20e Eeuw

20th Century

 


PARADOX Achterom 3- 3841 CJ Harderwijk 0341-4410790 / 06-21857401

 paradox@planet.nl


Bestellingen bij voorkeur schriftelijk of via e-mail. Wilt u uw postadres vermelden. Met de boeken wordt een rekening meegestuurd. Vriendelijk verzoek te betalen binnen 14 dagen. De portokosten (TNT) zijn voor rekening van de koper. Elke zending kan binnen veertien dagen geretourneerd worden.

Bestellingen: paradox@planet.nl

 

Orders by letter or by e-mail. Please write your postal adress.

Payment: bank transfer, credit cards via Paypal: www.paypal.com

Information/orders: paradox@planet.nl

 

1. Koninklijke Academie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde. Gedenkboek van de Eeuwfeestviering 1886 - 1986. Gent: 1986. 216 p. Kunstleer.  (9090)

     €17.50

 

2. Aafjes, Bertus. Arenlezer achter de maaiers. Kronieken over kleine bijzonderheden in het Oude en het Nieuwe Testament. Utrecht: De Lanteern, z.j.. 1e dr. 254 p. Linnen met (lichtbesch.) s.o. Briefje van de schrijver op het schutblad geplakt (5007)

     €10.00

 

3. Acker, Robert & Marianne Burkhard (Herausg.). Blick auf die Schweiz. Zur Frage der Eigenständigkeit der Schweizer Literatur seit 1970. Amsterdam: Rodopi, 1987. 1. Aufl. VI, 183 S. Broschiert. Untersteichungen mit Kugelschreiber.  (3600)

     €10.00

 

4. Alings, Wim. Don Antonio. Wormerveer: Drukkerij Meijer, 1963. 1e dr. 48 p. Linnen. Nieuwjaarsgeschenk. Vormgeving Mart Kempers (7532)

     €10.00

 

5. Allen, Woody. The Lunatic's Tale. Forever Single. Minneapolis: Redpath, 1986. 30 p. Pbck. Etienne Delessert (ill.) (9984)

     €6.50

 

6. Álvarez. Guzman. Lirica Española del Siglo XX. En busca de una trayectoria. Leon: Nebrija, 1980. 345 p. Pbck.  (6835)

     €20.00

 

7. Anbeek, Ton. Het donkere hart. Romantische obsessies in de moderne Nederlandstalige literatuur. Amsterdam: AUP, 1996. 1e dr. 214 p. Pbck.  (4197)

     €12.50

 

8. Apol, Piet. De rode vogel. Amsterdam: Corvey, 1955. 24 p. Gebrocheerd. Vlekjes op omslag. Het Model voor de uitgever. Van Krimpen 96 (9391)

     €6.50

 

9. Auwera, Fernand. Schrijvers drinken om helder te blijven. Antwerpen: Houtekiet, 1992. 187 p. Pbck.  (9522)

     €6.50

 

10. Bakker, Bert e.a. (red.). Pierre Kemp. Amsterdam: De Bezige Bij, 1961. 40 p. Pbck. Schrijvers Prentenboek 7 (10990)

     €6.00

 

11. Bakker, Siem. Het literaire tijdschrift Het Woord. Een onderzoek naar de geschiedenis, de poëticale aspecten, de creatieve praktijk en de waardering van het tijdschrift Het Woord (1945-1949). Nijmegen: KUN, 1986. 1e dr. XII, 511 p. Pbck. Proefschrift (5822)

     €15.00

 

12. Balk-Smit Duyzentkunst, Frida. Fritzi en de sprookjes. Portret en zelfportret van Fritzi ten Harmsen van der Beek. Amsterdam: Rap, 1996. 166 p. Pbck.  (9456)

     €7.50

 

13. Bastet, F.L. (ed.). Brieven van Louis Couperus aan zijn uitgever. Den Haag: Letterkundig Museum, 1977. 1e dr. 252 + 233 p. Linnen. 2 vols. Vlekjes. Achter het Boek XII + XIII (2956)

     €22.50

 

14. Bäte, L. Intermezzo in Meisenheim. Delft: Gaade, 1955. 41 p. Linnen met s.o. Vertaling K.H.R. de Josselin de Jong (6854)

     €12.50

 

15. Battus. De encyclopedie. Amsterdam: Querido, 1978. 1e dr. Pbck.  (4203)

     €7.50

 

16. Battus - Joost Veerkamp (collages). Le Dichtstal/ Lille Fumière. Arnhem: Nova Zembla, 1988. 56 p. Pbck.  (10900)

     €10.00

 

17. Bauer, Guus. De jongen in blauw. Brieven aan Boudewijn Büch. Amsterdam: XXuitgevers, 2004. 32 p. Karton.  (11004)

     €10.00

 

18. Bekkering, Harry e.a. (red.). Simon Vestdijk: de schrijver als lezer. Amsterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1997. 192 p. Pbck. Vestdijk-jaarboek 1997 (10931)

     €7.50

 

19. Berge, H.C. ten. Canaletto en andere verhalen. Amsterdam: Van Gennep, 1969. 1e dr. 150 p. Pbck.  (7670)

     €7.50

 

20. Bernlef, J. & K. Schipper. Een cheque voor de tandarts. Amsterdam: Querido, 1967. 189 p. Pbck. Laminaat iets beschadigd.  (11134)

     €30.00

 

21. Bettex, Albert. Spiegelungen der Schweiz in der deutschen Literatur, 1870-1950. Zürich: Niehaus, 1954. 1. Aufl. 223 p. Lwd.  (897)

     €20.00

 

22. Bierce, Ambrose. Het voorval op de Owl Creek brug. Bussum: Bayard Pers (=Kroonder), 1945. 34 p. Pbck. Houtgravures Arnold Pijpers. De Jong 82 (9637)

     €7.50

 

23. Blanchot, Maurice. Hommage à Albert Camus 1913-1960. Paris: NRF, 1960. EO. (223 p.) Paper. Small damage on cover. Numéro spécial de La Nouvelle Revue Française (2012)

     €30.00

 

24. Blécourt, A.S. de. Fivelgoër landleven. Assen: Van Gorcum, (1942). 2e dr. 142 p. Halflinnen.  (7622)

     €10.00

 

25. Bloem, J.C. Verzamelde beschouwingen. 's-Gravenhage: Stols, 1950. 1e dr. 260 p. Linnen met besch. s.o.  (6002)

     €7.50

 

26. Blok, W. Verhaal en lezer. Een onderzoek naar enige structuuraspecten van "Van oude mensen, de dingen die voorbij gaan" van Louis Couperus. Groningen: Wolters, 1969. 2e dr. 355 p. Pbck.  (10542)

     €7.50

 

27. Bock, P.A. de. Het schoonste lied ter wereld. Kerstvertelling. Amsterdam: WB, 1952. 22 p. Linnen met s.o. 1 van de genumerde ex. op 'Basingwerk Parchment'. Vertaald door Karel Jonckheere. Typ. M.H. Groenendaal (7533)

     €12.50

 

28. Bock, Stefan Victor (Herausg.). Wolfgang Frommel in seinen Briefen an die Eltern 1920-1959. Amsterdam: Castrum Peregrini Presse, 1997. 208 S. Brosch. Heft 226-228 (11171)

     €20.00

 

29. Boer, Peter de. Vestdijks Palet. De rol van de beeldende kunst in de romans van Vestdijk. Amsterdam: De Bezige Bij, 1988. 151 p. Pbck.  (10886)

     €6.50

 

30. Boissevain, Charles. Zonnige uren. Haarlem: Tjeenk Willink, 1904. 1e dr. VIII, 297 p. Linnen.  (1501)

     €15.00

 

31. (Mérode). Borgers, Gerrit e.a. Willem de Mérode. Den Haag: Letterkundig Museum, 1973. 1e dr. 40 p. Pbck. Schrijvers prentenboek 18 (3592)

     €6.75

 

32. Borgers, Gerrit e.a. (red.). Herman Gorter en Henriëtte Roland Holst in hun tijd. Den Haag: Letterkundig Museum, 1977. 136 p. Pbck. 4to.  (5748)

     €10.00

 

33. Bork, Gerrit Jan van & Gonny ten Houten-Biezeveld. Over Boon. Amsterdam: Thespa, 1977. 1e dr. 208 p. Pbck. Amsterdamse smaldelen 4 (4799)

