18. Beets, Nicolaas. Kuser.
Zwolle: Tjeenk Willink, 1966. 99 p. Pbck. M.H. Schenkevled (ed.) Klassieken 35
(1347)
€6.75
19. Beets, Nicolaas.
Sparsa. Verzameling van verstrooide opstellen en kleine geschriften. Amsterdam:
Kirberger, 1882. 1e dr. VIII, 521 p. Linnen, scharnier zwak. (8805)
€15.00
20. Beks, Maarten & Tom
Gitsels. Een eeuwige zondag. Wandelingen door het land van Nicolaas Beets ter
gelegenheid van de 150-ste verjaardag van de Camera Obscura. Maastricht: St.
Manutius, 1989. 1e dr. VIII, 107 p. 4to.
(5458)
€22.50
21. Bennink, W. Alberdingk
Thijm. Kunst en karakter. Utrecht: Dekker & Van de Vegt, 1952. 1e dr. 211
p. Papier. Proefschrift (2268)
€15.00
22. Berghahn, Klaus L.
& Beate Pinkerneil. Am Beispiel Wilhelm Meister. Einführung in die
Wissenschaftgeschichte der Germanistik. Königstein: Athenäum Verlag, 1980. 1.
Aufl. 175, 263 S. Brosch. 2 Bnd. (4338)
€12.50
23. Bessou, Justin. D'al
Brès à la Toumbo. Du berceau à la tombe. Traduction d'Yvonne Laurens, 1990.
XXII, 305 p. Broché (7969)
€15.00
24. Bettex, Albert.
Spiegelungen der Schweiz in der deutschen Literatur, 1870-1950. Zürich:
Niehaus, 1954. 1. Aufl. 223 p. Lwd.
(897)
€20.00
25. Bilderdijk, W. De muis
en kikvorschkrijg. Homerus nagezongen. (Leiden): 1821. 1e dr. (IV), 78 p.
Karton, slijtplekjes. (10392)
€20.00
26. Bilderdijk,W.
Mengelingen. Amsterdam: Allart, 1804. 1e dr. Gegraveerde titelp. XVI, 158,
(II), gegraveerde titelp.,174, (II) gegraveerde titelp., 176 p. 3 delen in 3 banden. Halflinnen. Van 2
delen zijn de rugschilden weg. Band slijtplekken. (4830)
€30.00
27. Bilderdijk, W. Mijn
verlustiging. Zutphen: Thieme, 1975. 130p. Pbckj. M.A. Schenkeveld -van der
Dussen (ed.) KLP 208 (10899)
€7.50
28. Bilderdijk, W. Odilde.
Den Haag: Immerzeel, 1808. 1e dr. (II), III, 140 p. Halflinnen met rugschild.
Beschadiging rug. (4828)
€15.00
29. Bilderdijk, W.
Sprokkelingen. Rotterdam: Immerzeel, 1821. 1e dr. VI, 192 p. Karton,
slijtplekken. (1345)
€30.00
30. Bilderdijk, W. Van het
letterschrift. Rotterdam: Immerzeel, 1820. XII, 208 p. Halflinnen (niet
origineel). 1 litho (lettervoorbeelden). Zonder titelpagina. Enige vochtschade
in de marge. Overigens goed. (7544)
€30.00
31. Bilderdijk, Willem. De
Leydsche weezen aan de burgerij. Leiden: C. van Hoogeveen, 1781. 1e dr. 14 p.
Karton, zonder opdruk. (10904)
€20.00
32. Bilderdijk, Willem. De
ondergang der eerste wareld. Zwolle: Tjeenk Willink, 1959. 305 p. Pbck. Enige
aantekeningen met potlood. J. Bosch (ed.). Zwolse Drukken en Herdrukken 36
(7320)
€5.00
33. Bilderdijk, Willem. De ondergang
der eerste wareld. Zwolle: Tjeenk Willink, 1959. 305 p. Pbck. J. Bosch (ed.).
Zwolse Drukken en Herdrukken 36 (10102)
€7.50
34. Bilderdijk, Willem. De
voet in 't graf. Jongste gedichten. Rotterdam: A.F.H. Smit, 1827. VIII, 204 p.
Halflinnen. (10642)
€20.00
35. Bilderdijk, Willem.
Epos op de vijf bestaande zangen van den ondergang der eerste wareld.
Leeuwarden: Suringar, 1847. 3e dr. VIII, 535 p. Halfleer. Portretgravure + 1
uitslaande plaat. Schutblad slordig gerepareerd. Rug opnieuw opgeplakt.
Uitgegeven door Isaac da Costa (4588)
€25.00
36. Bilderdijk, Willem.
Hanenpoot. Prentenboek voor zijn zoontje Julius Willem. Culemborg: Tjeenk
Willink, 1977. 48 p. Pbck. Bezorgd door J. Bosch (7060)
€4.50
37. Bilderdijk, Willem. Het
Buitenleven, in vier zangen. (Gevolgd naar l’Homme des champs, ou les
Géorgiques françoises, van den abbé Delille.). Amsterdam: Johannes Allart,
1803. 1e dr. XIV, 156, 72 p. 4 gravures + 4 gegraverde vignetten door Reinier
Vinkeles, Halfleer. Laatste pp. in de marge een spijketgaatje. (10751)
€40.00
38. Bilderdijk, Willem.
Ridder Sox of de trouwlustige totebel, gevolgd door Koekeloer of de verschalkte
vleier. Twee luchtige luimen van Geoffrey Chaucer opgediept uit de prullenkraam
van WB. Amsterdam: WB, 1956. 66 p. Pbck.
(7061)
€2.50
39. Bogaers, A. Gedichten.
Haarlem: Kruseman, 1859. IV, 244 p. Linnen. Titelgravure van Rochusen.
Bovenzijde + onderzijde rug slijtplekjes.
(5956)
€20.00
40. Boissevain, Charles.
Zonnige uren. Haarlem: Tjeenk Willink, 1904. 1e dr. VIII, 297 p. Linnen. (1501)
€15.00
41. Bolland, G.J.P.L. Bij
Goethe's Faust. Aantekeningen bij een faustcollege (leergang 1918-1919).
Leiden: Adriani, 1922. 1e dr. VIII, 399 p. Linnen (gevlekt) Uitgewerkt door
P.C.E. Meerum Terwogt (3746)
€15.00
42. Boogman, J.C. e.a.
(red.). A.C.W. Staring. Dichter en landman - Regionalist en nationalist.
Zutphen: Walburg Pers, 1990. 1e dr. 255 p. Linnen met s.o. (7659)
€17.50
43. Borger, E.A.
Dichterlijke nalatenschap. Leiden & Utrecht: Luchtmans en Van Paddenburh,
1836. 1e dr. XII, 142 p. Karton, sleets. Binnenwerk vochtvlekken. (7385)
€25.00
44. Bosboom-Toussaint,
A.L.G. Mejonkvrouwe de Mauléon. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1982. VI, 208 p. Pbck.
W. Uytelinde-Maris (ed.). Naar de door de auteur herziene druk van 1886 (8616)
€10.00
45. Bosscha, J., Jacob van
Lennep & Amorie van der Hoeven. A-Saga. E-Legende. O-Sprook. Amsterdam: Van
Kampen, z.j. . 2e dr. 44 p. Karton. Kleien beschadiging bovenzijde rug. (11309)
€7.50
46. Bovet, Félix. De Graaf
van Zinzendorf. Amsterdam: H. Höveker, 1863. XII, VI, 250, VI, 259 p.
Halflinnen. 2 delen in 2 banden. Vertaald door M.W.D. Middelhoven (9545)
€25.00
47. Broeckaert, Karel.
Jellen en Mietje. Naer de nagelatene veranderingen en verbeteringen van den
schrijver. Antwerpen: De Sikkel, 1932. 112 p. Pbck. 520 gen. ex. (6662)
€17.50
48. Broek, L. van den.
Vaderlandsche gedichten. Rotterdam: L. Vermeer, 1931. 1e dr. IV, (2), 44 p.