     €10.00

 

34. Braak, Menno ter. De pantserkrant. Een tragicomedie van wapens, schrijfmachines en idealen. Gevolgd door een Brief aan een Vijandin van het Tooneel. Rotterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1935. 1e dr. 125 p. Pbck.  (9440)

     €15.00

 

35. Bralleput, Karel (=Simon Carmiggelt). Het panorama. Amsterdam: Corvey, 1950. 20 p. Gebrocheerd. Binnenwerk vlekjes. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 64 (9380)

     €12.50

 

36. Breekveldt, W.F.G. De achtervolging voortgezet. Opstellen over moderne letterkunde aangeboden aan Margaretha H. Schenkelveld. Amsterdam: Bert Bakker, 1989. 1e dr. 418 p. Pbck. Uit de inhoud: P.J. Buijnsters: Nederlandse literatuurgeschiedenis van de achttiende eeuw: oordeel en vooroordeel; B.P.M. Dongelmans: Een boekwinkel te Rotterdam anno 1825; Ad Zuiderent: Chronologie en genie, Het gemillimeterde hoofd als de meesterproef van Gerrit Krol; T. Anbeel: Bestaat er een Nederlands symbolisme? (3024)

     €15.00

 

37. Breugelmans, R. Litteraire tijdschriften in Nederland sinds 1945 uitgegeven in eigen beheer of door kleine uitgeverijen. Een voorlopige lijst. Wassenaar: Dokumentaal, 1973. 34 p. Geniet.  (9193)

     €7.50

 

38. Bruggen, Carry van. Enkele bladen uit Helene's dagboek. Apeldoorn: De Zonnebloem, 1919. 47 p. Karton. Rug beschadigd.  (8298)

     €7.50

 

39. Bruijn, Marian e.a. Louis Couperus 1863-1923. Hilversum: KRO, 1973. 80 p. Pbck met omslag. Babel (10770)

     €7.50

 

40. Brüll, Jean. Vestdijk op krantenpapier. Utrecht: Reflex, 1984. 110 p. Pbck.  (10761)

     €6.50

 

41. Brusse, M.J. In't verbrouweerde oude stadje. Amsterdam: Querido, 1920. 104 p. Linnen. Eerder gepubliceerd in de Nieuwe Rotterdamsche Courant (11308)

     €6.50

 

42. Bulthuis, H.J. Idoj de Orfeo. Den Haag: 1923. First edition. IV, 544 p. Pbck.  (6852)

     €25.00

 

43. Buning, Henri. De vraat van geluk. Amsterdam: Bruning, 1932. 1e dr. 80 p. Papieren omsl.  (5003)

     €15.00

 

44. (Mann). Bürgin, Hans & Hans-Otto Mayer (Zusammenstellung). Thoman Mann, eine Chronik seines Lebens. Frankfurt: Fischer, 1965. 1. Aufl. 284 S. Lwd.  (3742)

     €10.00

 

45. Campert, Remco. Van de wijs. Amsterdam: Corvey, 1956. 22 p. Oblong. Gebrocheerd. Achterzijde verkleurd. Illustraties Jan van Oosten. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 104 (9379)

     €12.50

 

46. Carmiggelt, S. Tussen mal en dwaas. Amsterdam: De Bezige Bij, 1949. 1e dr. 167 p. Karton, rug verkleurd.  (9957)

     €12.50

 

47. Carrasquer, Francisco. 'Iman' y la novela historica de Ramon J. Sender. Primera incusrión en el 'realismo'mágico' senderiano. Zaandijk: Heijns, 1968. 295 p. Broché Proefschrift (4107)

     €15.00

 

48. Carrington, Charles. Rudyard Kipling. His life and work. London: MacMillan, 1955. First edition. XXIV, 549 p. Cloth. Regarded as one of the best biographical and critical studies of the life and work of Kipling (5)

     €10.00

 

49. Chauviré, Roger. Contes ossianiques. Paris: PUF, 1949. 276 p. Broché  (11097)

     €20.00

 

50. Claus, Hugo. Belladonna. Amsterdam: De Bezige Bij, 1994. 1e dr. 350 p. Pbck.  (9514)

     €7.50

 

51. Clément-Janin, (N.). Coquilles et bourdons. Ou de la pureté des textes. Brussel: Stols, 1928. 42 p. Paper. 350 exx. (1602)

     €15.00

 

52. Coloma, P. Louis. Boy. roman uit het hedendaags leven der Spaansche groote wereld. Leiden: Dieben, z.j.. VI, 382 p. Linnen.  (7722)

     €7.50

 

53. Constandse, Dana. Zout op de staart. Vogelverhalen. Amsterdam: Meulenhoff, 1996. 1e dr. 143 p. Pbck.  (9485)

     €7.50

 

54. Couperus, Louis. Verzamelde Werken VIII. Herakles, Verhalen en dagboekbladen, Uit blanke steden, Onder blauwe lucht. Amsterdam: Van Oorschot, 1975. Linnen met licht beschadigd s.o.  (6612)

     €10.00

 

55. Couperus, Louis. Verzamelde Werken XII. Verhalen. Amsterdam: Van Oorschot, 1975. 960 p. Linnen met licht beschadigd s.o.  (6615)

     €10.00

 

56. Couperus, Lous / F.L. Bastet. Waarde Heer Veen. Amice. Brieven van Louis Couperus aan zijn uitgever (1890-1919). 's-Gravenhage: Letterkundig Museum, 1977. 251, 233 p. Linnen. 2 delen. Achter het Boek XII + XIII (11331)

     €22.50

 

57. Coutinho, M. De redding van Robert Fentener. Bussum: Kroonder, 1946. 1e dr. 53 p. Pbck.  (11325)

     €6.50

 

58. Croiset, M. Het petitionnement. 's-Graveland: De Driehoek, 1950. 1e dr. 94 p. Karton. Podium Reehs (9616)

     €6.50

 

59. Croiset, Max. De medeplichtigen. Toneelspel in twee bedrijven. Gevolgd door Amphitryon. 's-Gravenhage: Stols, 1957. 114 p. Linnen met s.o.  (10912)

     €7.50

 

60. D'haen, Christine. Schouwtoneel. z.pl: Herik, 1994. 58 p. Pbck. 300 exx.  (9737)

     €10.00

 

61. Delen, Piet (ed.). De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Aart van der Leeuw. Den Haag: Letterkundig Museum, 1973. 1e dr. 235 p. Linnen. Achter het Boek XI - 1,2,3 (964)

     €15.00

 

62. Delvignem Rob en Frans A. Janssen. Schrijven is verbluffen. Bibliografie van de verspreide publicaties van Willem Frederik Hermans. Amsterdam: Rap, 1996. 218 p. Pbck.  (10930)

     €20.00

 

63. Deprez, Ada. Licentiaatswerken en doctoraten over Nederlandse, algemene en vergelijkende literatuurstudie. Systematisch overzicht van de aan de Belgische universiteiten vvorgelegde verhandelingen 1934-1970. Gemt: RUG, 1971. 125 p. Pbck.  (9192)

     €12.50

 

64. Dermoût, Maria. De sirenen. Amsterdam: Querido, 1963. 1e dr. 174 p. Linnen met beschadigd s.o.  (4762)

     €7.50

 

65. Deyssel, L. van. Verbeeldingen. Amsterdam: Scheltema & Holkema's, (1908). 1e dr. 167 p. Pbck. Omslag slijtplekken.  (9638)

     €10.00

 

66. Deyssel, Lodewijk van. Het leven van Frank Rozelaar. Naar het handschrift uitgegeven. Den Haag: Nijhoff, 1982. 2e herz. en vervolledigde dr. VI, 384 p. Pbck. Harry G.M. Prick (inl. + aantek) (4722)

     €12.50

 

67. Döblin, Alfred. Babylonische Wandrung. Oder Hochmut kommt vor dem Fall. Amsterdam: Querido, 1934. 1. Aufl. 694 p. Lwd. Discoloured.  (2008)

     €18.00

 

68. Dominguez, Carlos Maria. Het papieren huis. Utrecht: Veen, Bosch & Keuning, 2004. 96 p. Linnen. Nieuwjaarsgeschenk van de uitgevers (9735)

     €8.50

 

69. Dongelmans, B. De Stroom & Het Getij. Bibliografische beschrijvingen, analytische inhoudsopgaven, indices. Nieuwkoop: De Graaf, 1983. 1e dr. IV, 299 p. Pbck. Literaire tijdschriften in Nederland - 5 (7744)

     €12.50

 

70. Donkersloot, N.A. e.a. Hwt expressionisme. Zes lezingen. Den Haag: Servire, 1954. 1e dr. 144 p. Linnen met s.o. (verkleurd)  (5921)

     €12.50

 

71. Dorleijn, G.J., A.L. Sötemann en H.T.M. van Vliet (eds.). J.C. Bloem, Brieven aan P.N. van Eyck. Deel I: 1910-1916; deel II: 1917-1962. Den Haag: Letterkundig Museum, 1980. 1e dr. 468 p. Linnen. 2 delen, Vlekjes op snede. Achter het Boek XV + XVI (3016)

     €20.00

 

72. Drost, F. Carel Steven Adema van Scheltema. Arnhem: Van der Wiel, 1952. 1e dr. 254 p. Pbck.  (1483)

     €7.50

 

73. Drunen, Ton van e.a. (red.). Reisgidsen vol belluno's en blauwbaarden. Opstellen over S. Vestdijk en anderen, aangeboden aan Dr. H.A. Wage. Leiden: RUL, 1976. 1e dr. X, 183 p. Pbck.  (3647)

     €7.50

 

74. Duinkerken, Anton van e.a. (red.). Thijm-Almanak 1936. Rotterdam: Thijmfonds. 1e dr. 143 p. Linnen, rug beschadigd.  (4677)

     €15.00

 

75. Duinkerken, Anton van e.a. (red.). Thijm-Almanak 1937. Rotterdam: Thijmfonds. 1e dr. 151 p. Linnen, hoeken gedeukt.  (4678)

     €17.50

 

76. Duras, Marguerite. Les yeux bleus, cheveux noirs. Paris: Minuit, 1986. EO. 156 p. Broché  (3497)

     €7.50

 

77. Duyvendak, Lizet. 'Door lezen wijder horizont'. Het Haags damesleesmuseum. Utrecht: RUU/ Van Tilt. 413 p. Linnen met s.o.  (8728)

     €20.00

 

78. Eeden, Frederik van. La malgranda Johano. Berlin: Rudolf Mosse, 1926. 183 p. Pbck. Small damage at the back. Trad. H.J. Bulthuis (6849)

     €17.50

 

79. Eilhard, Rudolf. Gesprekken met moeder Henschel. Den Haag: Boucher, 1954. 108 p. Linnen met s.o.  (11073)

     €8.50

 

80. Emants, Marcellus. Aantekeningen. Den Haag: Letterkundig Museum, 1985. 181 p. Linnen. Achter het Boek XX, 1-3. Uitgegeven, ingeleid en toegelicht door Nop Maas met medewerking van Pierre H. Dubois (9693)

     €10.00

 

81. Emants, Marcellus. Godenschemering. Zwolle: Tjeenk Willink, 1966. 186 p. Pbck. M.C. van den Toorn (ed.). Zwolse Drukken en Herdrukken 55 (7337)

     €10.00

 

82. Engelman, Jan. Om de dooje dood niet of Jan Klaassen komt naar huis. Bilthoven: De Gemeenschap, 1938. 1e dr. 63 p. Papieren omsl.  (5001)

     €10.00

 

83. Engelman, Jan. Prinses turandot. Een chinoiserie in vijf acten. Rotterdam: Vox Romana, z.j. . 1e dr. 109 p. Kartonnen omsl.  (4995)

     €7.50

 

84. Enzensberger, H.M. Die Große Wanderung. 33 Markierungen. Frankfurt: Suhrkamp, 1992. 1. Aufl. 76 S. Brosch.  (9437)

     €10.00

 

85. Erens, Frans. Vervlogen jaren. Zwolle: Tjeenk Willink, 1958. 485 p. Pbck. Zwolse Drukken en Herdrukken 29. Harry G.M. Prick (ed.), Anton van Duinkerken (inl.) (5144)

     €12.50

 

86. Erlich, Victor. Russian Formalism. History - Doctrine. The Hague: Mouton, 1955. First edition. 276 p. Cloth.  (8842)

     €15.00

 

87. Faassen, Sjoerd. 'Wat een degradatie om van een Forum op een blad vol wijven terecht te komen!'. Briefwisseling over de reorganisatie van Groot Nederland in 1935. Den Haag: Letterkundig Museum, 1996. 126 p. Pbck. Achter het Boek 28 (9701)

     €10.00

 

88. Faassen, Sjoerd van (bezord door). Een 'Friesche Forsythe Saga'. De Briefwisseling Tussen Theun De Vries En Uitgeverij Van Loghum Slaterus Rond Stiefmoeder Aarde En De Overige Delen Uit De Wiarda Cyclus (1934-1958). Den Haag: Letterkundig Museum, 2004. LIV, 456 p. Pbck. 4to. Achter het Boek 38 (9690)

     €25.00

 

89. Fens, Kees. De eigenzinnigheid van de literatuur. Opstellen en kritieken. Amsterdam: Van Oorschot, 1964. 181 p. Pbck.  (10657)

     €6.50

 

90. Flach, Brigitte. Kafka's Erzählungen. Strukturanalyse und Interpretation. Bonn: Bouvier, 1972. 2. Aufl. X, 180 S. Brosch.  (4473)

     €15.00

 

91. Fokkema, Aleid. Postmodern characters. A study of characterization in British and American postmodern fiction. Amsterdam: Rodopi, 1991. 210 p. Pbckl. Proefschrift (10334)

     €20.00

 

92. Fokkema, R.L.K. Het komplot der vijftigers. Een literair-historische documentaire. Amsterdam: De Bezige Bij, 1979. 245 p. Pbck.  (7006)

     €12.50

 

93. Frank, Bruno. Sechzehntausend Francs. Amsterdam: Querido, 1940. 1. Aufl. 93 p. Kart.  (2195)

     €18.00

 

94. Galle, Marc. Van gedroomd minnen tot ons dwaze bestaan. Het noodlot in het werk van Louis Couperus. Hasselt: Heideland, 1973. 110 p. Linnen met s.o.  (11271)

     €10.00

 

95. Gardner, Helen. The Art of T.S. Elliot. London: 1969. 186 p. Pbck.  (9749)

     €7.50

 

96. Geerds, J.F. & J.M.J. Sicking. De Vrije Bladen. Bibliografische beschrijving, analytische inhoudsopgaven en indices. Amsterdam: Thespa, 1975. 281 p. Pbck.  (11265)

     €12.50

 

97. Gielen, Jos. Algemene literatuurgeschiedenis. Geschiedenis van de belangrijkste figuren en stromingen in de wereldliteratuur (in 5 delen). Deel V: De moderne tijd. Utrecht: Haan, 1952. 516 p. Linnen.  (7629)

     €12.50

 

98. Gijsen, Marnix. De man van overmorgen. 's-Gravenhage: Stols, 1949. 1e dr. 199 p. Linnen met s.o. (scheurtje)  (9956)

     €10.00

 

99. Gijsen, Marnix. Het paard Ugo. Kroniek uit een 'beloken' tijd 10 mei 1940 - 7 december 1941. Amsterdam: Meulenhoff, 1968. 1e dr. 133 p. Linnen met s.o.  (10768)

     €7.50

 

100. Gijsen, Marnix. Lucinda en de lotoseter. 's-Gravenhage: Stols, 1959. 1e dr. 192p. Linnen met s.o.  (10769)

     €12.50

 

101. Gilliams, Maurice. Oefentocht in het luchtledige. Antwerpen: De Nederlands Boekhandel, n.d.. 2e dr. 128 p. Karton.  (2148)

     €7.50

 

102. Giraudoux, Jean. La guerre de Troie n'aura pa lieu. Pièce en deux acte. Paris: Grasset, 1963. 202 p. Broché  (4667)

     €6.50

 

103. Goedegebuure, Jaap. Op zoek naar een bezield verband. De literaire en matschappelijke opvattingen van  H. Marsman in de context van zijn tijd. Amsterdam: Van Oorschot, 1981. 428, 402 Linnen met s.o. 2 delen.  (10650)