Karton. Rug beschadigd. Stempel op titelpagina. Enigszins los in band. (8519)
€17.50
49. Brom, Gerard.
Alberdingk Thijm. Utrecht: Spectrum, 1956. 272 p. Linnen met s.o. (11275)
€10.00
50. Brom, Gerard. De
herziening van de Max Havelaar. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1950. 19 p.
Geniet. Mededelingen KNAW, NR deel 13-6 (10766)
€4.50
51. Brummel, L. (ed.). De
studietijd van R.C. Bakhuizen van den Brink door brieven toegelicht. Den Haag:
Letterkundig Museum, 1969. 1e dr. 247 p. Pbck. Achter het boek VII (2481)
€12.50
52. Busken Huet, Cd.
Lidewyde. Den Haag: Nijhoff, 1981. XIV, 386 p. Pbck. M.H. Schenkeveld e.a.
(ed.) (6350)
€12.50
53. Busken Huet, Cd.
Litterarischen fantasien en kritieken. Haarlem: Tjeenk Willink, 1868-1888. 25
vols. + register (M. Horn). Halfleer. Van 2 delen zijn de ruggen
beschadigd. (1495)
€45.00
54. Bussink, Gerrit et al
(ed.). Het leven en de gevoelens van den Ouden Heer Smits of Mark Prager Lindo
(1819-1877). Hilversum: KRO, 1977. 1e dr. 62 p. Pbck. (1454)
€6.75
55. Byvanck, W.G.C. - J.J.
Oversteegen (ed.). Keur uit het ongebundelde werk. Zwolle: Tjeenk Willink,
1956. 247 p. Pbck. Zwolse Drukken 16 (7578)
€7.50
56. Carlyle, Thomas. On
heroes, hero-worship and the heroic in history. London: Harrap, n.d.. X, 304 p.
Cloth. (4576)
€12.50
57. Carlyle, Thomas.
Reminiscences. London: Dent, 1932. XIII, 392 p. Cloth. C.E. Norton (ed.) (6812)
€10.00
58. Chantepie de la
Saussaye, P.D. Het leven van Nicolaas Beets met een volledige lijst zijner
geschriften. Haarlem: Bohn, 1906. 2e herz.dr. X, 336 p. Linnen. (8522)
€15.00
59. Cogny, Pierre (ed.).
Mélanges Pierre Lambert. Consacrés à Huysmans. Paris: Nizet, 1975. E.O. 334 p.
Broché (4369)
€15.00
60. Cohen, E. Mr. M.C. van
Hall als Letterkundige. Maassluis: Govers, 1928. 1e dr. VIII, 176 p. Pbck.
Omslag beschadigd. Proefschrift (4587)
€25.00
61. Colmjon, Gerben. De
Nederlandse letteren in de 19de eeuw. Amsterdam: WB, 1953. 1e dr. 433 p.
Linnen. (6353)
€17.50
62. Colmjon, Gerben. De
oorsprongen van de renaissance der litteratuur in Nederland in het laatste
kwart der negentiende eeuw. Arnhem: Van Loghum, 1947. 336 p. Linnen. (10291)
€10.00
63. Colmjon, Gerben. R.C.
Bakhuizen van den Brink. Een markante persoonlijkheid. Rijswijk: Leidsche
Uitgeversmaatschappij, 1950. 1e dr. 241 p. Linnen. (2232)
€7.50
64. Conscience, Hendrik. De
twee vrienden/ Rikke-tikke-tak. Brussel: Office de Publicité, z.j. . 179 p.
Papieren omslag. (6258)
€10.00
65. Costa, I. da. Kompleete
dichtwerken. Haarlem: Kruseman, 1861-63. X, 520, VII, 487, X, 592 p. 3 vols.
Halfleer, vergulde rug. Slijtplekken.
(1510)
€35.00
66. Costa, I. da. Vijf en
twintig jaren. Zutphen: Thieme, z.j.. 96 p. Pbck. W.J.C. Buitendijk (ed.). KLP
140 (10898)
€7.50
67. Coster, Ch. de. Braf,
de profeet. Een verhaal van ontrouw en minne en andere Brabants vertelsels.
Amsterdam: Meulenhoff, 1919. 174 p. Karton. Bewerkt door Joh. de Maegt (4362)
€15.00
68. Cremer, J.J. Distels in
het weiland. Over-Betuwsche vertellingen. Den Haag: Kruseman, 1980. Reprint.
XLIV, (IV), 242 p. Hard Cover. 4to. Ingeleid door H.J. Eijssens. Fotografische
herdruk van ed. 1865 (2722)
€10.00
69. Culot, Jean-Marie.
Bibliographie de Émile Verhaeren. Bruxelles: Palais des Académies, 1954. 1ière
éd. 157 P. Broché Préface de Henri Liebrecht (3999)
€25.00
70. Daum, P. A. Uit de
suiker in de tabak. NP: Thomas & Eras, 197. 5e dr. 344 p. Linnen met s.o.
(verkleurd) (11369)
€12.50
71. Degroote, G. Wat een
schrijver lijden kan. Nieuw licht op Hendrik Conscience. Amsterdam: WB, z.j..
1e dr. 125 p. Karton. (6244)
€7.50
72. Deprez, Ada. De jonge
Snellaert (1809-1838). Gent: Seminarie voor Nederlandse literatuurstudie, 1970.
154 p. Pbck. (11273)
€12.50
73. Deprez, Ada & Lut
Troch. Studentenalmanak 't Zal wel gaan 185401899 gevolgd door Noord en Zuid
1856-1858. Gent: 't Pand, 1983. 146 p. Pbck. Bibliografie van de Vlaamse
tijdschriften in de negentiende eeuw (6806)
€7.50
74. Deyssel, L. van.
Multatuli. Multatuli en Mr.J.van Lennep / Multatuli en de vrouwen. Rotterdam:
Brusse, 1922. 2e herz.dr. 258, XXI (= bibliografie Alberdingk Thijm door B.J.
Stokvis) p. Linnen (verkleurd) (11115)
€17.50
75. Deyssel, Lodewijk van.
Nieuw Holland. Amsterdam: Aarts, 1979. 56 p. Pbck. Nawoord van Harry Prick
(10590)
€10.00
76. Dickens, Charles. La
batalo de l'vivo. London/Paris: Stead's/Hachette, (1910). Second edition. 88 p.
Pbck. Minor defects. Trad.: L.L. Zamenhof (6842)
€25.00
77. Diez, Catharina.
Theodorus Mintrop. Amsterdam: Het Evangelisch Verbond, 1877. VI, 80 p. Linnen.
1 litho. (7703)
€12.50
78. Drop, W.
Verschijningsvormen van de Nederlandse historische roman in de negentiende
eeuw. Assen: Van Gorcum, 1958. 1e dr. X, 344 p. Pbck. Proefschrift (10588)
€15.00
79. Drost, Aarnout.
Schetsen en verhalen. Het altaarstuk, De Augustusdagen, Meerhuijzen, De
Kaninefaat. Zwolle: Tjeenk Willink, 1953. VII, 311 p. Pbck. G. Kamphuis (ed.)
(6154)
€5.00
80. Duyfhuizen, Geertruida
M.J. E.J. Potgieter's Florence. Ingeleid en toegelicht. Santpoort: Mees, 1942.