     €20.00

 

104. Gomperts, H.A. De schok der herkenning. Acht causerieën over de invloed van invloed in de literatuur. Amsterdam: Van Oorschot, 1963. 3e dr. 187 p. Pbck.  (5593)

     €7.50

 

105. (Schendel). Gomperts, H.A. e.a. Arthur van Schendel. Den Haag: Letterkundig Museum, 1976. 1e dr. 48 p. Pbck. Schrijvers prentenboek 19 (3589)

     €6.75

 

106. Graber, Heinz. Alfred Döblins Epos "Manas" Bern: Francke, 1967. 1. Aufl. 144 S. Brosch.  (4419)

     €17.50

 

107. Grimm, Reinhold. Bertolt Brecht. Die Struktur seines Werkes. Nürnberg: Hans Carl, 1962. Third, enlarged edition. 92 p. Paper.  (3019)

     €10.00

 

108. (Benn). Grimm, Reinhold. Gottfried Benn. Die farbliche Chiffre in der Dichtung. Nürnberg: Hans Carl, 1962. Second edition. 88 p. Paper.  (3117)

     €10.00

 

109. (Groot, J.H. de e.a. (eds.)). Vrij Nederlandsch Liedboek, Het. Utrecht: De Bezige Bij, 1944. 1e dr. 192 p. Pbck. Omslag licht beschadigd. Met het later gedrukte slot van het gedicht op p. 28 + Erratum. 1900 exx. 1 van de 1500 ongenummerde (9066)

     €12.50

 

110. Haan, Mies de. Jacob Israël de Haan, mijn broer. Amsterdam: De Beuk, 1954. 40 p. Pbck.  (11414)

     €10.00

 

111. Haarsma, Menno van (=Sjoerd Pieter Leiker). Drie getuigen. Utrecht: De Bezige Bij, 1944. 1e dr. 136 p. Ingenaaid. Omslag beschadigd, roestvlekkig. 525 gen.ex.  Quousque tandem no. 10. De Jong 353 (5455)

     €10.00

 

112. Haas, Alex de. 't Was anders. Leven en levenskring van ' De heer J.H.Speenhoff, dichter-zanger' 1869-1945. Rotterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1971. 277 p. Linnen met s.o.  (11194)

     €10.00

 

113. Haasse, Hella. Een draad in het donker. Amsterdam: Querido, 1963. 1e dr. 68 p. Pbck.  (8902)

     €7.50

 

114. Haasse, Hella S. Berichten van het Blauwe Huis. Amsterdam: Querido, 1986. 1e dr. 136 p. Pbck.  (11130)

     €10.00

 

115. Haggard, H. Rider. "Si" Amsterdam: Populara Esperanto-Biblioteko, n.d.. 277 p. Cloth. Gilt lettering on back vague. Translation (Esperanto) G.J. Degenkamp (8551)

     €20.00

 

116. Harlingen, R. van (=Reinder Blijsma). Bij nadere kennismaking. (Utrecht): De Bezige Bij, 1944. 1e dr. 56 p. Ingenaaid. De Jong 357. Quousque tandem 6 (4301)

     €12.50

 

117. Harlingen, R. van (=Reinier Blijstra). Haaien voor Nabatoe. (Utrecht): De Bezige Bij, 1944. 1e dr. 48 p. Ingenaaid. De Jong 358 (4302)

     €10.00

 

118. (Schurer). Hartsema, David. Fedde Schurer. Op en ut. Bûtenpost: Altenatyf, 1975. First edition. 250 p. Pbck.  (3426)

     €10.00

 

119. Hattum, Jac. van. Zeven verhalen. Utrecht: Stichting De Roos, 1977. 47 p. Ingenaaid.  175 gen. ex. Illustraties Tom Eyzenbach. Keuze uit 'Mannen en katten' (1947) (4226)

     €20.00

 

120. Hatzfeld, Helmut A. A critical bibliography of the New Stulistics. Applied to the romance literatures, 1900-1952. North Carolina: 1953. XXII, 302 p. Cloth.  (8862)

     €15.00

 

121. Hazeu, Wim. Het literair pseudoniemen boek. De Bijenkorf, 1987. 320 p. Pbck.  (6247)

     €7.50

 

122. Heerden, J. van. Schrikbewind der verzinsels. Amsterdam: Prometheus, 1996. 1e dr. 167 p. Pbck.  (4775)

     €6.50

 

123. Hees, P. van & G. Puchinger (eds.). Briefwisseling Gerretson-Van Eyck. Baarn: Bosch & Keuning, 1984. 733 p. Linnen.  (9504)

     €10.00

 

124. Helman, Albert. 's Menschen heen- en terugweg. Rotterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1937. 1e dr. 235 p. Linnen (vlekjes)  (9620)

     €7.50

 

125. Hendricks, King & Irving Shepard. Letters from Jack London. Containing an unpublished correspondance between London and Sinclair Lewis. London: MacGibbon & Kee, 1966. First edition. X, 502 p. Hardcover with d.j.  (4154)

     €15.00

 

126. Henrard, Roger. Menno te Braak, Nietsche en het cultuurprobleem. z.pl.: Marvel Didier, 1958. 98 p. Geniet.  (10765)

     €12.50

 

127. Hermans, Willem Frederik. King Kong gevolgd door wat Nederland niet op de televisie mocht zien

. Amsterdam: De Bezige Bij, 1972. 1e dr. 128 p. Pbck. Omslag fris. 1e p. vlekjes. LRP 419 (9263)

     €10.00

 

128. Hermans, Willem Frederik. Mondelinge mededelingen. Over Oorlog en Literatuur, Schrijver en Auteursrecht, Van Duisternis tot Licht, en terug, Eerste Zinnen van Romans. Amsterdam: De Bezige Bij, 1987. 1e dr. 88 p. Pbck.  (11138)

     €15.00

 

129. Hermans, Willem Frederik. Wittgenstein in de mode en Kazemier niet. Amsterdam: De Bezige Bij, 1967. 2e herz.dr. 96 p. Pbck.  (11129)

     €17.50

 

130. Hilgersom (ed.). Geld verdienen zal ik er nooit aan. Briefwisseling Ed. Hoornik en A.A.M. Stols 1938-1954. Den Haag: Letterkundig Museum, 1999. IV, 532 p. Pbck. Achter het Boek 33 (9700)

     €17.50

 

131. Hofland, H.J.A. en Tom Roodduin. Dwars door puinstof heen. Grondleggers van de naoorlogs literatuur. (Amsterdam): Lubberhuizen, 1997. 176 p. Pbck Met CD.  (9212)

     €15.00

 

132. Hoogerhuis, S.S. Werk & Criterium. Bibliografische beschrijvingen, analytische inhoudsopgaven, indices. Nieuwkoop: De Graaf, 1981. 1e dr. 264 p. Pbck. Literaire tijdschriften in Nederland - 4 (7746)

     €22.50

 

133. Hopman, Frits. De schooheidsbacil. 's-Gravenhage: Mikado Pers, 1983. 31 p. Ingenaaid. 79 gen. exx. Kras op voorzijde. In 1926 verschenen in De Gids (10208)

     €15.00

 

134. Horst-Hoekstra, A.C. ter. Kloin Pittichie 1837-1888. Hoorn: West-Friesland, 1956. 2e dr. 196 p. Linnen met beschadigd s.o. Kleine beschadiging aan schutblad (niet storend) Met doorslag van radiobespreking door Dr. Ritter (1955). West-Fries (9295)

     €15.00

 

135. Hoyer George (=G.B.J. Hilterman). Simon reist per spoor. (Wormerveer): In den Bloemhof, 1945. 28 p. Ingenaaid. De Jong 407 (10325)

     €10.00

 

136. (Pasternak). Hughes, Olga R. The poetic world of Boris Pasternak. Princeton: University Press, 1974. First edition. XV, 192 p. Cloth with d.j.  (3861)

     €12.50

 

137. Hunningher, B. Een eeuw Nederlands toneel. Amsterdam: Querido, 1949. 1e dr. 232 p. 167 ill. Halflinnen.  (906)

     €15.00

 

138. Jacobs, A. Carry van Bruggen. Haar leven en literair werk. Gent: 1962. 314 p. Pbck.  (9898)

     €30.00

 

139. Jeffares, A. Norman & A.S. Knowland. A commentary on the collected plays of W.B. Yeats. London: MacMillan, 1975. First edition. XXVI, 313 p. Cloth with d.j.  (4371)

     €7.50

 

140. Jonckheere, K. Schrijversdebuten. 's-Gravenhage: Stols, 1960. 210 p. Karton. (Teksten van Daisne, Dubois, Gijsen, Hermans, Kemp, Lampo, Vestdijk, De Vries e.v.a.) (8691)

     €7.50

 

141. Kafka, Franz. Een hongerkunstenaar. Amsterdam: Corvey, 1956. 16 p. Cahiersteek. Het model voor den uitgever. Van Krimpen 102 (9348)

     €10.00

 

142. Karlauf, Thomas. Stefan George und Holland. Katalog der Ausstellung zum 50. Todestag Universitätsbibliothek Amsterdam. Amsterdam: Castrum Peregrini Presse, 1984. 140 S. Brosch.  (11000)

     €10.00

 

143. Kets-Vree, A. (ed.). De brieven van J.C. Bloem aan Aart van der Leeuw. Den Haag: Letterkundig Museum, 1979. 1e dr. 184 p. Linnen. Vlekjes op snede. Achter het Boek XIV (3017)

     €15.00

 

144. Koolhaas, A. & L. Vroman (tekeningen). Stiemer en Stalma. Een verhaal voor kinderen. Amsterdam: Van Oorschot, 1957. 104 p. Linnen met s.o. Kleine schaafplekjes.  (11139)

     €12.50

 

145. Kooten, Kees van & Wim de Bie. De bescheurkalender (1984).  (7718)

     €10.00

 

146. Kralt, P. De toverbron. S. Vestdijk en de geschiedenis. Amsterdam: De Bezige Bij, 1988. 243 p. Pbck.  (10589)

     €7.50

 

147. Kralt, P. Door nacht en ontijd. Over de Ierse romans van S. Vestdijk. 127 p. Pbck.  (10792)

     €8.50

 

148. Krol, Gerrit. De man achter het raam. Amsterdam: Querido, 1983. 3e dr. 119 p. Pbck.  (7696)

     €7.50

 

149. Kuik, William D. De held van het potspel of het gehieme huwelijk. Amsterdam: Arbeiderspers, 1974. 1e dr. 280 p. Pbck. Rug verkleurd.  (4292)

     €7.50

 

150. Kunisch, Hermann u.a.  Lexikon der deutschsprachigen Gegenwartsliteratur. München: Nymphenburger Verlagshandlung, 1987. 2. Aufl. 652 S. Lwd.  (1428)

     €50.00

 

151. Lagerlöf, Selma. Christuslegenden. Amsterdam: Becht, z.j.. 200 p. Linnen met s.o. Groot 4to. (s.o. wat smoezelig) Tekeningen, initialen, vignetten en bandstempel door Alb. Hahn Jr. (5543)

     €25.00

 

152. Landman, Michael. Erinnerungen an Stefan George seine Freundschaft mit Julius und Ethel Landmann. Amsterdam: Castrum Peregrini Presse, 1980. 169 S. Brosch. Heft CXLI-CXLII (11168)

     €15.00

 

153. Landman, Michael. Figuren um Stefan George. Zehn Porträts. Amsterdam: Castrum Peregrini Presse, 1983. 150 S. Brosch. Heft 151-152 (11170)

     €15.00

 

154. Lanoye, Tom. Vendu! Apologie van een handelsreiziger. Amsterdam: Bert Bakker, 1989. 46 p. Pbck. Nieuwjaarsgeschenk (8233)

     €10.00

 

155. (Van Eeden). Lansberg, Ph.a. 'De kleine Johannes' II & III door Frederik van Eeden. Een studiebeeld naar aanleiding van diens overgang tot de R.K. kerk. Den Haag: Daamen, 1924. 1e dr. 159 p. Karton.  (2494)

     €7.50

 

156. Larbaud, Valery. Oeuvres. Paris: Gallimard, 1961. LX, 1310 p. Cuir, chemise. Préf. Marcel Arlan. Biographie, comm. et notes G. Jean-Aubry et Robert Mallet. Bibliotheque de la Pléiade (6092)

     €35.00

 

157. Leavis, F.R. (Compilation). A selection from Scrutiny. Cambridge: University Press, 1968. First edition. XII, 312, X, 320 p. 2 vols. Pbck.  (2445)

     €20.00

 

158. Lehning, Arthur (inl.). H. Marsman. Vijf versies van "Vera" Den Haag: Letterkundig Museum , 1962 . 1e dr. 224 p. Pbck. Achter het Boek I - 2/3 (977)

     €7.50

 

159. Liagrs Böhl, Herman de. Herman Gorter. Zijn politieke aktiviteiten van 1909 tot 1920 in de opkomende kommunistische beweging in Nederland. Nijmegen: SUN, 1973. 317 p. Pbck.  (10720)

     €10.00

 

160. Lier, Rudie van. Praehistorie. Proza. z.pl.: 't Verguld Blazoen, 1946. 111 p. Pbck.  (10820)

     €10.00

 

161. Loggem, Manuel van, Tone Brulin, Ed. Hoornik, W.F. Hermans. Het omgekeerde pension, In: Briefgeheim. Vier eenacters gespeeld bij de opening van de 18e Boekenweek op 27 februari 1953. De heldere wereld, Twee is te weinig, drie is te veel, Retour afzender, Het omgekeerde pension. Amsterdam: Corvey, 1953. 1e dr. 62 p. Gebrocheerd. Omslag verkleurd. Het Model voor de Uitgever. Van Krimpen 83 (9332)

     €35.00

 

162. Looy, Jac. van. De wonderlijke avonturen van Zebedeus. (+ Nieuwe Bijlagen + Nieuwste Bijlagen). Amsterdam: Van Looy, 1925. 1e dr. VIII, 299, VIII, 211 p.VIII, 247 p. 2x Halflinnen, 1x Linnen. 3 delen in 3 banden, kleine oneffenheden. Houtsneden van J.B. Heukelom.  (5946)

     €15.00

 

163. Louÿs, Pierre. Contes choisis. Paris: Fayard, 1929. 126 p. Broché. Couverture décoloré. 50 bois origineaux de Jean Lébédeff. Le Livre de Demain (9970)

     €15.00

 

164. Louÿs, Pierre. La femme et le pantin. Bruxelles: Aux Éditions du Nord, 1937. 196 p. Broché. Un peu delié. Illustrations de Philippe Swyncop.  (9971)

     €20.00

 

165. Lukács, Georg. Die Theorie des Romans. Berlin: Cassirer, 1920. 1. Aufl. 170 s. Ppb.  Vorsatzblatt besch.  (9473)

     €45.00

 

166. Maas, Nop (ed.). 'Het is me niet mogelijk een mening juist te vinden omdat ze aangenaam is'. Brieven van Marcellus Emants aan Gonne Loman-van Uildriks (1904-1909). Den Haag: Letterkundig Museum, 2000. 129 p. Pbck. Achter het Boek 35 (9705)

     €12.50

 

167. Maas, Top (ed.). Netscheriana. Nijmegen: Vriendenlust, 1983. 41 p. Geniet, met omslag. 2 onderstrepingen op 1 pagina (8567)

     €6.50

 

168. Meeuws, Paul. Badhuis in de sneeuw. Amsterdam: Van Oorschot, 1988. 1e dr. 165 p. Pbck.  (4280)

     €7.50

 

169. Meyer, Josine W.L. Oude vrienden en een veranderende wereld. Een keuze uit eigen werk. Amsterdam: Van Oorschot, 1990. 1e dr. 241 p. Pbck.  (4285)

     €12.50

 

170. Meyers, Jeffrey. Disease and the novel, 1880-1960. London: St. Martin, 1985. First edition. 143 p. Pbck.  (2484)

     €10.00

 

171. Michaël, Hubert e.a. (samenst.). Nederlandse literaire prijzen 1880-1985. 's-Gravenhage: Staatsuitgeverij, 1986. 368 p. Pbck.  (9179)

     €12.50

 

172. Minco, Marga. Door het land. Groningen: Wolters, 1998. 1e dr. 16 p. Geniet.  (10922)

     €6.50

 