1e dr. 350 p. Pbck. Proefschrift (6146)
€20.00
81. Dyserinck, J. Het
studentenleven in de literatuur. De medewerkers van Klikspaan. Amsterdam:
Meulenhoff, 1908. 1e dr. X, 135 p. Ingenaaid. Omslag smoezelig. (5192)
€5.00
82. Dyserinck, Joh.
Herineringen aan Nicolaas Beets in woord en beeld. Utrecht: Honig, 1904. X, 224
p. Pbck (omslag ietwat smoezelig) (8521)
€17.50
83. Eeghen, Isabella H. van.
Brieven van het Deutzenhofje. Madame den Nerha en Mirabeau. Haarlem: Tj.
Willink, 1967. 1e dr. 132 p. Linnen.
(1383)
€5.00
84. Eeten, Peter van.
Dichterlijk Labyrinth. Opstellen Over Het Werk Van Willem Kloos. Amsterdam:
Polak & Van Gennep, 1963. 120 p. Pbck.
(10645)
€7.50
85. Elslander, A. van.
August vermeylen en het tijdschrift "van nu en straks" Amsterdam:
Noord-Hollandsche, 1981. 1e dr. 57 p. Geniet.
(5611)
€4.50
86. Emants, Marcellus. Op
reis door Zweden. Schetsen. Haarlem: De Graaff, (1877). 2e herz. dr. 288 p.
Linnen. Rug verkleurd. Voorplat klein slijtplekje. Binnenwerk
roestvlekkig. (4736)
€50.00
87. Endt, Enno
(samenstelling). Herman Gorter documentatie over de jaren 1864 tot en met 1897.
Amsterdam: Polak & Van Gennep, 1964. 448 p. Linnen met s.o. (10553)
€15.00
88. Fokke Simonsz, A.
Nieuwjaarswenschen van Thomasvaer op de bruiloft van Kloris en Roosje in de
Amsterdamschen schouwburg uitgesproken van den eersten januarij 1802 tot den
eersten januarij 1809. Amsterdam: J.C. van Kesteren, 1829. 3e dr. VI, 88 p.
Karton, gevlekt. Rug zwak. Franse titelpagina beschadigd. (10386)
€35.00
89. Geel, Jacob.
Mengelwerk. Zutphen: Thieme, 1972. 139 p. Pbck. KLP 199. J. de Rooij (ed.)
(7338)
€8.50
90. Genestet, P.A. de. De
dichtwerken. Amsterdam: Cohen, (ca. 1890). 12e dr. LXIII, 422 p. Linnen. C.P.
Tiele: 'Levensschets' (1515)
€7.50
91. Genestet, P.A. de. De
dichtwerken. Amsterdam: Cohen, 1881. 6e dr. 226, 188, VI p. Linnen. C.P. Tiele:
'Levensschets' (9559)
€7.50
92. Genestet, P.A. de.
Nagelaten brieven, 1829-1861. Delft: Elmar, 1976. 1e dr. XXX, 249 p. Linnen.
C.M. Verkroost (ed.) (1516)
€12.50
93. Gezelle, Guido /
Catharian van Rennes (muiziek). Kleengedichtjes. Utrecht: Wagenaar, z.j.. 34 p.
Geniet. Omslag gevlekt. (8431)
€6.50
94. Goethe, J.W. von. Rede
zum Schäkespears Tag. Wiedergabe der Handschrift. Weimar: Goethe-Gesellschaft,
1938. (VIII), 19 S. Karton. Mir einem Geleitwort von Ernst Beutler (4210)
€20.00
95. Goethe, J.W. von.
Ur-Xenien. Nach der Handschrift des Goethe- und Schiller-Archivs in
Faksimile-Nachbildung herausgegeben. Weimar: Verlag der Goethe-Gesellschaft,
1934. IV, 11, VIII S. Karton (fleckig), 4to.
(4511)
€20.00
96. Goethe, J.W. von.
Werke. Festausgabe zum hundertjärigen Bestehen des bibliographischen Instituts
Gotha. Leipzig: 1926. Lwd. 18 vols. Viele Abbildungen, Faksilmiles.
Einigermaßen abgenutzt. R. Betsch (Hrsg.) (1351)
€50.00
97. Goeverneur, J.J.A. De
Dichtwerken. Leiden: Sijthoff, z.j. (ca. 1900). VI, 256, VIII, 256 p. 1 litho.
Linnen. 2 delen in 1 band. Vlekjes op band.
(5945)
€35.00
98. Gorter, Herman. Twintig
gedichten in handschrift. Amsterdam: Meulenhoff, 1966. 1e dr. 80 p. Papieren
omslag. Ingeleid en verzorgd door Garmt Stuiveling (4982)
€15.00
99. Gregoire, Henri. An
enquiry concerning the intellectual and moral faculties and literature of
negroes. Followed with an account of the life and works of fifteen negroes and
mulattoes distinguished in science, literature and the arts. Maryland: McGrath,
1967. Reprint. VIII, 253 p. Cloth. Corners bumped. Translated by D.B. Warden. A
reprint of the edition printed by Thomas Kirk, 1810 (2175)
€22.50
100. Grimm, (Brüder).
Jorinde und Joringel. Ein Märchen. München: Rudolf Schneider, 1973. 20 S.
Brosch. Mit 4 Holzstiche von Ernst Dombrowski.
(8896)
€15.00
101. Grimm, Herman.
Fünfzehn Essays. Berlin: Dümmler, 1874. 2. Aufl. VIII, 448 p. Hlwd. Rücken
besch. (2943)
€30.00
102. Grimm, (Jacob +
Wilhelm). Die deutschen Sagen. I: Ortsagen, II: Geschichtliche Sagen. Berlin:
Bong & Co, o.J.. XXXIV, 305, 270 S. Lwd. 2 Tln in 1 Bnd. (10782)
€20.00
103. Gun, W.H. van der. La
courtisane romantique et son rôle dans la Comédie Humaine de Balzac. Assen: Van
Gorcum, 1963. 1e éd. X, 129 p. Broché
(4157)
€15.00
104. Haar, Bernard ter. De
St. Paulus rots. Zwolle: Tjeenk Willink, 1969. 141 p. Pbck. J.H.J. Willems
(ed.) (7454)
€7.50
105. Haar, Bernard ter.
Gedichten. Leiden: Sijthoff, z.d.. VI, 339, X, 393 p. Linnen. (1514)
€10.00
106. Halbertsma, Eeltsje.
Poezij en proaza fan Eeltsje Halbertsma. Blomlezing ut syn wurk. Zwolle: Tjeenk
Willink, 1958. 214 p. Pbck. J.H. Brouwer (ed.). Zwolse Drukken en Herdrukken 34
(10099)
€10.00
107. Harderwyk, Isak van.
Verslag van een handschrift, bevattende Jacob van Maerlants Nederduitsche
prozaische bijbelvertalingen. Met aanteekeningen en bijlagen. Den Haag:
Immerzeel, 1831. 1e dr. IV, 74 p. Karton.
(2122)
€30.00
108. Hayden, John O. (ed.).
Romantic bards and British reviewers. A selected edition of contemporary
reviews of the works of Wordsworth, Coleridge, Byron, Keats and Shelley.
London: Routledge, 1971. XX, 433 p. Cloth with d.j. (4001)
€20.00
109. Heine, Henri / Salom
Alejhem. La Rabeno de Baharah / La gimnazio. Paris: Esperantista Centra, 1924.
70 p. Pbck. Trad. L.L. Zamenhof (6850)
€17.50
110. Helmers, J.F. De
Hollandsche Natie. In zes zangen. Den Haag: Johannes Allart, 1812. 1e dr.
XVIII, 192 p. Karton. Boekblok gebroken.
(2171)
€20.00
111. Helmers, J.F. De
Hollandsche Natie. In zes zangen. Den Haag: Johannes Allart, 1812. 1e dr.
XVIII, 192 p. Karton. Scharnieren door.