173. Minne, Richard. Heineke Vos en zijn biograaf. Brussel: Manteau, 1933. 131 p. Pbck. Omslag licht beschadigd/verkleurd.  (10591)

     €12.50

 

174. Moens, Wies. Celbrieven. Antwerpen: De Sikkel, z.j.. 3e verm. dr. 160 p. Linnen.  (6772)

     €7.50

 

175. Moens, Wies. Memoires. Amsterdam: Meulenhoff, 1996. 354 p. Karton.  (9080)

     €15.00

 

176. Molen, S.J. van der (ed.). "Der waerd wol sein..." Fryske sêgen út njoggen ieuwen. Snits: Brandenburgh, 1952. VIII, 143 p. Pbck.  (6400)

     €10.00

 

177. Mooijman, Willem (verzameld door). Forum. Brieven, citaten, dokumenten en knipsels. Rotterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1969. 400 p. Ingenaaid. Omslag verkleurd. L. mosheuvel (inl.) (7013)

     €15.00

 

178. Moonen, A. De anale variant. Arnhem: Zembla, 1983. ISBN: 9070711044. 40 p. Pbck.  360 gen, exx. Tekeningen Joost Veerkamp.  (11099)

     €10.00

 

179. Mulder, Reinjan & Bob Polak. De ziekte van Kronkel en ander verval. Propria Cures 1973-1979. Amsterdam: Aarts, 1979. 1e dr. 80 p. Pbck.  (4288)

     €7.50

 

180. Mulisch, Harry. Het boek. Amsterdam: De Bezige Bij, 1984. 2e dr. 26 p. Linnen. 2e schutblad verkleurd door krantenartikel.  (11398)

     €7.50

 

181. Mulisch, Harry. Ongewijzigde maar thans geheime wenken voor de bescherming van uw gezin en uzelf, tijdens de jongste dag. Amsterdam: De Bezige Bij, 1981. 3e dr. 53 p. Geniet.  (11072)

     €7.00

 

182. Oppenheim, Philip. Rica kaj sen mono. London: The Esperanto Publishing House, n.d.. 222 p. Cloth. Ruststained. Trad.: F.E. Wadham (6843)

     €17.50

 

183. Ostaijen, Paul van. Het landhuis in het dorp en de jongen. Twee hoofdstukken van een onvoltooide autobiografische roman, uitgegeven en ingeleid door Gerrit Borgers. Den Haag: Letterkundig Museum, 1973. 1e dr. 95 p. Linnen. Achter het Boek X - 1 (2725)

     €15.00

 

184. Otten, Willem Jan. De letterpiloot. Essays, verhalen, kronieken. Amsterdam: Van Oorschot, 1994. 306 p. Pbck.  (10482)

     €7.50

 

185. Oudshoorn, J. van. Verzamelde Werken, deel I + II. Novellen en schetsen + Romans. Amsterdam: Athenaeum, 1968/66. 504 + 724 p. Linnen met s.o. (kleine oneffenheden). Naam op schutblad.  (11401)

     €50.00

 

186. Paap, W.A. De kapelaan van Liestermonde. Roman uit het priesterleven. Amsterdam: Veldt, (1910). 1e dr. 305 p. Linnen. Roestvlekken.  (10776)

     €15.00

 

187. Panhuijsen, Jos. Ik kom niet terug. 's-Gravenhage: Stols, z.j.. 1e dr. 130 p. Linnen met s.o.  (6394)

     €7.50

 

188. Persyn, Jan. De wording van het tijdschrift 'Dietsche Warande en Belfort' en zijn ontwikkeling o.r.v. E. Vliebergh en J. Persyn (1900-1924). Gent: Koninklijke Vlaamse Academie, 1963. 525 p. Pbck.  (11251)

     €20.00

 

189. Pesch, Ludwig. Die romantische Rebellion in der modernen Literatur und Kunst. München: Beck, 1962. 1. Aufl. 227 p. Kart.  (23)

     €10.00

 

190. Philipp, Michael. Stefan George Friedrich Wolters Briefwechsel 1904-1930. Amsterdam: Castrum Peregrini Presse, 1998. 332 S. Brosch. Castrum Peregrini 233-235 (10956)

     €30.00

 

191. Pointl, Frans. De aanraking. Amsterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1990. 1e dr. 159 p. Pbck.  (4500)

     €15.00

 

192. Poortinga, Y. Elbrich. Earste diel. Snits: Koster, z.j.. 159 p. Halflinnen.  (8085)

     €7.50

 

193. Pos, Mary. Te mogen leven. Baarn: Bosch & Keuning, z.j.. 223 p. Linnen.  (7719)

     €10.00

 

194. (Deyssel). Prick, Harry G.M.  De Adriaantjes. Een onderzoek naar wording en achtergronden van Van Deyssels Kind-leven. Amsterdam: Polak, 1977. 1e dr. 622 p. Linnen.  (962)

     €6.50

 

195. Prick, Harry G.M. (ed.). De briefwisseling tussen Arij Prins en Lodewijk van Deyssel. Den Haag: Letterkundig Museum, 1971. 1e dr. 346 p. 2 delen in 2 banden. Pbck. Achter het Boek VIII + IX (2441)

     €25.00

 

196. (Kloos). Raaf, K.H. de. Willem Kloos. De mensch, de dichter, de kriticus. Velsen: Schuyt, 1934. 1e dr. XV, 310 p. 4to. Linnen.  (1916)

     €15.00

 

197. Raes, Hugo. Een tijdelijk monument. Amsterdam: De Bezige Bij, 1962. 1e dr. 151 p. Pbck. Omslag + typografie Karel Beunis. LP90 (10259)

     €7.50

 

198. (Raster). De literaire getuige - S. Dresden. Amsterdam: De Bezige Bij, z.j..  (9240)

     €7.50

 

199. Raviez, Steye - Faassen, Sjoerd van & Anton Korteweg (red.). Raviez' Reve. [tekst en foto's Steye Raviez/ 1968 -1987]. Den Haag: Letterkundig Museum, 2001. zonder paginering. Linnen. Achter het Boek 37 (9661)

     €20.00

 

200. Reve, Gerard Kornelis van het. De ondergang van de familie Boslowits /  Werther Nieland. Amsterdam: Van Oorschot, 1965. 2e dr. 144 p. Linnen met beschadigd s.o. (Witte Olifant) (11318)

     €12.50

 

201. Reve, Gerard Kornelis van het. Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard. Amsterdam: Rap, 1968. 2e dr. (62 p.) Linnen (verkleurd). Oblong.  (11236)

     €65.00

 

202. Reve, Gerard Kornelis van het. Vier wintervertellingen. Amsterdam: Van Oorschot, 1963. 1e dr. 211 p. Linnen met s.o. ( beschadigd) Vertaling van The acrobat and other stories (door Hanny Michaelis). (Witte Olifant) (11317)

     €15.00

 

203. Reve, Karel van het. Een grote bruine envelop. Een keuze uit eigen werk. Amsterdam: Van Oorschot, 1991. 178 p. Pbck.  (11007)

     €10.00

 

204. Revis, M. Thuishaven. Een roman over dingen. Amsterdam: Amsterdamsche Boek- en Courantmij, 1947. 1e dr. VI, 241 p. Halflinnen.  (10712)

     €10.00

 

205. (Simon). Rietsma-La Brujeere. Passé et présent dan Les Géorgique de Claude Simon. Étude intertextuelle et narratologique d'une reconstruction de l'Histoire. Amsterdam: Rodopi, 1992. EO. IV, 266 p. Broché Proefschrift (Thése) (2557)

     €15.00

 

206. Rodenko, Olga. Antichambreren. Amsterdam: Meulenhoff, 1978. 64 p. Pbck. Nieuwjaargeschenk (9986)

     €7.50

 

207. Roelants, Maurice. De weduwe Becker. Reportage over haar proces. Brussel: Manteau, (1943). 1e dr. 200 p. Halflinnen.  (2567)

     €7.50

 

208. Roemans, Rob. Het werk van prof.dr. A. Vermeylen. Analytische bibliografie. Amsterdam: WB, 1953. 1e dr. 484 p. Linnen.  (5642)

     €20.00

 

209. Roemans, Rob & Hilda van Assche. Analytische bibliografie van Julein Kuypers. Hasselt: Heideland, 1968. 1e dr. 99 p. Pbck. Karel Jonckheere & Garmt Stuiveling (inl.) (7068)