(8493)
€20.00
112. Hendriks, A. Willem
Hofdijk. De minstreel van Kennermerland. Amsterdam: Paris, 1928. 1e dr. XVI,
299 p. Papier. (2440)
€20.00
113. Heyting, August.
Bilderdijks plaats in de Nederlandse en in de wereldliteratuur. Drie
beschouwingen en een open brief. Den Haag: Luctor et Emergo, 1932. 120 p.
Halflinnen. Band verkleurd. (11272)
€10.00
114. Hildebrand. Camera
Obscura. Haarlem: Bohn, 1939. 40e dr. XVI, 462 p. 4to. Linnen. Geïllustreerd
door Jo Spier (1924)
€15.00
115. Hildebrand. Camera
Obscura. Haarlem: Bohn, 1952. 51e dr. XV, 460 p. Linnen. Geïllustreerd door Jo
Spier (8037)
€4.50
116. Hildebrand. Camera
Obscura. Haarlem: Bohn, 1940. 41e dr. XVI, 475 p. 4to. Linnen. Geïllustreerd
door Jo Spier (8972)
€17.50
117. Hindus, Milton (ed.).
Walt Whitman. The cirtical heritage. London: Routledge, 1971. First edition.
XII, 292 p. Cloth with d.j. (4460)
€15.00
118. Hirdt, Willi. Studien
zur Metaphorik Lamartines. Die Bedeutung der Innen/Aussen-Vorstellung. München:
Fink, 1967. 1. Aufl. 170 p. Lwd. (4376)
€15.00
119. Hirsch, Martin.
Anselme Mathieu. Ein Beitrag zur Charakteristik des ältesten Felibrige. Halle:
Niemeyer, 1939. 1. Aufl. VIII, 190 S. Brosch.
(4270)
€20.00
120. Hofdijk, W.J. (Bijeen
gebracht door). Uit velerlei gaarden. Amsterdam: Holkema, z.j. (ca. 1880).
VIII, 180 p. Linnen (slijtplekjes). Met 10 staalgravures (licht
roestvlekkig) (8511)
€20.00
121. Holk, A.G.F. Zinsbouw
buiten de zin. Structuuranalyse van enige motieven in poëzie en persoon van de
Russische dichter Nekrasov. Den Haag: Mouton, 1968. 1e dr. 29 p. Paper. (1636)
€2.50
122. Hoogstraten, P.F.Th.
van. Da Costa. Eene studie. Breda: Eduard van Wees, 1875. 150 p.
Halflinnen. (11277)
€12.50
123. Hunningher, B. Een
eeuw Nederlands toneel. Amsterdam: Querido, 1949. 1e dr. 232 p. 167 ill.
Halflinnen. (906)
€15.00
124. Hunningher, B. Het
dramatisch werk van Schimmel in verband met het Amsterdamsche toneelleven in de
19e eeuw. Amsterdam: Paris, 1931. VIII, 174 p. Ingenaaid. (5463)
€10.00
125. Huygens, G.W. Hendrik
Tollens. De dichter van de burgerij. Rotterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1972. 1e
dr. 305 p. Linnen met s.o. (7380)
€17.50
126. Jonathan (=J.P.
Hasebroek). Waarheid en dromen. Amsterdam: Cohen, z.j. (ca. 1900). 10e dr. VI,
349 p. Linnen. vlekje op omslag. (8074)
€10.00
127. Jonathan (=J.P. Hasebroek).
Waarheid en dromen. Amsterdam: Cohen, z.j. (ca. 1910). 12e dr. VIII, 423 p.
Halfleer. Hoek uit inhoudsopgave. (8076)
€7.50
128. Jonathan (=J.P.
Hasebroek). Waarheid en dromen. Leiden: Brill, ca. 1900. 11e dr. XII, 423 p.
Linnen. (8279)
€10.00
129. Kamerbeek, J.C. Het
griekse erfdeel in het werk van Thomas Hardy. Amsterdam: Noord-Hollandsche,
1980. 1e dr. 76 p. Geniet. (5612)
€4.50
130. Karátson, André. Edgar
Allan Poe. et le groupe des écrivains du "Nyugat" en Hongrie. Paris: PUF,
1971. E.O. 186 p. Broché (733)
€15.00
131. Kate, J.J.L. De hel
van Dante Alighieri. In de dichtmaat van 't oorspronkelijke vertaald. Leiden:
Sijthoff, ca. 1890. 283 p. Linnen. 50-cents-editie (3281)
€12.50
132. Kate, J.J.L. ten.
Bijbel-Poëzy. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 282 p. Linnen. 50-cents-editie
(5773)
€12.50
133. Kate, J.J.L. ten. De
Nieuwe Kerk van Amsterdam. Amsterdam: Centen, 1889. 2e dr. 228 p. Linnen. (1519)
€15.00
134. Kate, J.J.L. ten. De
Nieuwe Kerk van Amsterdam. Amsterdam: Centen, 1885. 1e dr. 232 p. Linnen. Met
een ets van P.J. Arendzen. (6229)
€25.00
135. Kate, J.J.L. ten.
Dramatische Poëzy. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 300 p. Linnen.
50-cents-editie (5774)
€12.50
136. Kate, J.J.L. ten.
Gewijde Poëzy. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 300 p. Linnen. 50-cents-editie
(5775)
€12.50
137. Kate, J.J.L. ten.
Lyrische poëzy. De Planeeten - De Jobeïde. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. VI, 288
p. Linnen. 50-cents-editie (5768)
€2.50
138. Kate, J.J.L. ten.
Mengel-Poëzy. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 288 p. Linnen. 50-cents-editie
(5772)
€12.50
139. Kate, J.J.L. ten.
Milton's Verloren Paradijs. Heldendicht in twaalf zangen. Leiden: Sijthoff, ca.
1890. XXII, 272 p. Linnen. 50-cents-editie (5767)
€12.50
140. Kate, J.J.L. ten. Uit
den vreemde. Vertaalde poëzy. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 252 p. Linnen.
Penkrassen (rug + laatste pp.) 50-cents-editie (5769)
€10.00
141. Kate, J.J.L. ten.
Verhalen en vertellingen. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. VIII, 315 p. Linnen. Met
portret. 50-cents-editie (5776)
€12.50
142. Kate, J.J.L. ten. Voor
hart, huis en leven. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 302 p. Linnen.
50-cents-editie (5771)
€12.50
143. Kate, J.J.L. ten.
Zangen des tijds. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 280 p. Linnen.
50-cents-editie (5770)
€12.50
144. Kate, J.J.L. ten
(verzameld door). Wij zullen elkander wederzien. Woorden der levens bij den
dood onzer dierbaren. Amsterdam: Centen, 1887. 5e dr. X, 150 p. Linnen.
Gedeelte uit schutblad geknipt. (6907)
€12.50
145. Klijn, Hendrik Harmen.
Montigni. Treurspel. Amsterdam: Johannes van der Hey, 1821. 1e dr. X, 131 p.
Karton, opdruk vaag, hoeken gedeukt. (Menging van historie en fantasie.
Verantwoording in Voorrede.) (5901)
€75.00
146. Klikspaan (=J.
Kneppelhout). Studenten-typen. Leiden: Sijthoff, z.j. ( ca. 1890). 8e dr. VI,
288 p. Blauw linnen, met goudstempeling. Net exemplaar. Ilustraties Johan
Braakensiek. (9941)
€15.00
147. Klikspaan (=J.
Kneppelhout). Studenten-typen 1839-1841. Den Haag: Van Hoeve, z.j.. 154 p.
Pbck. Bewerkt door Johan van Nieuwenhuizen (7705)
€5.00
148. Kneppelhout, J. Een
beroemde knaap. Ter herinnering aan Jan de Graan. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1981.