     €12.50

 

210. Roland Holst, A. Eigen Achtergronden. Inleiding tot een voordracht uit eigen werk. (Utrecht): De Bezige Bij, 1944. 1e dr. 40 p. 4to. Ingenaaid. 525 genummerde ex.  De Jong 705. Bovenzijde rug beschadigd, gevlekt (4642)

     €12.50

 

211. Roland, Walter. Late bruidsnacht. Antwerpen: Standaard Uitgeverij, 1967. 1e dr. 22 p. Karton. Iets smoezelig. Nieuwjaargeschenk. Tekeningen door Hugo Heyens (8885)

     €7.50

 

212. Rolfe, Fr. Hadrianus VII. Amsterdam: Arbeiderspers, 1978. 488 p. Linnen met s.o. Vertaling Joyce & Co (10924)

     €10.00

 

213. Rubinstein, Renate. Pleidooi voor de bevrijdingsdag. 5 mei lezing. Amsterdam: I.C., 1988. Cassette + boekje (12 p.) in hoesje. + Wilhelmus door Nederlands Blazers Ensemble (9175)

     €12.50

 

214. Ruppelt, Georg. Zukunft von Gestern. Ein Überblick über die Geschichte der Jahre 1901-3000 zusammengestellt aus alten und neuen Science-Fiction-Texten. Hamburg: VPM, 1984. 155 S. Brosch.  (9980)

     €15.00

 

215. Ruys, Joh. P. Martha's bruidsdagen. Nijkerk: Callenbach, 1931. 2e dr. 236 p. Linnen. Hoek uit schutblad. Bandversiering B.S. Claus (9528)

     €15.00

 

216. Ryssel, Daniël Van. Johan Daisne. Een terugblik. Gent: Yang, 1978. 236 p. Pbck. Yang 80-81, Tijdschrift voor literatuur en communicatie (9570)

     €7.50

 

217. 's-Gravesande, G.H. De geschiedenis van het tijdschrift Vlaanderen. Brieven en documenten. Brussel: Manteau, z.j.. 140 p. Linnen met s.o.  (11278)

     €17.50

 

218. 's-Gravesande, G.H. Onze letterkunde in bezettingstijd. 's-Gravenhage: Dijkhoffz, 1945. 1e dr. 48 p. Ingenaaid. Roestvlekkig.  (8296)

     €7.50

 

219. Sabatier, Ruth. Het Surrealisme. Drie programma's met kommentaren. Amsterdam: KRO, 1975. 1e dr. 62 + 62 p. 2 cahiers.  (4418)

     €15.00

 

220. Schendel, Arthur van. Florentijnse verhalen. Maastricht: Stols, 1935. 2e dr. 100 p. Pbck. Kaleidoscoop 22/23 (7699)

     €7.50

 

221. Schenker, Walter. Die Sprache Max Frischs. In der Spannung zwischen Mundart und Schriftsprache. Berlin: Walter de Gruyter, 1969. 1. Aufl. VIII, 142 S. Lwd. mit Umschl.  (3571)

     €15.00

 

222. Schillings. Jelleke. Maastricht: Boosten & Stols, 1926. 1e dr. 83 p. 500 gen. exx. Roestvlekkig, rug verkleurd.  (9455)

     €7.50

 

223. Schillings, Harry. Toneel en theater in Limburg. In de 19e en 20e eeuw. Assen: Van Gorcum, 1976. 1e dr. XVII, 320 p. Pbck.  (5308)

     €17.50

 

224. Schilp, C.A. Herman Heijermans. Amsterdam: Moussault, 1967. 1e dr. 196 p. Pbck.  (4611)

     €7.50

 

225. Schippers, K. Verplaatste tafels. Reportages, research, vaudeville. Amsterdam: Querido, 1969. 112 p. Pbck.  (11314)

     €15.00

 

226. Schlant, Ernestine. Die Philosophie Hermann Brochs. Bern: Francke, 1971. 1. Aufl. 202 S. Brosch. Notizen mit Bleistift.  (8004)

     €12.50

 

227. Schmidt, Jochen. Die Geschichte des Genie-Gedankens in der deutschen Literatur, Philosophie und Politik 1750-1945. Darmstadt: Wissenschaftliche Buchgesellschaft, 1985. 1. Aufl. XV, 491, X, 310 p. Karton. 2 Bnd. Rücken Tintenklecks.  (4624)

     €20.00

 

228. Schmitz, P.F.  Kritiek en criteria. Menno ter Braak en het literaire waardeoordeel. Amsterdam: 1979. 1e dr. 146 p. Pbck. Proefschrift (955)

     €7.50

 

229. (Freud). Schönau, Walter. Sigmund Freuds Proza. Literarische Elemente seines Stils. Stuttgart: Metzler , 1968 . First edition. VIII, 297 p. Pbck. Proefschrift (966)

     €20.00

 

230. Schouten, Rob. Iets verhevens en onuitsprekelijks. Muzikale motieven in het werk van S. Vestdijk. Amsterdam: De Bezige Bij, 1988. 176 p. Pbck.  (10673)

     €10.00

 

231. Smits, Frans. Willem Elsschot. Zijn leven, zijn werk en zijn beteekenis als prozaschrijver en dichter. Geïllustreerd met photo's, facsimile's van handschriften benevens een aanhangsel als proeve van omwerking van waarheid tot verdichting en een bibliographie van en over het werk van den schrijver. Brussel: Manteau, 1942. 195 p. + 14 Illustraties. Linnen.  (9958)

     €17.50

 

232. Sötemann, G. A. Roland Holst en de mythe van Ierland. Amsterdam: Meulenhoff, 1950. 64 p. Karton met omslag.  (10793)

     €8.50

 

233. (Proust). Spillner, Bernd. Symmetrisches und asymmetriches Prinzip in der Syntax Marcel Prousts. Ein Beitrag zur Geschichte des französischen Prosastils. Meisenheim: Anton Hain, 1971. 1. Aufl. XI, 223 p. Lwd.  (29)

     €20.00

 

234. Springer, F. Schimmen rond de Parula. Amsterdam: Querido, 1966. 1e dr. 57 p. Pbck. Boekvink (10773)

     €15.00

 

235. Stevenson, Robert Louis. De zonderlinge geschiedenis van dr Jekyll en mr Hide. Amsterdam: Contact, z.j.. 1e dr. 148 p. Karton. Ill. van Jeanne Bieruma Oosting (4426)

     €15.00

 

236. Streuvels, Stijn. Reinaert de Vos. Amsterdam: Mij. voor Goedkoope Lectuur, (1910). 2e herz.dr. 222 p. Linnen. Vlekjes op rug.  (7619)

     €10.00

 

237. Stuiveling, G. Steekproeven. Literaire essays. Amsterdam: Querido, 1950. 1e dr. 267 p. Karton.  (6132)

     €7.50

 

238. Surmont, Jean. Willem Elsschot. Tusen droom en daad. Baarn: Trio, 1994. 271 p. Pbck.  (11003)

     €10.00

 

239. (Shaw). Tauber, Abraham & James Pitman. George Bernard Shaw on language. London: Owen, 1965. First British edition. XXVI, 205 p. Cloth with d.j.  (817)

     €10.00

 

240. (Shaw). Tauber, Abraham & James Pitman. George Bernard Shaw on language. New York: Philosofical library, 1963. First edition. XXVI, 205 p. Pbck.  (835)

     €13.50

 

241. Terborgh, F.C. Odysseus' laatste tocht. 's-Gravenhage: Boucher, 1970. 1e dr. 97 p. Pbck.  (10207)

     €15.00

 

242. Tricht, H.W. van (ed.). Uit het dagboek van Frederik Van Eeden. 's-Gravenhage: Nijhoff, 1982. VIII, 390 p. Pbck.  (10719)

     €12.50

 

243. Udink, Betsy & Marcel Kurpershoek. Moord in Kachari. Happy birthday ,dear Prophet! De baard van de Profeet beledigd! Uitpakken. Amsterdam: Augustus, 2003. 96 p. Pbck.  (9990)

     €7.50

 

244. Vandeloo, Jos. De muur. Brussel: Manteau, 1958. 1e dr. 87 p. Linnen met besch. s.o. Foto's Filip Tas

 (10917)