VI, 183 p. Pbck. Bezorgd door Marijke Stapert-Eggen (6337)
€5.00
149. Koetsveld, C.E. van.
Fantasie en waarheid. Nieuwe schetsen en novellen. Schoonhoven: S.E. van
Nooten, 1863. 1e dr. VIII, 318, 344 p. Halflinnen. 2 delen in 1 band. 2
titelgravures (J.W. Kaiser). Stempels op titelpp. (5702)
€45.00
150. Koetsveld, C.E. van.
Schetsen uit de pastorij te Mastland. Ernst en luim uit het leven van den
Nederlandsche Dorpsleeraar. Schoonhoven: Nooten, 1891. 9e dr. VIII, 312 p.
Linnen. (7083)
€10.00
151. Koopmans, J.
Letterkundige studien over de negentiende eeuw. Amsterdam: Holland, 1931. 1e
dr. IV, 352 p. Halflinnen. Verzameld door J.H. van den Bosch en C.G.N. de Vooys
(3062)
€15.00
152. Korteweg, Anton &
Wilt Idema (samenst. en inl.). Vinger Gods, wat zijt gij groot. Een bloemlezing
uit het werk van de dominee-dichters Nicolaas Beets, J.P. Hasebroek, Bernard
ter Haar, J.J.L. ten Kate & Eliza Laurillard. Amsterdam: Arbeiderspers,
1978. 1e dr. 328 p. Pbck. (3237)
€7.50
153. Lamb, Charles.
Selected Essays, Letters, Poems. London: Collins, 1953. 480 p. Cloth. Ed. by J.
Lewis May. (3549)
€15.00
154. Lapidoth-Swarth,
Hélène. Gedichten. Blanke duiven - Diepe wateren - Schaduw-tuinen (Nieuwe
gedichten). Amsterdam: Van Kampen, z.j.. 314 p. Linnen. Achterplat slijtplek
aan rand. (5675)
€20.00
155. Laurillard, E. Schotse
Ruiten. Schetsen en dichten. Amsterdam: Centen, n.d.. 1e dr. VIII, 292 p.
Linnen. (1523)
€15.00
156. Leclaire, Lucien. Le
roman régionaliste dans les iles Britanniques 1800-1950. Paris: 'Les Belles
Lettres', 1954. First edition. 300 p. Pbck.
(770)
€35.00
157. Leiste, Hans-Walter.
Gogol und Molière. Nürnberg: Hans Carl, 1958. First edition. 62 p. Paper. (3106)
€10.00
158. Lennep, David Jacob
van. Verhandeling en Hollandsche duinzang. Zwolle: Tjeenk Willink, 1966. 78 p.
Pbck. G. Stuiveling (7457)
€6.50
159. Lennep, J. van. De
pleegzoon. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. IV, 262, IV, 256 p. Linnen
(goudstempeling, Grolierimitatie). Illustraties buiten de tekst van Ch.
Rochussen. Losse pp. 2 banden. Ruggen verkleurd, kleine slijtplekken. (6223)
€10.00
160. Lennep, J. van. Onze
voorouders. Leiden: Sijthoff, ca. 1890. V, 338, IV, 319, IV, 319, IV, 278 p.
IV, 318 p. Linnen (goudstempeling, Grolierimitatie). Illustraties buiten de
tekst van CH. Rochusseb en W. de Famar Testas. 1 plaat los. 5 banden. Ruggen
verkleurd, kleine slijtplekken. Enige pp. los. Enige potloodstreepjes in de
tekst. (6226)
€12.50
161. Lennep, J. van.
Poëtische werken. 's-Gravenhage, etc.: Nijhoff, etc., 1872. 384, 492 p. 2 delen
in 2 banden. 4to Halfleer, hoeken gedeukt. Enige pp. los. Laatste p. (Inhoud)
gescheurd. (6173)
€20.00
162. Lichtenberg.
Gedachten. Den Haag: Boucher, 1960. 2e dr. 30 p. Karton. (9624)
€6.50
163. Loon, J. van & M.
de Boer. It Lieteboek. Frysce sang mei pianolieding. Hearrengean: Hingst &
Hepkema, 1876. 1e dr. VIII, 136 p. Oblong, 4to. Halflinnen. Karton. Binnenwerk
los. Sleets. (911)
€35.00
164. Loots, Cornelis.
Gedichten. Amsterdam: Johannes van der Hey, 1816. 1e dr. XX, 194, VIII, 208,
VIII, 182, IV, 238 p. 4 cols. Karton, slijtplekken. Binnenwerk goed. 4
identieke titelgravures. In de inhoudsopgaves zijn met potlood jaartallen
achter titels geschreven (7386)
€125.00
165. Luyt, A.J. Klikspaans
Studentenschetsen. Bijdrage tot de kennis van Kneppelhout als mensch en
schrijver. Leiden: Sijthoff, z.j. (1910). VI, 155 p. Ingenaaid, rug licht beschadigd. (5454)
€20.00
166. Mathijsen, Marita
(toelichting). Waarde Van Lennep. Brieven van De Schoolmeester. Amsterdam:
Querido, 1977. 175 p. Pbck. (9644)
€5.00
167. Matthey, Walther. Die
historischen Erzählungen des Carl Franz van der Velde (1779-1824). Stuttgart:
Kohlhammer, 1928. 1. Aufl. VI, 147 S. Brosch.
(4265)
€20.00
168. Meijer, Hendrik
Arnold. De boekanier. Zwolle: Tjeenk Willink, 1964. 130 p. Pbck. W. Drop (ed.)
(7459)
€7.50
169. Merian-Genast, Ernst.
H.F. Amiel im Spiegel der europäischen Kritik 1881-1931. Marburg: Elwert, 1931.
1. Aufl. VIII, 166 S. Brosch. (4491)
€12.50
170. Meyers, Conrad
Ferdinand. Gedichte. Wege ihrer Vollendung. Tübingen: Niemeyer, 1962. VI, 199
S. Brosch. Heraus. Heinrich Henel (3525)
€10.00
171. Meyers, Jeffrey.
Disease and the novel, 1880-1960. London: St. Martin, 1985. First edition. 143
p. Pbck. (2484)
€10.00
172. Moore, Thomas. The
letters of Thomas Moore 1793-1847. Oxford: Clarendon, 1964. XXXII, XXV, 989 p.
2 vols. Cloth with d.j. (3915)
€85.00
173. Mulertt, Werner.
Azorin (José Martínez Ruiz). Zur Kenntnis spanischen Schrifttums um die
Jahrhundertwende. Halle: Niemeyer, 1926. 1. Aufl. 231 S. Brosch. (4263)
€10.00
174. Nirenberg, Morton. The
reception of American literature in German periodicals, 1820-1850. Heidelberg:
Carl Winter, 1970. First edition. 130 p. Cloth.
(1919)
€18.00
175. Noske, Frits. Klank en
sentiment: de functie van de muziek in de 'gothic novel'. Amsterdam:
Noord-Hollandsche, 1980. First edition. 18 p. Stapled. Mededelingen KNAW NR 43
- 5 (2314)
€4.50
176. Oversteegen, J.J.
(ed.). Multatuli en de kritiek. Een bloemlezing uit de literatuur over
Multatuli. Amsterdam: Athenaeum, 1970. 192 p. Pbck. Weerwerk I (10672)
€7.50
177. Paaltjens, Piet.
Sanglot et sourires. Schiedam: Roelants, s.d.. XXIV, 94 p. Broché. Couverture
abime. Trad. F.L.A. de Jagher (7535)
€30.00
178. Parwulski, Otto.
Victor Gelu. Halle: Niemeyer, 1930. 1. Aufl. XII, 166 S. Brosch. (4212)
€20.00
179. Perk, Jacques.
Gedichten. Volgens de eerste druk (1882). Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 336 p.
Pbck. Stempel op 1e pagina. Sticker op voorplat. Zwolse Drukken 28. G.