     €10.00

 

245. Veen, Adriaan van der. Jacht in de diepte. 's-Gravenhage: Stols, 1947. 64 p. Linnen.  (10821)

     €6.50

 

246. Verburg, A.P. (ed.). De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en H, Marsman. Den Haag: Letterkundig Museum, 1968. 1e dr. 151 p. Pbck. Achter het Boek III - 2 + 3 (2564)

     €15.00

 

247. Vermaat, W.G.M. De beste krekels zijn dodelijk, waarin opgenomen De Wereld naar De Bollen

. NRC Handelsblad, 2002. 104 p. Pbck.  (9981)

     €7.50

 

248. (Kazin). Verwaaijen, R.W.M. Alfred Kazin. Selfhood in Amerika. Nijmegen: KUN, 1997. First edition. VI, 393 p. Pbck. Proefschrift (2493)

     €10.00

 

249. Vestdijk, S. Albert Verwey en de idee. Rijswijk: Stols, (1940). 1e dr. VIII, 215 p. Halflinnen. Rand geschaafd.  (10788)

     €10.00

 

250. Vestdijk, S. De leugen is onze moeder en andere essays. Den Haag: Bert Bakker, 1965. 1e dr. 240 p. Pbck. rug verkleurd.  (10993)

     €12.50

 

251. Vestdijk, Simon. Het eeuwige telaat. Dialogen over de tijd. Voorafgegaan door Kunstenaar en oorlogspapier, en Strijd en vlucht op papier. Amsterdam: Meulenhoff, 1975. 174 p. Pbck.  (11002)

     €7.50

 

252. Vinkenoog, Simon e.a. Lees wat er staat. Simon Vinkenoog en vrienden. Veertig jaar literatuur & beeldende kunst. Amsterdam: 1988. 76 p. Pbck. 360 exx.  (9658)

     €20.00

 

253. Vliet, H.T.M.  van. Met Louis Couperus op tournee. Voordrachten uit eigen werk 1915-1923 in recensies, brieven en andere documenten. Den Haag: Letterkundig Museum, 1998. 242 p. Pbck. Achter het boek 30 (9702)

     €25.00

 

254. Vliet, H.T.M. van (bezorgd door). Tussen twee generaties. Briefwisseling A. Roland Holst en H. Marsman. Den Haag: Letterkundig Museum, 1999. XIII, 425 p. Pbck. 4to. Achter het Boek 34 (9689)

     €20.00

 

255. Vogelaar, Jacq Firmin. Verdwijningen. Oefeningen. Amsterdam: De Bezige Bij, 1988. 1e dr. 184 p. Pbck.  (4432)

     €7.50

 

256. Vreeswijk, Harry. Notes on Joyce's Ulysses, part 1 (Chapter 1-3): (A very first draft). Amsterdam: Van Gennep, 1971. XIII, 223 p. Pbck. 4to. Cover soiled.  (8491)

     €15.00

 

257. Vries, Theun de. Brieven uit de oorlogsjaren aan S. Vestdijk. Den Haag: Letterkundig Museum, 1981. 55 p. Pbck. Achter het Boek X, 2/3. S.A.J. van Faassen (ed.) (9695)

     €10.00

 

258. Vries, Theun de. De bijen zingen. Arnhem: Van Loghum, 1937. 1e dr. 47 p. Pbck. Typografie J.J. Voskuil (9328)

     €15.00

 

259. Vriesland, Victor E. van. Grondslag van verstandhouding. Proeve van vertoog ter begripsvorming eener kenleer van het zijn, de ziel en het absolute. Amsterdam: De Bezige Bij, 1947. 2e dr. 93 p. Linnen. 4to. Papier iets roestvlekkig.  (11365)

     €15.00

 

260. Vroman, Leo. Voorgrond, achtergrond. Toneelstuk met film, in drie bedrijven. Amsterdam: Querido, 1969. 1e dr. 63 p. Pbck.  (5077)

     €7.50

 

261. Wage, H.A. (ed.). Briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Albert Verwey. Den Haag: Letterkundig Museum, 1988/95. 1e dr. 297, 262 p. 2 delen in 2 banden. Pbck. Achter het boek 23 + 27 (965)

     €20.00

 

262. Wal, Then J. van der. De tijger en andere verhalen. Rotterdam: Nijgh en Van Ditmar, 1952. 1e dr. 53 p. Pbck.  (10903)

     €7.50

 

263. Walravens, Jan. Verzameld proza. Brussel: Manteau, 1971. 714 p. Linnen met s.o. Rug verkleurd. Inleiding Louis Paul Boon (11135)

     €17.50

 

264. Walschap, Gerard. De graaf. Leuven: De Clauwaert, 1953. 1e dr. 53 p. Ingenaaid. 'Scheef gelezen'  (4669)

     €10.00

 

265. Walter, Friedrich. Tobias. Amsterdam: Allert de Lange, 1940. First edition. 300 p. Cloth.  (2067)

     €11.25

 

266. Ward, A.C. Langman Companion to Twentieth Century Literature. London: Longman, 1970. First edition. VIII, 593 p. Artif. Leather.  (3479)

     €15.00

 

267. (Chesterton). Ward, Maisie. Return to Chesteron. London/NY: Sheed & Ward, 1952. First edition. VIII, 276 p. Cloth.  (735)

     €10.00

 

268. Weinberg, Kurt. On Gide's Prométhée. Private myth and public mystification. Princeton: University Press, 1972. XIV, 146 p. Cloth with d.j.  (8905)

     €10.00

 

269. Weisgerber, Jean. Aspecten van de Vlaamse roman 1927-1960. Van vorm tot betekenis. Amsterdam: Athenaeum, 1968. 2e aangevulde dr. 287 p. Pbck.  (3555)

     €12.50

 

270. Wennö, Elisabeth. Ironic formula in the novels of Beryl Bainbridge. Göteborg: Acta Universitatis, 1993. VIII, 196 p. Pbck.  (8238)

     €15.00

 

271. Wijnberg, Nicolaas. Een brief uit Amsterdam. Amsterdam: De Handpers, 1978. 30 p. Linnen. 100 genummerde exx. Met portret. Gesigneerd.  (10637)

     €45.00

 

272. Wilmink, Willem. Het reisgezelschap langs de Amstel. Een sprookje met tekeningen van Jantien Buisman. Amsterdam: Aarts, 1976. 40 p. Pbck, oblong. Verkleuring aan de rand.  (11359)

     €12.50

 

273. Wind, Karel de. Rond het leven van Israël Querido. Amsterdam: De Gulden Ster, 1933. 1e dr. 378 p. Linnen.  (3020)

     €7.50

 

274. Woestijne, Karel van de. 'Altijd maar bijeenblijven'. Brieven aan C.A.J. van Dishoeck, 1903-1929. 's-Gravenhage: Letterkundig Museum, 1997. 1e dr. IV, 272 p. Ingenaaid. Achter het Boek 29. Bezorgd door Leo Jansen & Jan Robert (5195)

     €10.00

 

275. Woltz, W. (ed.). H.J.A. Hofland, Journalist. Amsterdam: Bert Bakker, 1992. 1e dr. 162 p. Pbck.  (7855)

     €7.50

 

276. Wybenga, A.J. De striid om Keulen. Historyske roman ut'e 8e ieu. Snit: Brandenburgh, 1956. 1e dr. 267 p. Linnen.  (1445)

     €11.25

 

277. Zbigniew, Herbert. Stilleben mit Kandare. Skizzen und Apokryphen. Frankfurt: Büchergilde Gutenberg, 1994. 176 S. Kart. Aus dem Polnischen von Klaus Staemmler (11362)

     €10.00

 

278. Zirker, Herbert. George Moore. Realismus und autobiographische Fiktion, Versuch zu Form der Autobiographie. Köln: Böhlau, 1968. 1. Aufl. VI, 260 p. Lwd.  (16)

     €15.00

 

279. Zwaal, B. Vers vee. Middelburg: Stichting Kunstuitleen Zeeland, 2004. 32 p. Ingenaaid. Slibreeks 110 (10640)

     €8.50

Informatie/bestellingen:

paradox@planet.nl

Naar het begin van de pagina (to the top of the page)

Terug naar indexpagina

Back to index page