Stuiveling (ed.) (7461)
€5.00
180. Pierson, A. Oudere
tijdgenoten. Amsterdam: Van Kampen, 1904. 2e dr. VI, 208 p. Linnen. (10885)
€10.00
181. Plutarchus - Ev.
Wassenbergh & H. Bosche (vert.). De levens van doorluchtige Grieken en
Romeinen onderling vergeleken. Dordrecht: F. Boekee, 1825. 2e verm. en verb.
dr. XXVII, 372, 307, 310, 301, 240, 368, 324, 336, 325, 376, 383, 303, 358 p. +
16 gravures door R. Vinkeles. Halfleer. 13 delen in 13 banden. Fraaie set.
Eigendomsstempels op Franse titelpagina's. Voorbericht door B.F. Tydeman (8641)
€250.00
182. Potgieter, E.J.
Florence. Den XIVden mei 1265-1865. Zwolle: Tjeenk Willink, 1960. 224 p. Pbck.
Jacob Smit (ed.) (7455)
€8.50
183. Potgieter, E.J. Het
Noorden in omtrekken en tafereelen. Haarlem: Tjeenk Willink, 1882. 3e dr. XII,
398 p. Linnen. J.P. Hasebroek
(inleiding) (5910)
€7.50
184. Potgieter, E.J. Jan,
Jannetje en hun jongste kind. Zutphen: Thieme, z.j.. VI, 66 p. Pbck. KLP 167
(7576)
€5.00
185. Potgieter, E.J.
Kritische Studien. Haarlem: Tjeenk Willink, 1898. 4e dr. VIII, 420, VI, 420,
VIII, 423 p. Halflinnen. 3 delen in 3 banden. = Potgieters Werken deel XIII,
XIV, XV (6630)
€15.00
186. Potgieter, E.J. Leven
van R.C. Bakhuizen van den Brink. Haarlem: Tjeenk Willink, 1904. 3e dr. XV, 500
p. Halflinnen. = Potgieters Werken deel V (6634)
€12.50
187. Potgieter, E.J.
Liedekens van Bontekoe, Blaauw Bes, Blaauw Bes!, ’t Is maar een pennelikker!,
Marie, De ezelinnen, Hanna. Amsterdam: NB, 1917. 4e dr. 190 p. Karton. (9625)
€4.50
188. Potgieter, E.J. Poëzy.
Haarlem: Tjeenk Willink, 1899. 6e dr. VIII, 440, VIII, 440 p. Halflinnen. 2
delen in 2 banden. = Potgieters Werken deel IX, X (6632)
€12.50
189. Potgieter, E.J. Proza
1837-1845. Haarlem: Tjeenk Willink, z.j.. 467 p. Linnen. (5958)
€7.50
190. Potgieter, E.J. Proza
1837-1845. Haarlem: Tjeenk Willink, 1908. 10e dr. IV, 354, VI, 329 p.
Halflinnen. 2 delen in 2 banden. = Potgieters Werken deel I + II (6629)
€12.50
191. Potgieter, E.J.
Studiën en Schetsen. Haarlem: Tjeenk Willink, 1897. 3e dr. VIII, 360, VI, 412,
VI, 496 p. Halflinnen. 3 delen in 3 banden. = Potgieters Werken deel XVI, XVII,
XVIII (6633)
€15.00
192. Prawer, S.S. Mörike
und seine Leser. Versuch einer Wirkungsgeschichte. Mit einer
Mörikebibliographie und einem Verzeichnis der wichtigsten Vertonungen.
Stuttgart: Klett, 1960. 1. Aufl. 155 S. Lwd.
(7915)
€20.00
193. Praz, Mario. Lust,dood
en duivel in de literatuur van de Romantiek. Amsterdam: Agon, 1992. 517 p.
Pbck. (11040)
€22.50
194. Prick, Harry G.M.
(ed.). De briefwisseling tussen Arij Prins en Lodewijk van Deyssel. Den Haag:
Letterkundig Museum, 1971. 1e dr. 346 p. 2 delen in 2 banden. Pbck. Achter het
Boek VIII + IX (2441)
€25.00
195. Prick, Harry G.M.
(ed.). De briefwisseling tussen Lodewijk van Deyssel en Albert Verweij. Den
Haag: Letterkundig Museum, 1981/85. 1e dr. 227, 315, 335 p. Linnen. 3 delen.
Wat gevlekt op snede. Achter het boek XVII - 1-3, XIX - 1-3, XXII - 1-3 (9692)
€30.00
196. Prick, Harry G.M.
(ed.). De briefwisseling tussen Lodewijk van Deyssel en Arnold Ising jr. Den
Haag: Letterkundig Museum, 1968. First edition. 356 p. Pbck. 2 delen in 2
banden. Bovenzijde rug deel 2 licht beschadigd. Achter het Boek IV + V, 1/2 (2442)
€20.00
197. Prinsen, J. Varia
literaria. Veertien opstellen over literatuur. Culemborg: Tjeenk Willink, 1970.
168 p. Kunstleer. (7001)
€5.00
198. Puyvelde, Leo van
& W. van Eeghem. Jan Frans Willems herdacht (1793-1846). Koninklijke
Vlaamsche Academie, 1946. 54 p. Pbck. Stempels op titelp. (8689)
€12.50
199. (Gotthelf). Reber,
Alfred. Stil und Bedeutung des Gesprächs im Werke Jeremias Gotthelfs. Berlin:
Walter de Gruyter, 1967. First edition. XII, 191p. Cloth. (3015)
€20.00
200. Reeser, H. De
huwelijksjaren van A.L.G. Bosboom-Touissaint 1851-1886. Groningen: Wolters,
1985. IV, 478 p. Linnen met s.o. (11045)
€20.00
201. Reeser, H. De
jeugdjaren van Anna Louisa Geertruida Toussaint. Groningen: Wolters, 1962/1985.
XXIII, 361. Linnen met s.o. (11283)
€15.00
202. Reeser, H. De
jeugdjaren van Anna Louisa Geertruida Toussaint / De huwelijksjaren van A.L.G.
Bosboom-Touissaint 1851-1886. Groningen: Wolters, 1962/1985. XXIII, 361, IV,
478 p. Linnen met s.o. 2 delen. (11284)
€30.00
203. Reeser, H. Repertorium
op de briefwisseling van A.L.G. Bosboom-Toussint. Amsterdam: Stichting
Neerlandistiek VU, 1990. 1e dr. 219 p. Pbck.
(6462)
€20.00
204. Rémusat, Paul de
(Publies par). Mémoires de Madame de Rémusat (1802 - 1808). Paris: Calmann
Levy, 1880/81. IV, 413, IV, 420, XXIII, 416 p. Demi-veau. (10868)
€95.00
205. Richer, Jean &
Marcel A. Ruff (éd.). Les derniers mots de Charles Baudelaires et la
publication posthumes de ses oeuvres. Correspondances, documents. Paris: Nizet,
1976. 1ière éd. 220 p. Broché (3909)
€15.00
206. (Kinker). Rispens,
J.A. De geharnaste dromer. Mr. Johannes Kinker als aestheticus en dichter.
Kampen: Kok, 1960. 1e dr. 147 p. Pbck.
(1361)
€15.00
207. Rodenbach, Albrecht.
Bloemlezing uit de gedichten. Tielt: Lannoo, 1980. Reprint. VIII, 111, X p.
Linnen met s.o. (licht beschadigd)
(11223)
€7.50
208. Rückert, Gerhard. Mörike
und Horaz. Nürnberg: Hans Carl, 1970. 1. Aufl. 208 p. Brosch. (2734)
€20.00
209. 's-Gravesande, G.H. De
Geschiedenis van De Nieuwe Gids. Brieven en Documenten. Arnhem: Van Loghum,
1955. 532 p. Linnen. Supplement 1961 (10585)
€15.00
210. 's-Gravesande, G.H.
Marceline Desborde-Valmore. Amsterdam: Corvey, 1952. 36 p. Gebrocheerd. Het
Model voor de uitgever. Van Krimpen 78 (3136)
€7.50
211. Saks, J. Busken Huet
en Potgieter. Rotterdam: Brusse, 1927. 1e dr. 109 p. Halflinnen. (5655)
€10.00
212. Schaepman, H.J.A.M.
Verzamelde dichtwerken. Amsterdam: Van Langenhuysen, 1888. 'Nieuwe druk'. 134
p. Linnen. (1532)
€9.00
213. Schillings, Harry.
Toneel en theater in Limburg. In de 19e en 20e eeuw. Assen: Van Gorcum, 1976.
1e dr. XVII, 320 p. Pbck. (5308)
€17.50
214. Schmid, C. Alphonsus,
De kleine emigrant. Een verhaal uit den tijd der Fransche omwenteling.
Amsterdam: Ten Brink & De Vries, 1839. 2e dr. VI, 98 p. Titelgravure + 2
gravures buiten de tekst (D. Sluyter). Papieren omslag (gehavend). Binnenwerk
goed. (7715)
€17.50
215. Schmidt, Jochen. Die
Geschichte des Genie-Gedankens in der deutschen Literatur, Philosophie und
Politik 1750-1945. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1985. 1.
Aufl. XV, 491, X, 310 p. Karton. 2 Bnd. Rücken Tintenklecks. (4624)
€20.00
216. Schmidt, Kurt. Die
Entwicklung der grimmschen Kinder- und Hausmärchen. Seit der Urhandschrift.
Nebst einem kritischen Texte der in die Drucke übergangenen Stücke. Halle:
Niemeyer, 1932. XII, 384 S. Brosch. Rucken beschädigt. (3856)
€25.00
217. Schmook, Ger. Arthur
H. Cornette leest over "Van nu en Straks", in februari 1914 te
Brussel en Antwerpen. Oorspronkelijke tekst, van een inleiding voorzien. z.j.:
KNAW, 1972. Overdruk. 80 p. Pbck. Overdruk uit "Verslagen en
mededelingen" (3632)
€5.00
218. Schotel, G.D.J.
Tollens en zijn tijd. Eene proeve van levensbeschrijving. Tiel: Van
Wermeskerken, 1860. 1e dr. XXIV, 392 p. Linnen. Boekblok opnieuw ingehangen.
Kleine slijtplekken. (9165)
€25.00
219. Scott, Walter. De
bruid van Lammermoor. Rotterdam: Bolle, z.j.. VIII, 384 p. Linnen. Bovenzijde
rug besch., vlekjes op omslag. (10929)
€10.00
220. Serrarens, Ed. A. De
dichter-predikant Francois Haverschmidt (Piet Paaltjes). Amsterdam:
Noord-Hollandsche, 1955. 192 p. Pbck.
(9064)
€20.00
221. Setchkarev, Vsevolod.
Studies in the life and works of Innokentij Annenskij. The Hague: Mouton, 1963.
First edition. 270 p. Cloth with d.j.
(4374)
€15.00
222. Smit, J. Leven en
werken van E.J. Potgieter. 1808-1875. Leiden: Nijhoff, 1983. 2e herz.dr. 298 p.
Pbck. (7598)
€12.50
223. Smit, J. Leven en
werken van E.J. Potgieter. 1808-1875. Leiden: Nijhoff, 1950. 1e dr. 295 p.
Linnen. (10541)
€12.50
224. Sötemann, A.L. De
structuur van Max Havelaar. Bijdrage tot het onderzoek naar de interpretatie en
de evaluatie van de roman. Utrecht: Bijleveld, 1966. XII, 330 p. 2 ddeln in 2
banden. Pbck. (10587)
€17.50
225. Spanjaard, H.L.S.
Antoinette de Beaucaire et son temps. Pages d' histoire félibréenne. Leiden:
Universitaire Pers., 1962. E.O. 308 p. Toile. Proefschrift (1409)
€12.50
226. (Thackeray).
Spielmann, M.H. The hitherto unindentified contributions of W.M. Thackeray to
'Punch'. London: Harper, 1899. First edition. XVI, 316 p. Cloth. Back
stained. (1132)
€25.00
227. Spigt, P. Multatuli,
minister in spe. z.pl.: Multatuli-Genootschap, 1953. 20 p. Geniet. (10767)
€4.50
228. Staring, A.C.W.
Teksten en varianten van A.C.W. Staring, Proeve van onderzoek naar en uitgave
van een keuze uit de gedichten met varianten van A.C.W. Staring van den
Uildenberch. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 366 p. Pbck. J.M. de Vries (ed.).
Zwolse Drukken en Herdrukken 35 (10098)
€12.50
229. Staverman, W. H. Humor
en humoristen. Eem keuze uit 125 jaar Nederlandse humor. Amsterdam: Meulenhoff,
1940. 198 p. Karton. Tekeningen door Jan Wiegman (6295)
€6.50
230. Storz, Gerhard. Eduard
Mörike. Stuttgart: Klett, 1967. 1. Aufl. 408 S. Lwd mit Umschlag. (3898)
€17.50
231. Stuiveling, G. (ed.).
De briefwisseling Vosmaer-Perk. Groningen: Wolters, 1939. 257 p. + Erratablad.
Pbck. (10760)
€12.50
232. Stuiveling, Garmt. De
Nieuwe Gids als geestelijk brandpunt. Amsterdam: Arbeiderspers, 1981. 3e dr.
180 p. Pbck. (2731)
€12.50
233. Stuiveling, Garmt. De
Nieuwe Gids als geestelijk brandpunt. Amsterdam: Arbeiderspers, 1935. 1e dr.
144 p. Linnen. Aantekeningen in porlood.
(10540)
€12.50
234. Stuiveling, Garmt. Een
eeuw Nederlandse letteren. Amsterdam: AP, 1941. 1e dr. 229 p. Halflinnen. (6000)
€10.00
235. Stuiveling, Garmt. Het
korte leven van Jacques Perk. Een biografie. Amsterdam: Arbeiderspers, 1957. 1e
dr. 202 p. Linnen. (6342)
€7.50
236. Stuiveling, Garmt. Het
korte leven van Jacques Perk. Een biografie. Amsterdam: Arbeiderspers, 1966.
199 p. Pbck. (10544)
€7.50
237. Swinburne, A.C. A
selection. London: Weidenfeld and Nicolson, 1960. VIII, 286 p. Cloth.
Introduction Edith Sitwell (5584)
€10.00
238. Termorshuizen, Gerard.
P.A. Daum. Journalist en romancier van tempo doeloe. Leiden: RUL, 1988. 639 p.
Pbck. Proefschrijft (10289)
€22.50
239. Thijm, Alberdingk. Een
keuze uit zijn werk. Zutphen: Thieme, z.j.. 237 p. Pbck. KLP 192 (7574)
€10.00
240. Tieck, Ludwig. From
Gothic to Romantic. The Hague: Mouton, 1964. First edition. 113 p. Cloth with
d.j. (5356)
€15.00
241. Tindemans, Carlos.
Mens, gemeenschap en maatschappij in de toneelletterkunde van Zuid-Nederland,
1815-1914. Een systematische analyse van de thematiek van het
realistisch-burgerlijk drama. Gent: 1973. 1e dr. VI 417 p. Pbck. (1412)
€17.50
242. Tollens, H. Liedjes
van Matthias Claudius. Leeuwarden: Suringar, 1834. 2e dr. VIII, 112 p. Karton.
7 tekstgravures van J.C. Bendrop. Band slijtplekken. (2406)
€25.00
243. Trainer, James. Ludwig
Tieck. From Gothic to Romantic. The Hague: Mouton, 1964. First edition. 113 p.
Cloth with d.j. (750)
€10.00
244. Tsjechow, A.P. De dood
van een ambtenaar. Amsterdam: Corvey, 1960. 16 p. Ingenaaid. Het model voor de
uitgever. Van Krimpen 122 (3407)
€5.00
245. Uyldert, Maurits. De
jeugd van een dichter. Uit het leven van Albert Verwey. Amsterdam: Allert de
Lange, 1947. 333 p. Halflinnen met (bschadigd) s.o. (10644)
€15.00
246. Vanwelkenhuyzen,
Gustave. L'influence du Naturalisme Français en Belgique de 1875 à 1900. n.l.:
La Renaissance du Livre, 1930. XII, 341 p. Broché (7784)
€25.00
247. Verwey, Albert. Het
leven van Potgieter. Haarlem: Tjeenk Willink, 1903. 1e dr. IV, 342 p. Linnen.
Band J.G. Veldheer. Braches 030410 (7375)
€20.00
248. Verwey, Albert.
Potgieter. Haarlem: Tjeenk Willink, 1903. IV, 342 p. Halflinnen. (6635)
€15.00
249. Veysset, Georges.
Huysmans et la médecine. Paris: Les Belles Letres, 1950. 1ière èd. 228 p.
Broché (3626)
€15.00
250. (Kinker). Vis, G.J.
Johannes Kinker en zijn literaire theorie. Bijdrage tot een interpretatie van
de voorredes bij zijn gedichten (1819-1821). Zwolle: Tjeenk Willink, 1967. 1e
dr. XIV, 396 p. Pbck. Proefschrift (1915)
€20.00
251. Vis, G.-J. Tussen
Amsterdam en Brussel J.-P. van Cappelle en G.-J. Meijer : twee pioniers in de academische
neerlandistiek. z.p.: KNAW, 1992. Overdruk. 20 p. Geniet. (5609)
€4.50
252. Visser 't Hooft, H.Ph.
De dichter Jan van Walré. Haarlem: Bohn, 1920. 1e dr. IV, 76 p. Papieren
omslag. (7374)
€10.00
253. Vosmaer, C. Amazone.
Den Haag: Nijhoff, 1908. 7e dr. 244 p. Linnen, slijtplekjes. (1542)
€10.00
254. Vosmaer, C. Inwijding.
Den Haag: Nijhoff, 1896. 3e dr. X, 329 p. Linnen. (3210)
€12.50
255. Vosmaer, C. Nanno. Eene
Grieksche idylle. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1883. 2e dr. VI, 67 p. Linnen. (6228)
€12.50
256. Vosmaer, Jacob. Het
leven en de wandeling van Meester Maarten Vroeg. Culemborg: Tjeenk Willink,
1978. 174 p. Pbck. J. Wagelaar (inleiding + toelichting) (11136)
€10.00
257. Vosmaer, V. Vogels van
diverse pluimage. Novellen - Beelden en studiën. Leiden: Sijthoff, (ca. 1880).
4e dr. 257 p. Linnen. (3205)
€10.00
258. Vosmaer, V. Vogels van
diverse pluimage. Novellen - Beelden en studiën. Leiden: Sijthoff, (ca. 1880).
3e dr. 257 p. Linnen. (7104)
€15.00
259. Vries, G.J. de. R.C.
Bakhuizen van den Brink als Graecus. Amsterdam: Noord-Hollandsche, 1981. First
edition. 33 p. Stapled. Mededelingen KNAW NR 44 - 6 (2300)
€5.00
260. Vries, Joanna Marie
de. Teksten en varianten van A.C.W. Staring. Proeve van onderzoek naar en
uitgave van een keuze uit de gedichten met varianten van A.C.W. Staring van den
Widenborch. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 1e dr. 384 p. Pbck. Proefschrift
(5469)
€12.50
261. Vries, Matthias de.
Oratio de Academia Lugduno-Batavia libertatis praesidio, quam die IX Februarii
a. MDCCCLXXIV, magistratu academico decedens. Leiden: Sijthoff, 1874. 64 p.
Pbck. Back damaged. Uit Jaarboek van de
Maatschappij der Nederlandse Letterkunde: Op 9 Febr. 1874 trad hij af als
Rector Magnificus, en ieder kent de Latijnsche rede, door hem op dien dag
gehouden. Latinisten prijzen den sierlijken vorm, en de leek, die hierover niet
durft oordeelen, begrijpt althans hoe gelukkig De Vries zich moet hebben
gevoeld, toen hij zijne hartelijke genegenheid voor de Hoogeschool van Leiden
mocht uitdrukken in de classieke taal, die nog slechts door weinigen met zooveel
kunstvaardigheid werd gehanteerd als waarvan hij blijk gaf. Niet slechts
algemeene beschouwingen drukte hij er in uit, maar ook de bijzonderheden van
het afgeloopen academiejaar, de lotgevallen der hoogleeraren. (8488)
€20.00
262. Westenbroek, J.J.M.
Van het leven naar het boek. Onderzoek naar het ontstaan en de aard van Guido
Gezelles gedichten, gezangen en gebeden (1862 - 1879 - 1893). Kapellen: Guido
Gezellegenootschap, 1967. 1e dr. 384, 39 p. Pbck. Band slijtplekken. (5191)
€15.00
263. Wever, Jan. Journaal
der merkwaardige reizen van jan Wever (van West-Terschelling) naar Turkije,
Oost-Indië, China, Noord- en Zuid-Amerika, ter walvischvaart bij Groenland
enz., loopende van 1847 tot 1904. 's-Gravenhage: Stols, 1946. VII, 63 p.
Halflinnen. A.B. van Deinse (inl.) (9243)
€10.00
264. Wilde, Oscar. The
annotated Oscar Wilde. London: Book Club Associates, 1982. 488 p. 4to. Artif.
leather. H. Montgomery Hyde (ed.) (10753)
€25.00
265. Wolf, Herman. Goethe's
wereldbeschouwing en levenswijsheid. Een bloemlezing uit zijn proza, brieven en
gesprekken. Amsterdam: WB, 1932. 284 p. Linnen.
(9613)
€7.50
266. Yperlaan, Johanna
Christina. Les traduction Hollandaises des poésies lyriques de Victor Hugo
jusque'en 1885. Bussum: Van Dishoeck, 1925. EO. XIV p. Broché, abime.
Proefschrift (these) (5496)
€12.50
267. Zeggelen, W.J. van. De
dichtwerken. Amsterdam: Cohen, 1908. XVI, 226, 208 p. 2 vols. Linnen.
(Bibliotheek van Nederlandsche schrijvers) (8572)
€10.00
268. Zijderveld, A. De
romancepoëzie in Noord-Nederland van 1780 tot 1830. Amsterdam: Kruyt, 1915. 1e
dr. VIII, 313 p. Ingenaaid. Omslag licht beschadigd. (4556)
€17.50
269. Zijderveld, A. Keur
uit het werk van. z.pl.: 1953. 1e dr. 400 p. Linnen .
€10.00
270. Zijderveld, A. Keur
uit het werk van. z.pl.: 1953. 1e dr. 400 p. Halfleer. Alma, L. e.a. (red.)
(7282)
€10.00
271. Zirker, Herbert.
George Moore. Realismus und autobiographische Fiktion, Versuch zu Form der
Autobiographie. Köln: Böhlau, 1968. 1. Aufl. VI, 260 p. Lwd. (16)
€15.00
272. Zonneveld, Peter van.
Het dagboek van de student Nicolaas Beets 1833-1836. Den Haag:
€15.00
Informatie/bestellingen:
Naar het begin van de pagina (to the
top of the page)